Gepard Finance od loňského roku sponzorují úspěšný chov gepardů ve dvou předních českých zoo

Společnost Gepard Finance, největší hypoteční specialista v Česku, se v listopadu 2018 stala hrdým sponzorem chovu gepardů ve dvou známých českých zoologických zahradách, ZOO Praha a Safari park Dvůr Králové. Chov těchto šelem je v obou zařízeních úspěšný, jen za poslední dva roky se zde narodilo celkem devět gepardích mláďat. Kromě podpory zvířat se ve svých dobročinných aktivitách Gepard Finance zaměřují i na děti, a to prostřednictvím sponzoringu organizace Dejme dětem šanci.

Gepard Finance od loňského roku sponzorují úspěšný chov gepardů ve dvou předních českých zoo

Pomoc potřebným

Sponzoring či adopce zvířat v zoologických zahradách je již po léta oblíbenou dobročinnou aktivitou řady firem i jednotlivců. Mezi ty se řadí i společnost Gepard Finance, která je od listopadu 2018 hrdým sponzorem chovu gepardů v Safari park Dvůr Králové a také v ZOO Praha. „Výběr sponzorovaných zvířat nebyl vzhledem k názvu naší společnosti nijak složitý. Gepardi jsou navíc vskutku nádherná zvířata a my jsme rádi, že se tuzemským zoo v jejich chovu daří. Oba námi sponzorované chovy se totiž v posledních letech dočkaly nových přírůstků: v Zoo Praha se v roce 2017 narodilo hned pět malých gepardů, v Zoo Dvůr Králové zase loni v březnu přivítali gepardí čtyřčata,“ říká Jiří Pathy, předseda představenstva Gepard Finance.

ZOO Praha je jednou z nejprestižnějších světových zoo a také druhým nejnavštěvovanějším turistickým cílem v České republice. V současnosti chová téměř 700 druhů zvířat. „V roce 2018 jsme obdrželi celkem 3 428 peněžních darů od 3 105 sponzorů a adoptivních rodičů v celkové výši přes 8,5 milionu korun. Toto číslo je každoročně – zhruba posledních 10 let – velmi obdobné, i když průměrná výše daru stále stoupá a nyní činí asi 2 500 korun. Fakticky lze adoptovat či sponzorovat téměř jakékoliv zvíře, které návštěvník v zahradě uvidí. Nejadoptovanějšími zvířaty jsou tradičně outloň váhavý, tučňák Humboldtův, surikata, komba ušatá, vakoveverka létavá a levhart obláčkový. U sponzorů pak vedou hlavně velká zvířata jako sloni, hroši, gorily a medvědi,“ popisuje Lenka Pastorčáková, tisková mluvčí ZOO Praha.

Trvalý zájem o sponzoring a adopci zvířat potvrzuje i Safari park Dvůr Králové, která se přednostně specializuje na africkou faunu a je známá svým oblíbeným Africkým a Lvím safari. „V roce 2017 jsme od 11 sponzorů, z nichž 5 bylo firem, obdrželi přes 2,4 milionu korun, v rámci adopcí a darů pak více než 370 tisíc korun. Tato čísla jsou každý rok velmi podobná a rozhodně nesledujeme klesající trend. Velká část našich sponzorů jsou firmy, s nimiž úspěšně spolupracujeme již dlouhodobě a které se k nám každý rok vrací,“ říká Andrea Jiroušová ze Safari park Dvůr Králové. „Firemní sponzoring je pro nás stěžejní, adopce jsou sice v nižším měřítku, ale zase u nich pracujeme se soukromými dárci, tedy samotnými návštěvníky, a v těchto případech je pro nás velmi důležitá zpětná vazba a motivace návštěvníků se k nám rovněž vracet,“ dodává Jiroušová.

Společnost Gepard Finance je největším hypotečním specialistou v Česku s obchodními místy po celé republice i na Slovensku. Na trhu operuje již více než 15 let. Díky své dlouholeté historii nabízí v rámci franšízové licence svým spolupracovníkům propracované know-how i stabilní zázemí a klientům dokáže zprostředkovat velmi výhodné podmínky hypotéky. V roce 2006 stály Gepard Finance u zrodu Asociace hypotečních makléřů (AHM), která klade důraz na profesionalitu i na etickou stránku práce hypotečních makléřů. Pro podporu transparentního a fér přístupu ke klientům se společnost rovněž v rámci AHM podílela na vzniku značky kvality FÉR hypotéka. Kromě zmíněné podpory zoologických zahrad Gepard Finance již léta pomáhají také dětem, jakožto dlouhodobý sponzor obecně prospěšné společnosti Dejme dětem šanci.

 

sponzoring gepardů Safari Park Dvůr Králové

sponzoring gepardů Safari Park Dvůr Králové

sponzoring gepardů Safari Park Dvůr Králové

sponzoring gepardů Safari Park Dvůr Králové

Zdroj: foto Safari Park Dvůr Králové

O společnosti Gepard Finance

GEPARD FINANCE jsou specializovanou makléřskou firmou, která působí na trhu již od roku 2003. Jejím hlavním oborem činnosti je poradenství v oblasti hypotečních úvěrů a kompletní zpracování úvěrových a pojišťovacích produktů. Profesionální makléři svým klientům zdarma zajišťují hypotéky, úvěry ze stavebního spoření a pojištění. V současné době disponuje franšízová síť GEPARD FINANCE 100 funkčními obchodními místy, čímž je zajištěna snadná dostupnost a obsluha klientů po celé České republice i na Slovensku. GEPARD FINANCE se v roce 2011 staly největší hypotečně-makléřskou firmou v ČR. Jsou zakládajícím členem Asociace hypotečních makléřů, držitelem značky kvality „FÉR hypotéka“ a prestižního ocenění Superbrands 2017 / 2018 / 2019. 

 

Tisková zpráva společnosti GEPARD FINANCE a.s.

Vydáno dne: 28. ledna 2019

Kontakty pro média

Kateřina Prantlová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: +420 731 129 167

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Úrokové sazby hypoték budou v příštím roce atakovat 5 %. U nejběžnější pětileté fixace může splátka vzrůst o třetinu

Letošní říjen se nesl ve znamení výrazného zvyšování úrokových sazeb hypoték. Na začátku listopadu překvapila ČNB nečekaným navýšením základní úrokové sazby o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta. Hypotéky tak budou nevyhnutelně dále zdražovat a...

Gepard Finance zahajují spolupráci s RENOMIA, předním pojišťovacím makléřem ve střední a východní Evropě

Společnost Gepard Finance, největší hypoteční specialista na českém trhu, vstupuje do nového roku s podporou nového silného partnera. V oblasti pojištění, investic a penzí Gepard Finance nově spolupracují se společností RENOMIA, a. s., předním...

Hypotéky jsou opět velmi levné. Jak se zorientovat v nabídkách bank?

Úrokové sazby hypoték sice zatím nedorovnaly historická minima z let 2016 a 2017, i tak jsou však velmi příznivé a není vyloučen ani jejich další mírný pokles. Pro každého klienta ale nemusí být nabídka bank dobře čitelná. Různé banky totiž...