Gepard Finance: Průměrná výše hypoték byla loni téměř o 80 tisíc korun nižší

Průměrná výše hypotéky klesla v roce 2013 oproti roku předchozímu na 1,7 milionu korun. Ukazují to statistiky společnosti Gepard Finance, která v loňském roce zprostředkovala hypotéky za 8,3 mld. Kč. Nejvíce se sjednávaly hypotéky s pětiletou fixací.

 

Gepard Finance: Průměrná výše hypoték byla loni téměř o 80 tisíc korun nižší

 

Průměrná výše hypotéky v roce 2013 meziročně klesla na 1, 706 mil. Kč z předchozích 1, 786 mil. Kč. Podle odborníků se jedná o důsledek příznivých cen nemovitostí. Nicméně za poklesem výše průměrné hypotéky stojí také zvýšený podíl refinancování. Při refinancování se totiž čerpá nižší úvěr o již uhrazené splátky jistiny. Průměrná splatnost hypoték se pak mírně snížila u všech fixací, přičemž celkově se hypotéky sjednávaly v průměru se splatností 23 let.

Největší objem hypoték se sjednalo s pětiletou fixací. Více než 62 %. Dalších skoro 26 % připadá na hypotéky s tříletou fixací. Je tedy vidět, že tří a pětileté fixace naprosto převažují. "Je to pochopitelné, jelikož banky nabízí právě u těchto fixací nejlepší úrokové sazby," upozorňuje Jan Kruntorád, předseda představenstva společnosti Gepard Finance. V loňském roce také zaznamenal hypoteční trh historicky nejnižší úrokové sazby hypoték. "I když se úroky hypoték již odrazily ode dna, stále se pohybují velmi nízko, a tak by lidé neměli váhat a zbytečně zamýšlené sjednání hypotéky odkládat. V roce 2014 by totiž sazby mohly pokračovat v dalším růstu," dodává Kruntorád.

 


  

O společnosti Gepard Finance

GEPARD FINANCE jsou specializovanou makléřskou firmou, jejímž hlavním oborem činnosti je poradenství v oblasti hypotečních úvěrů a kompletní zpracování úvěrových a pojišťovacích produktů. Profesionální makléři svým klientům zdarma zajišťují hypotéky, úvěry ze stavebního spoření a pojištění. V současné době disponuje franšízová síť GEPARD FINANCE 110 funkčními obchodními místy, čímž je zajištěna snadná dostupnost a obsluha klientů po celé České republice i Slovensku. GEPARD FINANCE se v roce 2011 staly největší hypotečně-makléřskou firmou v ČR. Jsou zakládajícím členem Asociace hypotečních makléřů a držitelem značky kvality „FÉR hypotéka“.

 

 

Tisková zpráva společnosti GEPARD FINANCE a.s.

Vydáno dne: 15. ledna 2014

Kontakty pro média

Ing. Jan Kruntorád
předseda představenstva společnosti Gepard Finance
Pernerova 659/31a 186 00 Praha 8 – Karlín
tel.: +420 724 215 626
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Hlinka
manager marketingu společnosti Gepard Finance
Pernerova 659/31a 186 00 Praha 8 – Karlín

tel.: +420 606 656 004
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Sdílejte článek