GEPARD FINANCE se účastní projektu vzdělávání Hospodářské komory

Projekt Hospodářské komory hl. m. Prahy podporující vzdělávání společností podnikajících v oboru finančních služeb využila společně s dalšími devíti členy Hospodářské komory i společnost GEPARD FINANCE.

GEPARD FINANCE se účastní projektu vzdělávání Hospodářské komory

Zdroj: Magazín Hospodářské komory ČR

 

loga

 
Největší hypoteční makléř českého trhu díky
projektu vzdělávání, který se uskutečnil za podpory strukturálních fondů EU (Operační program lidské zdroje a zaměstnanost), proškolil od června loňského roku na sto hypotečních makléřů.

Vzdělávání jako konkurenční výhoda

Kvalifikovaní a stále se vzdělávající zaměstnanci jsou jedním z nejdůležitějších pilířů každé společnosti bez ohledu na oblast jejího působení. „Jsem přesvědčen o tom, že kvalitní vzdělávací politika přináší společnosti konkurenční výhodu a zároveň umožňuje získat nové schopné zaměstnance, pro které je promyšlená vzdělávací politika signálem dobře fungující, zdravé firmy," říká Jan Kruntorád, ředitel GEPARD FINANCE, a dodává, že v období ekonomické nejistoty to platí dvojnásob.

Úspěch společnosti na trhu je jistě tím, co si přeje každý manažer. GEPARD FINANCE má však ještě další cíle: „Jako jednička na trhu hypotečních makléřů vnímáme určitou odpovědnost za to, co bude ‚standardem' na poli našeho podnikání," říká Jan Kruntorád a pokračuje: „Hypoteční makléřství je oborem velice specifickým a klade na zaměstnance vysoké požadavky. A my rozhodně chceme být hráčem, který za kvalitu svých zaměstnanců a franšízantů ručí."

Franšízový model a vzdělávání

Společnost GEPARD FINANCE funguje na bázi franšízingu, i proto je projekt vzdělávání Hospodářské komory pro společnost natolik zajímavý: „Jako franšízor neposkytujeme pouze právo užívat naši obchodní známku. Našim franšízantům dáváme k dispozici celé naše know-how a bez adekvátního vzdělávání se v našem oboru opravdu neobejdeme," vysvětluje Jan Kruntorád, který upřesňuje, že koncept společnosti GEPARD FINANCE byl vytvořen unikátně za podpory a poradenství RNDr. Jaroslava Tamchyny, ředitele Českého institutu pro franchising.

Kurzy absolvuje stovka „Gepardů"

Doposud proběhlo v GEPARD FINANCE 12 různých druhů kurzů ve 29 termínech. Celkem se zatím proškolilo přibližně 100 osob, z nichž každá se zúčastnila v průměru 3 kurzů. Jde zejména o hypoteční makléře, tedy o osoby, jež se každý den setkávají s desítkami klientů, kteří hledají financování bydlení. Náplní práce každého makléře je jak přímá komunikace s klienty a zaměstnanci bank, ale také každodenní update produktů a metodik všech bank operujících na českém trhu. „S ohledem na specifika tohoto povolání jsme kurzy zaměřili na rozvoj osobnostních a manažerských dovedností, důraz byl kladen zejména na komunikační a prodejní dovednosti, asertivní jednání, základní management konfliktů a efektivní řešení problémových a stresových situací," říká manažerka pro vzdělávání společnosti GEPARD FINANCE Renata Vachulková. Stranou však podle ní nezůstaly ani informační technologie: „Kurzy IT dovedností se zaměřením na některé počítačové aplikace měly velmi pozitivní ohlas, proto v nich budeme pokračovat i v následujících termínech." Do března 2013 je naplánováno dalších 10 různých typů kurzů ve 28 termínech rozdělených pro Čechy a Moravu.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Osobní přístup hypotečního poradce je stále nenahraditelný [podcast Finance FM]

18. 3. 2021, Podcast Finance FM

Hostem dalšího dílu podcastu Finance FM byl generální ředitel Gepard Finance, Jiří Pathy. Zkušený manažer v úvodu epizody přibližuje požadavky na hypotečního makléře, než se stane důvěryhodným průvodcem klienta ve světě...

Hypotéky na pokraji krize – Jiří Pathy

Jaký je aktuální stav na trhu hypotečních úvěrů? Jaký vliv může mít koronavirus a nařízená karanténa na budoucí úrokové sazby a obecně na trh hypoték? Hrozí ekonomická krize? Do dnešního rozhovoru přijal pozvání Jiří Pathy, generální ředitel Gepard...

Zlevňování hypoték končí

S dalšími kolegy z branže jsme poskytli vyjádření ohledně vývoje úrokových sazeb pro server Penize.cz.

Úrokové sazby nejsou výsledkem jednoduché úvahy. Na jejich výši se podílí více vlivů.

Především je to vliv zcela objektivní a tím je cena peněz....