GEPARD FINANCE uspořádaly tiskovou konferenci, zazněly zajímavé informace o úrocích i poplatcích

Tisková konference GEPARD FINANCE se uskutečnila v pondělí 25. března 2013 v unikátních prostorách sídla LBBW Bank CZ na Václavském náměstí. Tématy konference byly úrokové sazby, trh nemovitostí, bankovní poplatky v hypotečním segmentu, refinancování jako neodmyslitelný fenomén hypotečního trhu a trendy v prodeji hypoték - především pak role zprostředkovatelů na českém hypotečním trhu a kvalita služeb. Rovněž byla představena Gepardí kalkulačka hypoték.

GEPARD FINANCE uspořádaly tiskovou konferenci, zazněly zajímavé informace o úrocích i poplatcích

GEPARD FINANCE spustily unikátní srovnávač hypoték

Na tiskové konferenci byla představena nová online aplikace pro srovnání hypotečních produktů. "Gepardí kalkulátor je dalším vstřícným krokem vůči našim klientům," říká Radek Vachulka, produktový ředitel GEPARD FINANCE, a pokračuje: "Získat přehled o hypotékách je s naší kalkulačkou možné kdykoliv a kdekoliv." Realizace vybraného řešení je pak pro klienty snadná: makléř kontaktuje klienta do 24 hodin, domlouvá se schůzka a běží standardní proces zpracování úvěru.

Refinancování hypotéky bude letos hitem

Refinancování se stalo během posledních let významnou součástí hypotečních statistik. Soupeření o klienty je v plném proudu: stávající banky si je chtějí udržet, konkurenční získat." Čekáme, že o refinancování bude letos enormní zájem. Typickým klientem je nyní například člověk s úrokovou sazbou 5,49 % z roku 2008. Novou nabídku má od banky 3,89 %," popisuje klasický příklad Jan Kruntorád, generální ředitel společnosti GEPARD FINANCE. "Díky online kalkulačce na webových stránkách si může zjistit všechny konkurenční nabídky včetně šance na schválení takové hypotéky," shrnuje výhody nového kalkulátoru Jan Kruntorád. Klienti jsou aktuálně konfrontováni s nabídkami od 2,69 %, což je velice lákavé a mnoho klientů ke změně banky nakonec přistoupí. Výsledná splátka může být u klientů až o několik tisíc korun nižší.

GEPARD FINANCE opět uhájily prvenství mezi hypotečními makléři

Na unikátní kalkulátor navazují bezplatné služby více jak sedmdesátky obchodních míst, které se nachází po celé České republice. Ty v roce 2012 sjednaly hypotéky za více jak 7 mld. Kč a GEPARD FINANCE opět potvrdily své prvenství na poli hypotečních specialistů. Produkce GEPARD FINANCE za celou dobu existence společnosti rok od roku roste, s jedinou výjimkou v roce 2009, kdy se projevila ekonomická krize. „V roce 2013 očekáváme ještě další pokles cen u bytů, mírně by měly zdražovat pozemky. Současně nepředpokládáme dramatický nárůst sazeb, ale spíše stagnaci. Také díky refinancování očekáváme v roce 2013 opět rekordní obrat naší společnosti,“ uvádí Stanislav Obešlo, obchodní ředitel společnosti, a dodává: „Letos budou končit tříleté a pětileté fixace klientů sjednané v letech 2010 a 2008, což představuje až 70 mld. objemu hypoték. Lze očekávat, že velký podíl těchto klientů se rozhodne vzhledem k nízkým sazbám svou hypotéku refinancovat, což znamená obrovský obchodní potenciál.

Kvalita nebo kvantita?

GEPARD FINANCE budou i v roce 2013 zajišťovat provoz tzv. Gepard akademie. Jde o speciální vzdělávací systém hypotečních makléřů. "Na výběr makléřů a jejich vzdělávání klademe mimořádný důraz. Je nemyslitelné, aby naše klienty obsluhovali lidé, kteří se hypotékami nezabývají na plný úvazek. Je také nemyslitelné, aby se klient přišel zeptat na hypotéku a odešel se dvěma pojistkami, které nepotřebuje," říká Jan Kruntorád, generální ředitel, a varuje klienty před společnostmi, pro které je hnacím motorem generování smluv na stovky produktů, kterým jejich "finanční poradci" rozumí jen velice okrajově.

Poplatkový spor je nešťastný pro obě strany

Spory o bankovní poplatky za vedení účtu nabírají na síle. Do boje proti bankám vstoupily desetitisíce klientů, a to zejména prostřednictvím internetových portálů, kterým zajišťují právní servis renomované právní kanceláře. Některé banky již poplatky za vedení úvěrového účtu zrušily, což se následně promítlo do výše úrokových sazeb. Poplatek rozpuštěný do úrokové sazby, ale není pro všechny klienty výhrou. „Především pro majitele vyšších hypoték je výhodnější fixní poplatek za vedení účtu ve výši 150 Kč, než zvýšení úrokové sazby o 0,1 %,“ uvádí Radek Vachulka, produktový ředitel GEPARD FINANCE.

Podle Radka Vachulky je to nešťastná situace. "Na jedné straně jsou klienti, kteří si nejsou jisti, zdali je poplatek oprávněný, na druhé straně jsou banky, které takto v souladu s platnými zákony obchodují třeba 18 let. A tyto obě strany spojuje svobodně uzavřená smlouva," uvádí Radek Vachulka.

 

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Koupě nemovitosti od developera aneb Na co si dát pozor, doporučí Jiří Němec

Při koupi nemovitosti máte standardně na výběr ze dvou možností. Buď koupíte již stojící nemovitost, nebo se rozhodnete pro novostavbu. Každá z těchto možností má své výhody i nevýhody. V následujícím vyprávění, které popisuje zkušenost našeho...

Rozhovor s hypoteční makléřkou Štěpánkou Malinovou: Vyplatí se budovat dlouhodobé vztahy

Každé povolání lze vykonávat různými způsoby. Ne jinak je to i v případě hypotečních specialistů. Pro někoho je tato práce pouhým prostředkem, jak si zajistit finance na živobytí, pro jiného je práce hypotečního makléře doslova posláním. Naše...

Comparator GEPARD FINANCE: Nejdůležitější nástroj pro hypoteční specialisty

Profese hypotečního makléře sebou obnáší velkou zodpovědnost, ale také značnou společenskou prestiž. Pokud svou práci děláte naplno, s chutí, odhodláním a kvalitně, lidé to ocení. Vy se stáváte uznávaným a vyhledávaným odborníkem a vaše značka nabývá...