Honzova hypotéka mně dala naději na vlastní hypoteční úvěr

Abyste byli v obraze, o co tady kráčí – chtěl bych se s vámi podělit o svůj příběh, jak mi kamarád Honza ukázal cestu, jakým způsobem se dá sehnat a vyřídit hypotéka i tehdy, pokud v její schválení ani trochu nedoufáte.

Honzova hypotéka mně dala naději na vlastní hypoteční úvěr

Dovolím si pár slov o své osobě

Na nedostatek práce jsem si nikdy nemohl stěžovat, s penězi už to bylo poněkud horší. Jelikož jsem v mládí neměl příliš dobré zázemí a pravda ani chuť do dalšího vzdělávání, nastoupil jsem hned po vyučení do jedné ostravské ocelárny. Práce mě zde bavila, a dokonce i naplňovala, odměna však již tolik uspokojivá nebyla. Jak už to v Moravskoslezském kraji bývá, práce na výběr příliš není a platové podmínky nejsou také nikterak závratné. Přesto jsem svou práci miloval a setrval v ní více než 17 dlouhých let. Z pozice řadového pracovníka jsem se postupně vypracoval až na vedoucího směny a začal uvažovat o tom, že místo budování kariéry bych se mohl začíti soustředit na budování rodinného hnízda. Přeci jen jsem už nebyl nejmladší.

Sen o vlastním bydlení

Stejně jako celá řada z vás, i já měl svůj velký sen týkající se vlastního rodinného domku. Nemusel by být velký - dobrých lidí se přeci všude vejde dost. Začal jsem tedy na internetu shromažďovat informace o nejrůznějších hypotečních úvěrech a byl jsem nemile zaskočen – drtivá většina tuzemských bank by mi v současné situaci hypotéku neposkytla. Boj o vlastní rodinný domek jsem na pár týdnů vzdal. V práci jsem si pochopitelně kolegům postěžoval a tehdy nastal zlom. Můj dlouholetý známý a zároveň spolupracovník Honza mi začal vyprávět o tom, jak stejný problém řešil zhruba před necelým půl rokem. Z každé banky odcházel s nepořízenou, všude se dočkal stejného ortelu, s tím se však nehodlal smířit. Hledal informace na internetu a narazil na společnost Gepard Finance. Neměl už co ztratit, další odmítnutí by ustál, a proto si domluvil schůzku, která konečně skončila úspěchem. Honzova hypotéka pokryla nejen náklady na nové bydlení, ale také část nákladů na vybavení.

Díky Honzově hypotéce mi svitla naděje

Přes prvotní nedůvěru a pochybnosti o lehce získané hypotéce jsem si přeci i já vyhledal stránky společnosti Gepard Finance. Hned v úvodu jsem se rozhodl pro orientační vyplnění hypoteční kalkulačky, která mi měla porovnat dostupné hypotéky. Hypoteční nabídky byly poměrně zajímavé, nejvýhodněji vycházela pochopitelně hypotéka od Gepard Finance. Nad těmito nabídkami bylo možno zadat doplňující informace, na základě kterých jsem zjistil svou šanci na získání hypotéky. Bohužel u každé z nabídek mi „svítil červený semafor“.  Opět jsem začal ztrácet elán. Ale hlavou mi vrtalo, čím se Honzova hypotéka lišila od té mojí? Jak je možné, že ji získal? Vyděláváme takřka stejně – v čem je tedy problém?

Schůzka byla nezbytná

Pod výše zmíněnými „semafory“ mě zaujal menší nadpis s odkazem, který hlásal: „Svítí vám všude červená? I tak máte šanci na získání hypotéky!“ Domluvil jsem se tedy na schůzce s hypotečním makléřem, na které jsme probrali všechny možnosti a způsoby řešení mého problému. Nejdříve mi byla doporučena vhodná strategie, která záhy zlepšila naši finanční situaci o 100 %. S hypoteční makléřkou jsme komunikovali necelých sedm měsíců, které předcházely sjednání vysněné hypotéky. Takže Honza nelhal! Ačkoli mu žádná banka hypotéku zprvopočátku neposkytnula, s „Gepardem“ v zádech si nakonec mohl vybírat. A to samé čekalo i mě. V současnosti dokončujeme hrubou stavbu a vrháme se vstříc dalšímu dobrodružství. Proto chci vyjádřit společnosti Gepard Finance a jejich hypotečních makléřům velké díky a zároveň také motivovat všechny ostatní, kteří se setkali s neochotou ze strany bankovních domů. I já se totiž přesvědčil o tom, že i zdánlivě nemožné přání Gepard Finance promění ve splněný sen!

 

Sdílejte článek