Hypoteční banka snižuje úrokové sazby

Hypoteční banka snížila úrokové sazby u svého produktu Pěkná hypotéka. Snížení to není zásadní, ale za stávající situace, kdy se stále mluví spíše o zvyšování úrokových sazeb, jsou takové zprávy příjemným překvapením.

Hypoteční banka snižuje úrokové sazby

Hypoteční banka - úrokové sazby hypoték

Hypoteční banka ukončila k 10. 2. 2019 svou akci na úrokové sazby vyhlášenou na počest faktu, že pojedenácté v řadě obhájila pozici jedničky na trhu a nahradila ji hned dalšími zajímavými novinkami.

Především snížila úrokové sazby své Pěkné hypotéky. Snížení to není zásadní, ale za stávající situace, kdy se stále mluví spíše o zvyšování úrokových sazeb, jsou takové zprávy příjemným překvapením.

Po ukončení výše zmíněné akce, která sama o sobě znamenala slevu ze sazby ve výši 11 bps nejenže sazby podržela, ale dokonce je snížila o dalších 9 bps. V porovnání s počátkem ledna jsme tedy nyní, v půlce února, se sazbami u Hypoteční banky o 20 bps níže.

Navíc Hypoteční banka vyhlásila časově omezenou akci (aktuálně platnou do 3. 3. 2019), kdy za sjednání rizikového pojištění hypotéky poskytuje další slevu na úrokové sazbě ve výši 20 bps.

Jakkoliv nejsem zastáncem zdůrazňování úrokové sazby se započtením rizikového pojištění, klienti se stejně ptají především na sazbu. A v tomto ohledu tedy lze stále dávat odpověď, že poměrně reálně se stále pohybujeme pod hranicí tří procent.

Pokud i vy chcete výhodnou úrokovou sazbu hypotéky, stačí nás kontaktovat.

 

foto David EimAutor článku: 
 
David Eim
produktový manager
GEPARD FINANCE a.s.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Jak vypočítat RPSN (roční procentní sazba nákladů)

Podle zákona o spotřebitelském úvěru pod pojmem "roční procentní sazba nákladů" (nebo častěji jen "RPSN") rozumíme "celkové náklady spotřebitelského úvěru vyjádřené jako roční procento z celkové výše spotřebitelského úvěru".

Na jednu stranu se...

Mimořádné splátky hypoték ztraceny ve slepé uličce

17. 9. 2020, Profi Poradenství & Finance: Komentář k hypotečnímu trhu

Slepá ulička se vyznačuje tím, že na jejím konci je zeď a dál to prostě nejde. Pokud zeď není vysoká, můžeme ji přelézt a uvidíme, co je za ní. Anebo se vrátíme na křižovatku a...

Úrokové sazby, očekávaný vývoj v roce 2020

Během nedávné doby Česká národní banka přistoupila bezprostředně dvakrát po sobě ke snížení klíčových úrokových sazeb. V té souvislosti se objevují úvahy, že úrokové sazby hypotečních úvěrů by mohly či dokonce měly klesnout.

Objevila se dokonce...