Hypoteční banka snižuje úrokové sazby

Hypoteční banka snížila úrokové sazby u svého produktu Pěkná hypotéka. Snížení to není zásadní, ale za stávající situace, kdy se stále mluví spíše o zvyšování úrokových sazeb, jsou takové zprávy příjemným překvapením.

Hypoteční banka snižuje úrokové sazby

Hypoteční banka - úrokové sazby hypoték

Hypoteční banka ukončila k 10. 2. 2019 svou akci na úrokové sazby vyhlášenou na počest faktu, že pojedenácté v řadě obhájila pozici jedničky na trhu a nahradila ji hned dalšími zajímavými novinkami.

Především snížila úrokové sazby své Pěkné hypotéky. Snížení to není zásadní, ale za stávající situace, kdy se stále mluví spíše o zvyšování úrokových sazeb, jsou takové zprávy příjemným překvapením.

Po ukončení výše zmíněné akce, která sama o sobě znamenala slevu ze sazby ve výši 11 bps nejenže sazby podržela, ale dokonce je snížila o dalších 9 bps. V porovnání s počátkem ledna jsme tedy nyní, v půlce února, se sazbami u Hypoteční banky o 20 bps níže.

Navíc Hypoteční banka vyhlásila časově omezenou akci (aktuálně platnou do 3. 3. 2019), kdy za sjednání rizikového pojištění hypotéky poskytuje další slevu na úrokové sazbě ve výši 20 bps.

Jakkoliv nejsem zastáncem zdůrazňování úrokové sazby se započtením rizikového pojištění, klienti se stejně ptají především na sazbu. A v tomto ohledu tedy lze stále dávat odpověď, že poměrně reálně se stále pohybujeme pod hranicí tří procent.

Pokud i vy chcete výhodnou úrokovou sazbu hypotéky, stačí nás kontaktovat.

 

foto David EimAutor článku: 
 
David Eim
produktový manager
GEPARD FINANCE a.s.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Jak ušetřit na hypotéce? ******

Levné není vždy automaticky dobré – to snad víme všichni.

Ale řekněme, že klient má dobrou bonitu, má vlastní zdroje, na hypotéku dosáhne, nemovitost je vhodná, má dobrou cenu a je v dobré lokalitě, netlačí nás čas a vůbec všechno je ideální.

Jak potom...

Odborníci radí, zda si vzít hypotéku raději hned a na co při tom nezapomenout

13. 5. 2019, DENÍK N:

Pořídit si vlastní bydlení bude i přes mírný růst úroků stále náročnější, například kvůli pokračujícímu zdražování domů a bytů. Zeptali jsme se expertů, zda je aktuálně vhodný čas vzít si úvěr na bydlení, podle čeho se při...

ANKETA: Hypotéky – co čeká finanční poradce v roce 2019?

21. 1. 2019, Poradci-Sobě.cz: 

I ti největší optimisté asi musí počítat s růstem úrokových sazeb. Podle České národní banky je zvyšování sazeb stále ve hře a momentálně se dá očekávat, že by v roce 2019 mohlo dojít ke dvěma zvýšením repo sazby....