Hypoteční banka snižuje úrokové sazby

Hypoteční banka snížila úrokové sazby u svého produktu Pěkná hypotéka. Snížení to není zásadní, ale za stávající situace, kdy se stále mluví spíše o zvyšování úrokových sazeb, jsou takové zprávy příjemným překvapením.

Hypoteční banka snižuje úrokové sazby

Hypoteční banka - úrokové sazby hypoték

Hypoteční banka ukončila k 10. 2. 2019 svou akci na úrokové sazby vyhlášenou na počest faktu, že pojedenácté v řadě obhájila pozici jedničky na trhu a nahradila ji hned dalšími zajímavými novinkami.

Především snížila úrokové sazby své Pěkné hypotéky. Snížení to není zásadní, ale za stávající situace, kdy se stále mluví spíše o zvyšování úrokových sazeb, jsou takové zprávy příjemným překvapením.

Po ukončení výše zmíněné akce, která sama o sobě znamenala slevu ze sazby ve výši 11 bps nejenže sazby podržela, ale dokonce je snížila o dalších 9 bps. V porovnání s počátkem ledna jsme tedy nyní, v půlce února, se sazbami u Hypoteční banky o 20 bps níže.

Navíc Hypoteční banka vyhlásila časově omezenou akci (aktuálně platnou do 3. 3. 2019), kdy za sjednání rizikového pojištění hypotéky poskytuje další slevu na úrokové sazbě ve výši 20 bps.

Jakkoliv nejsem zastáncem zdůrazňování úrokové sazby se započtením rizikového pojištění, klienti se stejně ptají především na sazbu. A v tomto ohledu tedy lze stále dávat odpověď, že poměrně reálně se stále pohybujeme pod hranicí tří procent.

Pokud i vy chcete výhodnou úrokovou sazbu hypotéky, stačí nás kontaktovat.

 

foto David EimAutor článku: 
 
David Eim
produktový manager
GEPARD FINANCE a.s.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Získat hypotéku může být pro některé podnikatele složité

9. 7. 2019, Deník PRÁVO:

Doložit příjem zaměstnance je u žádosti o hypotéku velmi jednoduché. Složitější je však situace u živnostníků.

Pokud vedou účetnictví nebo daňovou evidenci, dá se z daňového přiznání jejich příjem zřetelně vyčíst. Nelze ovšem...

Hypotéky pro mladé do 36 let

Mírnější pravidla na hypotéku pro mladé do 36 let? To navrhuje v novele Ministerstvo financí. Jaká jsou současná pravidla odpovídá v článku na Novinky.cz místopředseda představenstva GEPARD FINANCE p. David Eim.

Jak ušetřit na hypotéce? ******

Levné není vždy automaticky dobré – to snad víme všichni.

Ale řekněme, že klient má dobrou bonitu, má vlastní zdroje, na hypotéku dosáhne, nemovitost je vhodná, má dobrou cenu a je v dobré lokalitě, netlačí nás čas a vůbec všechno je ideální.

Jak potom...