Hypoteční boom 2016: společnost Gepard Finance zažila nejúspěšnější rok ve své historii

Loňský rok 2016 byl výjimečný pro celý hypoteční trh nejen rekordním objemem výrazně přesahujícím dvě stě miliard a rekordně nízkými úrokovými sazbami, ale také zavedením nové legislativy, která zásadním způsobem ovlivní roky příští. Regulaci a změny na trhu považujeme za výzvu, jejíž zvládnutí přispěje k pročištění trhu od nepříliš kvalitních finančních služeb a „svátečních“ poradců, aby výsledkem spolupráce s obchodními partnery a klienty byla vždy oboustranná spokojenost.  

Czech Superbrands 2017 pro Gepard Finance

Hypoteční boom 2016

Raketový růst a rekordní objemy, tak lze stručně charakterizovat loňský rok na českém hypotečním trhu. V konkrétních číslech to znamená, že si zájemci o financování vlastního bydlení půjčili 225 miliard korun. Jedním z důvodů obrovské popularity hypoték byly i historicky nejnižší úrokové sazby, které se mnohdy ocitly pod magickou dvouprocentní hranicí. Úvěry za téměř třetinu z této sumy zprostředkovali hypoteční poradci z Asociace hypotečních makléřů (AHM), do které patří jako jeden ze zakládajících členů i společnost Gepard Finance.

Gepard Finance - zakládají člen a leader AHM

Asociace hypotečních makléřů (AHM) vznikla již v roce 2006 s cílem standardizovat služby, zvyšovat profesní a etickou úroveň a poskytovat poradenství s co největším přínosem pro koncové klienty. V roce 2014 zavedla značku kvality „FÉR hypotéka“ a její podíl na všech uzavřených hypotékách neustále roste.

TIP: Přečtěte si celou tiskovou zprávu AHM: Členové Asociace hypotečních makléřů v roce 2016 zprostředkovali hypotéky za rekordních 63 mld. Kč

Vynikající výsledky tak za sebou mají i hypoteční specialisti z Gepard Finance. „V roce 2016 zprostředkovala naše společnost hypoteční úvěry v objemu 21 miliard. V České republice to bylo 13,5 miliardy, na Slovensku 7,5 miliardy korun. Dosáhli jsme tak 30% zvýšení meziroční produkce, což byl za 14 let historie firmy rekordní nárůst,“ upřesňuje Adolf Červinka, předseda představenstva Gepard Finance. A k budoucímu vývoji, který velmi ovlivní nový spotřebitelský zákon, dodává: „Výrazné změny na trhu hypotečního poradenství vnímáme jako příležitost.“ Gepard tedy bude pokračovat v nastoleném tempu a i nadále pomáhat lidem k získání nejvýhodnějších úvěrů.

Nový zákon o spotřebitelském úvěru pročistí trh

Nová legislativa sice zasáhne do chodu zprostředkovatelských firem, ale stabilní, zkušené a vysoce kvalifikované společnosti, jakou je právě i Gepard Finance, považují regulace a změny za výzvu, jejímž zvládnutím přispějí k pročištění trhu od nepříliš kvalitních produktů nebo „svátečních“ poradců, aby výsledkem spolupráce s obchodními partnery a klienty byla vždy oboustranná spokojenost.

HYPOTEČNÍ TRH 2016 - celkem 218,3 mld. Kč (dle MMR)

... z toho 38 % Praha + Středočeský kraj

PRŮMĚRNÁ HYPOTÉKA v r. 2016 - 1 957 000 Kč

   


  

O společnosti Gepard Finance

GEPARD FINANCE jsou specializovanou makléřskou firmou, jejímž hlavním oborem činnosti je poradenství v oblasti hypotečních úvěrů a kompletní zpracování úvěrových a pojišťovacích produktů. Profesionální makléři svým klientům zdarma zajišťují hypotéky, úvěry ze stavebního spoření a pojištění. V současné době disponuje franšízová síť GEPARD FINANCE 140 funkčními obchodními místy, čímž je zajištěna snadná dostupnost a obsluha klientů po celé České republice i Slovensku. GEPARD FINANCE se v roce 2011 staly největší hypotečně-makléřskou firmou v ČR. Jsou zakládajícím členem Asociace hypotečních makléřů, držitelem značky kvality „FÉR hypotéka“ a prestižního ocenění Superbrands 2017.

O Asociaci hypotečních makléřů

Asociace hypotečních makléřů je profesním sdružením právnických osob, které působí na českém hypotečním trhu. Posláním asociace je standardizace služeb hypotečních makléřů, zvyšování profesionální úrovně členů, zvláštní důraz je pak kladen na etické rozměry vykonávané profese a na posilování prestiže hypotečních makléřů.

Hypoteční makléř je standardní pojem na evropském i světovém hypotečním trhu a postupně zdomácněl i v České republice. Pokud si chce klient kvalitně vybrat z nabídek jednotlivých bank, je pro něj výhodnější navštívit hypotečního makléře, než obcházet jednotlivé banky a individuálně hledat optimální řešení. Renomovaný hypoteční makléř mu prokazatelně ušetří čas, peníze, papírování a s největší pravděpodobností mu navrhne levnější a kvalitnější řešení, než by mu poskytly přímo banky ve svých pobočkách.

 

 

Tisková zpráva společnosti GEPARD FINANCE a.s.

Vydáno dne: 2. února 2017

Kontakty pro média

Adolf Červinka
předseda představenstva společnosti Gepard Finance ČR + SR

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: +420 602 621 893

Kateřina Prantlová
manažer komunikace

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: +420 723 129 167

Rubín Office Center, Sokolovská 192/79, 180 00 Praha 8
www.gepardfinance.cz

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Na klesajícím hypotečním trhu upevňují Gepard Finance své postavení největšího hypotečního specialisty v České republice

Trh hypoték poklesl od ledna do června v meziročním srovnání dle podkladů Ministerstva pro místní rozvoj o téměř 20 %. Může za to především výrazný propad na začátku roku, který zapříčinily loňské regulace hypoték i vysoké ceny bytů. Gepard Finance...

Úrokové sazby hypoték překvapivě několik měsíců klesají, na podzim ale další snížení cen nečekáme

Minimální úrokové sazby hypoték se pohybovaly v červenci pod 2,65 %. Sazby mírně klesají už šestý měsíc v řadě, což překvapuje nejednoho odborníka ve finančním sektoru. Další zlevňování hypoték očekává na trhu ale jen málokdo. Naopak se nabízí...

Na českém trhu probíhá boom vzdělávacích franšíz. Dynamický vývoj je též v oblasti finančních služeb

Počet franšíz v Česku každoročně roste. Podle aktuálních statistik serveru Franchising.cz jich je již přes 260, zatímco ještě v roce 2010 působilo na českém trhu 150 franšízových konceptů. Nejoblíbenějším oborem je stále gastronomie, o český trh...