TV GEPARD 01/2021 - výhled na hypotéky roku 2021

Pojďme se spolu podívat, co jsme pro vás připravili na rok 2021. Již na začátku se nám podařilo dohodnout velmi zajímavý produkt – americká investiční hypotéka

Celé video TV GEPARD 01/2021 si přehrajte ZDE (18 min.):

  

  

Co se ve videu dozvíte a v jakém čase

(0:10) Americká investiční hypotéka

 • Specifikum této hypotéky je v tom, že ji po určitou dobu nesplácíte a to ani úroky. Doba může být až 5 let. Určitě se zeptáte, jak je to možné? Je to naprosto jednoduché. Jedná se o spekulativní hypotéku na nákup nemovitosti, kterou splatíte celou až na konci dohodnutého období, tzn. až za 5 let z prodeje nemovitosti nebo přefinancováním jinou finanční institucí. Další skvělou vlastností americké investiční hypotéky je fakt, že pro poskytnutí posuzujeme primárně, zda je hypotéka dostatečně zajištěna nemovitostí.

 • Pro koho je americká investiční hypotéka určena? Pro fyzické osoby i fyzické osoby podnikatele. Prostě zastavilo se vám podnikání Airbnb a tlačí vás splátky hypoték nebo chcete koupit nemovitost, u které bezpečně víte, že její hodnota poroste? Pak je tento náš produkt nejlepším řešením.

(1:40) Hypoteční trh 2020 => 2021

 • Částí minulého roku nás také provázel naprosto nevídaný fenomén tzv. úvěrového moratoria. V souvislosti s prvním lockdownem vláda vydala zákon, který bankám nařídil, aby klientům umožnily dočasné pozastavení splátek.

 • To na jistý čas pomohlo oddálit potíže se splácením, ale dá se čekat, že k nějakému zhoršení v oblasti splácení hypoték bude docházet.

 • Česká národní banka pravidelně zveřejňuje statistiku tzv. nevýkonných úvěrů. To jsou úvěry, u kterých pravděpodobně nedojde k úplnému splacení resp. splátky jsou více, než 90 dnů po splatnosti.

 • V oblasti hypoték má tento podíl někdy od roku 2013 víceméně setrvale klesající tendenci. Ale poslední listopadová data naznačila, že trend se zřejmě obrátí. Po dlouhé době začal tento ukazatel růst a pravděpodobně se pro další měsíce stane bedlivě sledovaným parametrem a budeme o něm mluvit častěji.

 • A co rok 2021? Tipuji, že objemy hypoték nedosáhnou rekordních výsledků roku 2020. Odhaduji, že za nimi zůstanou o nejméně 10 %. Jedním z důvodů budou i mírně rostoucí sazby. Nemyslím, že by rostly nějak dramaticky, ale růst v řádu desetin procentního bodu se dá očekávat.

 • Dá se čekat, že se budou projevovat ekonomické dopady covidu do podílu nevýkonných úvěrů. Míru si odhadnout netroufám, je však jisté, že bude úměrná tomu, jak rychle se nám podaří vrátit ekonomiku do nějakého normálního stavu.

 • Každopádně zajištění vlastního bydlení je pro většinu lidí jednou z nejvyšších priorit. A protože většina z nás nemá možnost uhradit nákup vlastního bydlení v hotovosti, budou hypoteční úvěry stále jedním z nejdůležitějších finančních produktů. A protože se jedná o produkty složité a náročné, my v Gepard finance jsme připraveni i nadále s jejich realizací pomáhat.

(6:43) Benefitní program pro makléře

 • Z benefitního programu, který mohou geparďáci využívat, bych zmínila neomezné volání s výhodnými datovými tarify díky spolupráci s T-mobile, dále i možnost využití tankovací karty Shell.
   
 • O všech těchto nástrojích a benefitech získáte větší přehled na intranetu GPF, případně další informace ráda podám telefonicky nebo osobně.
   
 • tel.: 734 648 863 (Renata Kianková)

(7:48) Ze života firmy

 • Před vánočními svátky jsme uzavřeli spolupráci se společností Fimply z Brna a v Praze s panem Šimonem Barczim.

 • Kulaté narozeniny v prosinci oslavila makléřka Milada Hluchá.

 • 135 000 Kč se nám podařilo vybrat ve veřejné sbírce, kterou jsme pořádali pro společnost DEJME DĚTEM ŠANCI.

(8:19) GEPARD FINANCE v médiích

 • Pravidelné měsíční monitoringy – výstupy v médiích můžete najít na našem intranetu v sekci Marketing, ty nejzajímavější i na našem webu gepardfinance.cz

 • Každý měsíc proaktivně oslovujeme důležité on line weby, abychom komentovali aktuální dění na našem hypotečním trhu. Stěžejní podporou našeho brandu je profesionalita a odbornost Davida Eima.

 • Odborné nebo společenské weby, kterými jsou např. poradcisobě.cz,  iDnes nebo časopis Poradenství & Finance nás již aktivně oslovují samy pro vyjádření, článek nebo komentář.

(9:00) ONLINE školení pro makléře

 • Přehled všech termínů naleznete na intranetu v sekci Školení. U termínů máte také informaci kde se přihlásit, prosím, přihlašujte se včas, abychom Vám mohli doručit link, přes který se budete moct přihlásit.
 • Termíny školení jsem pro Vás přichystala tak, abyste lehce mohli školení zařadit do svého denního programu a zároveň Vás to co nejméně omezilo ve Vaší práci, případně při kombinaci domácí práce, distanční výuky a domácnosti… všichni to známe. Proto prosím, využívejte i nadále školení, které jsou pro Vás připravená, snažte se školení využít na maximum, komunikujte co nejvíc se školitelem, ptejte se. Školitelé jsou tady pro Vás.
 • I za tato školení můžete získat hvězdičku, nezapomínejte Vaši účast ukládat do GepardISu, protože není teď možné získat podpis školitele na náš formulář Potvrzení o školení, můžete přiložit pouze printscreen obrazovky ze školení. Pokud byste si nevěděli rady, neváhejte mě kontaktovat, ráda Vás navedu, jak postupovat.
 • V měsíci únoru je pro Vás připravené refresh všech spolupracujících bank, školení nového produktu od Komerční banky, Moneta i školení úvěrů pro právnické osoby, komerční úvěr, SVJčka a bytová družstva. Lenka Svobodová Vám nachystala termín školení od stavebních spořitelen, včetně certifikačních školení pro ty z Vás, kdo ještě stavebka neděláte… věřím, že si vyberete a zase si rozšíříte své obzory.

(11:03) Metodika hypoték

 • V průběhu ledna došlo ke změnám úrokových sazeb ve Sberbank, Unicredit bank a Moneta Money bank.

 • Sberbank snížila úrokové sazby u refinancování a koupě o 0,10 %.

 • Unicredit bank o 0,10 % úrokové sazby naopak zvýšila a Moneta Money bank navýšila sazby a to pro 7 a 10letou fixaci o 0,20 %.

 • Na našem metodickém portálu v Metodice podle témat je zpracované nové téma Podmínky aktivního běžného účtu. Zde jsou k dispozici informace o podmínkách bank pro akceptaci aktivního využívání běžného účtu včetně výše poskytnuté slevy na úrokové sazbě za aktivní využívání účtů.

 • Moneta Money bank upravila od 1. ledna letošního roku výši ukazatele DSTI na maximálně 50 %.

 • Komerční banka zahájila v lednu letošního roku prodej nového typu hypotečního úvěru s názvem Hypotéka bez nemovitosti pro ty klienty, kteří ještě nemají vybranou nemovitost. Tento produkt umožňuje uzavření úvěrové smlouvy bez vybrané nemovitosti s tím, že čerpání úvěru je podmíněno uzavřením dodatku s identifikací vybrané nemovitosti. Doba čerpání je 36 měsíců a nejpozději 3 měsíce před jejím koncem musí klient doložit podklady pro uzavření dodatku. Poplatek za tento typ úvěru je 4 900 Kč a v případě, že klient neuzavře dodatek (tzn. nedoloží účel, který chce financovat), pak zaplatí poplatek za nečerpání úvěru dle Sazebníku KB.

 • Díky tomuto novému produktu Komerční banky jsou na trhu již 2 banky (kromě stavebních spořitelen), které nabízí klientům možnost uzavřít úvěrovou smlouvu a teprve následně si vybírat nemovitost. Druhou bankou je Raiffeisenbank s produktem Klasik Naruby.

(13:24) Stavební spoření

 • Leden je ve znamení ročních výpisů jak ze stavebního spoření, tak úvěrů s potvrzením o zaplacených úrocích. Na co si dát pozor, jak dokumenty využít? Na to se můžete podívat na TV GEPARD.

(16:39) Marketingová podpora

 • Tato doba si vyžaduje více, než kdy před tím, být klientům na blízku prostřednictvím online komunikačních technologií. Lidé tráví mnohem více času na internetu a sociálních sítích

 • Nezapomeňte si překontrolovat, jaké informace máte o sobě publikovány na našem webu GEPARD FINANCE, na stránce makléře, na Facebooku a LinkedIN.

 • Stačí si zadat do vyhledávače na Google vaše jméno a podívat se, zda se zobrazujete ve výsledcích vyhledávání, jaké informace a fotografie si může případný zájemce o vás přečíst.

 • S vaším osobním marketingem vám rádi pomůžeme.

 • Na centrále jsme vám kdykoli k dispozici a nikdy vás neopustíme 

   

TV GEPARD 01/2021

Jednička mezi hypotečními specialisty
Díky vám!

GEPARD FINANCE a.s.
leden 2021

 

 

 

<< Všechny video návody

  

Doporučte tento článek svým přátelům

Podobné články z blogu

GEPARD NEWS 6/2022: Sberbank, Creditas, Úrokové sazby, Školení nováčků

Opravdovou novinkou tohoto dílu je spolupráce našich makléřů s bankou Creditas. Jako jedni z prvních brokerů v České republice jsme získali kontrakt s bankou Creditas. Na toto téma jsme hovořili s naším makléřem Jiřím Suchým z franšízy Praha 1...

GEPARD NEWS 5/2022: Úrokové sazby hypoték a stavebních spořitelen

Přinášíme aktuální informace ze světa hypoték a stavebního spoření. Žhavým tématem jsou úrokové sazby a predikce do budoucna. Přivítáme novou tvář centrály a podíváme se, jak proběhlo celorepublikové setkání makléřů GEPARD FINANCE.

Celé video...

GEPARD NEWS 4/2022: Zajímavosti v regulaci hypoték ČNB

Aktuálním tématem jsou změny v regulaci hypoték u České národní banky, které platí od dubna 2022. Vysvětlíme si, co se změnilo pro různé věkové skupiny klientů, co se mění v bankách a jak se regulace dotkla stavebních spořitelen.

Celé video GEPARD...