TV GEPARD 03/2021 - Rozhovory s gepardími srdcaři nejen o hypotékách, kalkulačce a firemních akcích

Poslechněte si rozhovor s Romanou Staňkovou, úspěšnou franšízantkou z Pardubic, která se vrátila po 2 letech zpět do Gepardu. Nebo si přehrajte rozhovor s Lucií Hánovou, která spolupracuje s Gepard Finance již 15 let a je s několika dalšími kolegy pamětníkem firemní historie. Hypoteční trh zažívá nebývalý boom, podělíme se s vámi o naše zkušenosti ze začátku rekordního roku 2021. Celé video TV GEPARD 03/2021 najdete ZDE (30 min.):

  

  

Co se ve videu dozvíte a v jakém čase

(0:54) GEPARD ♥♥♥ srdeční záležitost

 • Děkujeme za rozhovor Lucii Hánové, která s Gepard Finance spolupracuje již 15 let.

 • Nastupovala jsem jako 19letá studentka vysoké školy, slečna Svitáková ? Do firmy, která v té době ještě na Biskupské sdílela kanceláře s personální agenturou. V kanceláři bylo pár lidí, několik makléřů a pár makléřů po celé republice. Do dneška nám z té doby zbyl Pavel Aron, Evička Tampírová, paní Habajová, Vojta Prokop, Míra Lébl… Celorepubliká porada probíhala v zasedačce u Honzy Kruntoráda ? Byla to malá firmička, kde vládla skvělá rodinná atmosféra.

 • Pamatuji si dokonce ještě marketingové materiály s názvem firmy Gepart – T, jako GE partner, ale už v té době to byl Gepard. Firma se rychle rozvíjela, ale pořád tu bylo dobře, gepardí rodina, kterou jsem měla vždycky ráda. Celorepublikové meetingy byly legendární ? velmi přátelské a opravdu teambuildingové.

 • Začínala jsem jako recepční a asistentka. Když po roce téměř ze dne na den odešlo z Biskupské pojišťovací oddělení, neváhala jsem, udělala jsem si potřebné certifikace, založila živnostenský list a pokračovala ve spolupráci s gepardem coby pojišťovací makléřka. Od toho už byl jen krůček k hypotékám. Obojí mě moc bavilo, a i když jsem byla začínající kuře, vždycky jsem tu měla podporu služebně starších kolegů, kteří neváhali s čímkoliv pomoct. Když mě pak paní Martínková oslovila, abych jí pomohla s metodikou a nově vznikajícím metodickým portálem šla jsem do toho. To byl tuším rok 2009. Dělala jsem metodičku pro polovinu spolupracujících bank, k tomu jsem měla na starosti všechna školení, IDčka, školila jsem GepardIS a stále jsem přitom dělala hypotéky.

 • Když mi téměř končila mateřská, řekla mi kamarádka, že její známý si koupil franšízu gepardu a potřebuje to rozjet. Začala jsem tedy spolupracovat s jeho realitní kanceláří a dělala jsem pro ně hypotéky opět přes gepard. Tomu se nedalo odolat ? Dělala jsem hypoteční makléřku další rok a půl, pak přišlo druhé dítě. 

 • Když jsem pak na druhé mateřské přemýšlela, kam se mé kroky půjdou dále, řekla jsem si, že do makléřiny už nepůjdu, přece je to práce nejistá, člověk nikdy neví, jestli každý měsíc bude mít na splácení vlastní hypotéky a představa schůzek s klienty po večerech, když mám doma dvě malé děti se mi úplně nelíbila. Proto jsem si řekla, že zkusím něco jiného, najdu si práci někde v kanceláři na částečný úvazek a bude to… sice se mi bude po gepardu stýskat, ale priority jsou jasné…

 • Mé oblíbené heslo je „co si pošleš do vesmíru, to ti vesmír vrátí…“ no a přesně po téhle úvaze se na veřejném gepardím facebooku objevila výzva, že centrála gepardu hledá někoho na kancelářské práce… srdce se mi rozbušilo, ihned jsem oprášila životopis a poslala jsem ho na uvedenou adresu… co se dělo na centrále by věděli jiní, každopádně hned týden na to jsem byla na pohovoru a volalaáá, spolupráce pokračuje! ? Takže mě tu máte, celkově už s gepardem spolupracuji 16. rokem, a musím říct, že je velmi příjemná a milá spolupráce a těším se další 15letku :-D

(8:10) Rozhovor s Romanou Staňkovou

 • Úspěšná majitelka franšízy GEPARD Pardubice třída Míru poskytla exkluzivní rozhovor pro GEPARD TV

 • Dozvíme se, jak dlouho již spolupracuje s Gepardem, jaká byla její profesní cesta

 • Co bylo hlavním důvodem, že se tak rychle do Gepardu vrátila zpět, v čem konkrétně jí centrála Gepardu pomáhá

 • Jak se jí líbí nová aplikace webového kalkulátoru, zda se již účastnila některého z plánovaných online školení

 • Jak zvládá současnou situaci, kdy je obtížnější cestování a setkávání, nejen po pracovní stránce s klienty, ale i v osobním životě

(12:48) Nová posila týmu centrály

 • Mám velkou radost, že jsem mohla rozšířit řady a tým GEPARD FINANCE. Jako brand manager budu mít na starost rozvoj značky tak, aby vám přinášela stále nové a nové klienty a zároveň budu společně s vámi pečovat o to, aby odcházeli spokojení jako doposud. Budu se moc těšit na spolupráci s vámi a doufám, že se brzy potkáme také offline.

 • Gabriela Krčálová, brand manager, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

(13:37) Trh hypoték v roce 2021

 • Poslední statistika České národní banky poskytuje nyní údaje za měsíc leden. A právě leden bývá v oblasti hypoték jedním z nejhorších či dokonce úplně nejhorším měsícem v roce. Myslím, že letos to tak nebude. Ale kdybych se pletl a letošní leden nakonec patřil v rámci celého roku k těm horším měsícům, pak by tento rok trhal všechny rekordy. Lednová čísla totiž navázala na trend druhé poloviny minulého roku – vysoké objemy, klesající sazby. Říkám „lednová data“ – ale musíme si uvědomit, že se jedná o hypotéky, kde byla v lednu uzavřena smlouva; velká část z nich tedy byla rozjednána a zpracována v prosinci.

 • Jakých objemů tedy v lednu dosáhl hypoteční trh? Byly sjednány nové hypotéky v objemu 20 mld. Kč. To sice není světový rekord, ale pořád to číslo patří historicky mezi nejlepší měsíce. A je to zdaleka nejlepší leden, jaký kdy byl.

 • Refinancování pokračovalo v trendu posledních několika měsíců. Objem refinancovaných úvěrů činil asi 6,7 mld. Kč a to je historicky druhý nejlepší výsledek. Říkám „nejlepší“, ale možná jsem měl spíše říci „nejvyšší“. Protože pokud je primárním důvodem výrazného růstu refinancování stávající výklad tzv. účelně vynaložených nákladů, pak to není dobrá zpráva ani pro banky, ani pro zprostředkovatele a v delším časovém horizontu ani pro klienty. 

 • Dalším parametrem, který nás většinou zajímá, jsou úrokové sazby. Oproti předchozímu měsíci došlo k dalšímu mírnému poklesu a to na průměrnou roční úrokovou sazbu 1,91 %. Tím je podle mého názoru dlouhodobější trend snižování sazeb ukončen a čeká nás opačná strana tohoto nevyhnutelného cyklu – totiž růst úrokových sazeb. Cena zdrojů měřená cenou tzv. úrokových swapů během posledního měsíce vzrostla asi o 4 desetiny procentního bodu. To se musí někde projevit a již se to projevuje. Banky začaly postupně vyhlašované úrokové sazby zvyšovat. Ne příliš a ne všechny, ale postupně jich přibývá.

 • V letošním roce již ke zvýšení sazeb přistoupily UniCredit, Moneta, mBanka a naposledy Raiffeisenbank. Zatím se tedy jednalo o střední banky, ale mírné zvýšení sazeb již ohlásila i jedna z největších bank na trhu – Hypoteční banka. Je tedy zřejmé, že si nyní budeme zvykat na to, že sazby prostě taky někdy rostou. 

 • Zatím se stále bavíme o mírném, pozvolném růstu sazeb a to není důvodem k žádné nervozitě. Klient nemá důvod si zoufat, že „nechytil“ ty nejlepší možné sazby. U průměrné hypotéky 2.800.000 Kč na 20 let znamená zdražení o 2 desetiny procentního bodu zvýšení nákladů na úroky asi o 25 tis. Kč za pět let. 

 • Nikdo neplatí rád peníze zbytečně. Mohu-li ušetřit, udělám to. Ale hypotéka je dlouhodobý závazek. Za dobu její životnosti se klient se změnou sazeb potká několikrát a nikdo neumí předem říci, co ho z pohledu úrokových sazeb čeká. Sjednání hypotéky tedy podřizujme v první řadě aktuální potřebě bydlet ve vlastním či potřebě bydlet lépe. Úrokové sazby v takové situaci nemusí být a většinou opravdu nejsou tím hlavním parametrem. Pokud tedy sazby nyní porostou rozumným, přijatelným tempem, není to nic, co by nám mělo dělat vrásky na čele.

(18:15) Výsledky trhu 2020/2021

 • 1/2020 - 1 742 866 512

 • 1/2021 - 2 338 272 440

 • 34,16 % - nárůst objemu

 • 2.747.910 Kč – průměrná hypotéka v ČR v roce 2020

(20:08) Novinky v metodice bank

 • V průběhu února a začátkem března došlo ke zvýšení úrokových sazeb v mBank, Moneta Money bank a Raiffeisenbank. Moneta Money bank navýšila sazby o 0,10 % u 1, 3 a 5leté fixace, o 0,05 % u 7leté fixace a o 0,15 % pro 10letou fixaci. mBank zvýšila úrokové sazby u 5leté fixace o 0,10 %. Raiffeisenbank navýšila sazby u účelových hypoték o 0,20 %. Od 8. března dojde ke zvýšení sazeb u Hypoteční banky o 0,10 % u hypoték se 70% LTV a 0,20 % u hypoték s 80% LTV, hypotéky s 90% LTV zůstávají beze změny.

 • Unicredit bank upravila od 1. března metodiku hypotečních úvěrů. Hlavní změnou je navýšení maximálního LTV až na 95 %. Dále změnili posuzování maximálního věku klienta a s tím související pravidla. Nově platí že pokud je klient při podání žádosti mladší 60 let, pak je maximální věk při splatnosti úvěru 70 let. Je-li vstupní věk klienta při podání žádosti 60 let a více, je maximální věk při splatnosti úvěru 65 let. V souvislosti s tím zrušili podmínku dozajištění úvěru životním nebo úvěrovým pojištěním. Dále definovali příjmy, které již nebudou standardně akceptovat: např.: příjem z podnikání trvající méně než 12 měsíců, příjem ze závislé činnosti, pokud pracovní poměr trvá méně než 6 měsíců, příjem z dohody o pracovní činnosti a další typy příjmů.

 • U hypoték klientů, kteří v loňském roce využili odklad splátek dle vládního moratoria, došlo automaticky (v souladu s vládním nařízením) k posunutí fixace doby platnosti úrokové sazby, která se prodloužila o 3 nebo 6 měsíců. Toto je důležité si uvědomit ve chvíli, kdy chce klient refinancovat úvěr ve výročí fixace. Je třeba v bance ověřit nové datum výročí fixace.

(23:00) Stavební spoření

 • Většina stavebních spořitelen do jara vstupuje s akčními nabídkami v nezajištěných úvěrech, v zajištěných úvěrech se zatím drží nízké úrokové sazby, které dlouhodobě klesaly, nyní dojde zřejmě k obratu.

 • ČSOB stavební spořitelna

  • poskytne nezajištěný úvěr max. 1 mil. bez zajištění, se splatností 15 let a s úrokovou sazbou 4,9%
  • meziúvěry zajištěné nemovitostí poskytují s úrokem od 1,59 % pro účel refinancování od 8.3. zvýší tuto minimální sazbu na 1,69 % a pro ostatní účely na 1,89 %

  Modrá pyramida stavební spořitelna

  • poskytne max. 800 000,- bez zajištění, se splatností 20 let a s úrokovou sazbou od 4,29 %,
  • zajištěné úvěry začínají na úrokové sazbě 1,99 %. Po 2 letech se dostává překlenovací úvěr Modré pyramidy do fáze přiděleného úvěru tedy anuitního splácení.

  Moneta stavební spořitelna

  • poskytne bez zajištění překlenovací úvěr až 1 mil., v případě účelu pořízení družstevního bytu až 1,5 mil., mají splatnost až 22 let, s úrokovou sazbou 3,89 % s anuitním splácením – je to v současnosti při akční slevě na poplatku nejlevnější překlenovací úvěr bez zajištění na trhu. Jeho výhodou je konstantní úrok na celou dobu splácení a tím i stejná splátka.
  • Zajištěné úvěry začínají na úrokové sazbě 2,89 %

  Raiffeisen stavební spořitelna

  • Poskytuje Rekopůjčku – nezajištěný úvěr se splatností 18 let nyní do konce března (dubna) bez poplatku za vyřízení, s akční nabídkou 3,99 % (rating A-D). Pro účel družstevní bydlení poskytnou bez zástavy až 2mil.
  • Zajištěný úvěr tzv. Hyposplátku mají také se sjednocenými úrokovými sazbami pro 3 a 5letý fix, začínají na úrokové sazbě 1,74 % p.a. bez slev za doprovodné produkty

  Stavební spořitelna České spořitelny

  • Nezajištěný Úvěr od buřinky je poskytován se splatností max. 20 let, do konce dubna je nabízen na všechny účely s akční úrokovou sazbou 4,35 % p.a. pro 3letý fix
  • Zajištěné úvěry Hypoúvěry od buřinky začínají na úrokové sazbě 1,99 % bez pojištění úvěru

(26:47) Zpětná vazba klientů se službami Gepard Finance

 • 99,65 %... to je měřená spokojenost klientů se službami Gepard Finance za rok 2020

 • Zpětnou vazbu našich klientů měříme prostřednictvím nezávislé hodnotící služby STAFFINO, díky které jsme loni rozeslali celkem 900 žádostí, z toho se nám vrátilo 555 odpovědí, což odpovídá 20 % návratnosti.

 • Drtivá většina klientů vyjádřila pochvalu, pouze 2 klienti z celkového počtu měli připomínku. 

 • Každý měsíc zveřejňujeme ve firemním newsletteru všechny makléře, kteří aktuálně získali novou referenci. Reference zveřejňujeme vždy na příslušné stránce daného makléře na webu GEPARD FINANCE.

 • Na centrále jsme vám kdykoli k dispozici a nikdy vás neopustíme 

   

TV GEPARD 03/2021

Jednička mezi hypotečními specialisty
Díky vám!

GEPARD FINANCE a.s.
březen 2021

 

 

 

<< Všechny video návody

  

Doporučte tento článek svým přátelům

Podobné články z blogu

GEPARD NEWS 6/2022: Sberbank, Creditas, Úrokové sazby, Školení nováčků

Opravdovou novinkou tohoto dílu je spolupráce našich makléřů s bankou Creditas. Jako jedni z prvních brokerů v České republice jsme získali kontrakt s bankou Creditas. Na toto téma jsme hovořili s naším makléřem Jiřím Suchým z franšízy Praha 1...

GEPARD NEWS 5/2022: Úrokové sazby hypoték a stavebních spořitelen

Přinášíme aktuální informace ze světa hypoték a stavebního spoření. Žhavým tématem jsou úrokové sazby a predikce do budoucna. Přivítáme novou tvář centrály a podíváme se, jak proběhlo celorepublikové setkání makléřů GEPARD FINANCE.

Celé video...

GEPARD NEWS 4/2022: Zajímavosti v regulaci hypoték ČNB

Aktuálním tématem jsou změny v regulaci hypoték u České národní banky, které platí od dubna 2022. Vysvětlíme si, co se změnilo pro různé věkové skupiny klientů, co se mění v bankách a jak se regulace dotkla stavebních spořitelen.

Celé video GEPARD...