TV GEPARD 04/2021 - Divoká hypoteční jízda pokračuje :)

Na trhu se dějí neuvěřitelné věci, kdy nárůsty objemů hypoték překonávají veškerá očekávání a lámou rekordy. A jak se vyvíjejí sazby? Má makléř přístup ke školení a sebevzdělávání v rámci Gepard Finance? Podívejte se na aktuální zajímavosti a rozhovory s našimi specialisty na bydlení. 

Celé video TV GEPARD 04/2021 najdete ZDE (13 min.):

  

  

Co se ve videu dozvíte a v jakém čase

(0:26) Aktuality z hypotečního trhu

 • Březen 2021 byl nejlepším měsícem v celé historii hypotečního trhu. Pokud se měsíční objemy pohybovaly typicky kolem 17, 18 miliard korun a v posledních měsících šly přes 20 a ke 30, pak březnový objem výrazně překročil hranici neuvěřitelných 40 mld. korun. To číslo je opravdu neuvěřitelné. V tomto kontextu ovšem platí, že méně by bylo více.

 • Banky jsou na hranici svých procesních možností. Zpracování hypoték se protáhlo klidně na dva měsíce a ani ty nelze garantovat. To už je situace, kdy řešení neexistuje. Kapacity se tak rychle posílit nedají a z dlouhodobějšího pohledu by to ani nedávalo smysl – vzedmutá vlna extrémního zájmu zcela jistě opadne. Nepomůže ani snaha o prioritizaci. Při takovém množství žádostí už není co prioritizovat. Všechno nakonec bude trvat neúměrně dlouho a to může klientům působit potíže.

 • Březnem to zatím nekončí. Banky jsou stále doslova zavaleny žádostmi, se kterými se s vynaložením vysokého úsilí snaží vypořádat. I kdyby se poptávka vrátila k normálu, stejně ještě nejméně dva měsíce budeme vysoké objemy evidovat tak, jak se budou postupně propisovat do oficiálních statistik.

 • V Gepard Finance jsme rádi, že máme takovou spoustu práce a příležitostí, ale návrat do stavu, kdy lze hypotéku vyřídit v klidu během dvou týdnů bychom uvítali nejen my, ale také banky a zcela jistě také klienti.

(3:03) Nové franšízy GEPARD FINANCE

 • Vítáme nové makléře a franšízanty do Gepard Finance ♥

(4:08) Hypoteční jízda pokračuje

 • Astronomické objemy hypotečních úvěrů - 44,7 mld. Kč zpracovaných hypoték za jediný měsíc

(5:23) Online školení pro makléře

 • Mezi nejžádanější kurzy se řadí například Psychohygiena, kterou naši makléři využívají pro zvládnutí nejen náročného pracovního období, ale i náročného období v osobním životě. Kromě Psychohygieny si makléři mohou vybírat z dalších 11 kurzů. V rámci kurzů každý z makléřů absolvuje víc jak 40 hodin vzdělávání.

 • Jsme moc rádi, že kurzy jsme připravili za skvělou cenu. Zájem makléřů byl tak velký, že jsme měli naplněné kurzy během několika dní. U některých kurzů jsme navýšili kapacitu prostřednictvím dalších termínů školení, další témata a termíny chystáme i na příští rok.

(7:08) Skvělé obchodní výsledky

 • Na trhu se dějí téměř neuvěřitelné věci, kdy nárůsty objemů hypoték překonávají očekávání. Pokud bychom to chtěli vyjádřit v číslech, tak v prvním kvartálu roku 2021 došlo k téměř 100% nárůstu, když v roce 2020 byly v tomto období uzavřeny úvěry v celkovém objemu 54 mld. zatímco v roce 2021 je 99 mld. Kč

 • Z toho pramení komplikace v podobě výrazně delších schvalovacích procesů, se kterými se potýkají samozřejmě nejen poradci Gepard Finance, kdy kapacity na straně bank jsou v tomto období na jejich limitech. Růst úrokových sazeb je zatím natolik pozvolný, že nemá na poptávku vliv. 

(8:28) Metodika hypoték

 • U kterých bank došlo v dubnu ke změně úrokových sazeb? Po březnovém zvýšení sazeb prakticky u všech bank došlo v dubnu u Raiffeisenbank ke zvýšení sazeb u delších fixací a zároveň snížení sazeb pro kratší fixace. Equa bank snížila sazby u Amerických hypoték o 0,50 % a Komerční banka navýšila sazby u fixací 4letých a vyšších o 0,20 %.

 • Jak Česká spořitelna změnila dobu platnosti garance úrokové sazby? Platnost garance úrokové sazby je u České spořitelny od čtvrtka 15. dubna až do odvolání nově maximálně 50 dnů.  V této době je třeba na hypoteční centrum předat kompletní složku ke zpracování úvěru včetně objednání odhadu. Pokud toto nebude splněno, pak Česká spořitelna negarantuje zpracování úvěru s původní sazbou a bude nutné vytvořit novou nabídku. 

(9:53) Stavební spoření

 • U které stavební spořitelny se v současné době vyplatí klientům uzavřít stavební spoření? Aktuálně nejlépe zhodnotí vklady Moneta stavební spořitelna, která klientům garantuje na vkladech úrok 1% bez dalších podmínek a zároveň má pro všechny věkové kategorie akce bez poplatku. Pro děti je to starý známý Kamarád, pro klienty středního věku mají program Spoření Prémium. Pro klienty starší 55 let je určen produkt 55+, který je možné ukončit již po 3 letech od sjednání bez poplatku, i když bez státní podpory – pro nesplnění vázací doby 6 lety od sjednání.

 • Mají stavební spořitelny produkt srovnatelný s hypotékou? Ano, mají. Stavební spořitelny poskytují úvěry zajištěné nemovitou zástavou. Většinou se jedná o tzv. překlenovací úvěry. Ty v posledních letech prošli proměnou, u 3 z 5 spořitelen dochází po 2 letech splácení k tzv. přidělení úvěru - s anuitním splácením, to je již rovnocenné hypotéce. Nejpropracovanější je tento Hypoúvěr u SSČS, kde je anuitní splácení hned od začátku. Zde jsou i srovnatelné úrokové sazby s hypotékami bank. Buřinka poskytuje aktuálně odhad zdarma, nemá na Hypoúvěru žádné poplatky ani za vedení účtu ani za možnost čerpání na návrh na vklad zástavní smlouvy. V současnosti poskytují na vystavenou nabídku 50-denní garanci úrokové sazby, je prodloužena i platnost potvrzení o příjmu na 50 dní. Jedinou nevýhodou možná může být u postupného čerpání okamžité splácení plné splátky dle smlouvy o úvěru – tedy i když vyčerpám jen část úvěru – splácím hned plnou splátku a díky tomu rychleji na začátku umořuji dluh. Benefitem může být garance max. úrokové sazby ve výši 5%  pro celou dobu splácení.

  

Děkujeme všem!

Všem bychom chtěli poděkovat za dosavadní skvělé výsledky. Netrpělivě sledujeme, zda duben 2021 bude dalším rekordním měsícem a těšíme se alespoň s některými z vás na další online nebo snad již konečně osobní setkání. Na centrále jsme vám kdykoli k dispozici a nikdy vás neopustíme 

 

 

TV GEPARD 04/2021

Jednička mezi hypotečními specialisty
Díky vám!

GEPARD FINANCE a.s.
duben 2021

 

 

 

<< Všechny video návody

  

Doporučte tento článek svým přátelům

Podobné články z blogu

GEPARD NEWS 6/2022: Sberbank, Creditas, Úrokové sazby, Školení nováčků

Opravdovou novinkou tohoto dílu je spolupráce našich makléřů s bankou Creditas. Jako jedni z prvních brokerů v České republice jsme získali kontrakt s bankou Creditas. Na toto téma jsme hovořili s naším makléřem Jiřím Suchým z franšízy Praha 1...

GEPARD NEWS 5/2022: Úrokové sazby hypoték a stavebních spořitelen

Přinášíme aktuální informace ze světa hypoték a stavebního spoření. Žhavým tématem jsou úrokové sazby a predikce do budoucna. Přivítáme novou tvář centrály a podíváme se, jak proběhlo celorepublikové setkání makléřů GEPARD FINANCE.

Celé video...

GEPARD NEWS 4/2022: Zajímavosti v regulaci hypoték ČNB

Aktuálním tématem jsou změny v regulaci hypoték u České národní banky, které platí od dubna 2022. Vysvětlíme si, co se změnilo pro různé věkové skupiny klientů, co se mění v bankách a jak se regulace dotkla stavebních spořitelen.

Celé video GEPARD...