Hypoteční TV GEPARD 11/2020 - rozhovor s Milanem Bílkem, makléřem měsíce a divoká hypoteční jízda

Podívejte se na rozhovor s Milanem Bílkem, makléřem měsíce října v produktu hypotéky. Projděte si s námi akce bank a stavebních spořitelen, jak se vyvíjejí úrokové sazby hypoték, jakých objemů dosahuje trh hypoték a co znamená konec úvěrového moratoria. 

I v této době vás můžeme ujistit, že naše centrála funguje bez omezení, svědčí o tom nejenom rekordní říjnové výsledky, ale především dennodenní komunikace s našimi partnery a obchodní sítí.

Celé video TV GEPARD 11/2020 si přehrajte ZDE (21 min.):

  

  

Co se ve videu dozvíte a v jakém čase

(1:22) Rozhovor s makléřem měsíce října 2020

 • Milan Bílek, 1. místo, produkt HYPOTÉKY
 • Moderuje David Eim, místopředseda představenstva GEPARD FINANCE

(4:03) Úrokové sazby a trh hypoték

 • V měsíci září došlo opět k dalšímu mírnému poklesu úrokových sazeb. Průměrné roční úrokové sazby hypotečních úvěrů dosáhly výše 2,05 % a jsou tak nejníže za poslední tři roky.
 • Tato hodnota zahrnuje jak úrokové sazby, tak refinancování. Většina hypotečních úvěrů, které se na trhu dělají, jsou nové úvěry. Refinancování se podílí méně, než jednou pětinou a proto se na výsledném průměru tolik neprojeví, ale pokud se podíváme na tento užší segment refinancovaných úvěrů, pak zjistíme, že úrokové sazby jsou již dva měsíce pod zlomovou hranicí dvou procent, konkrétně na úrovni 1,95 % ročně. Vzhledem k tomu, že v měsíci říjnu některé banky přistoupily k dalšímu snižování úrokových sazeb, dá se čekat, že až se příští měsíc opět zde na Gepard TV setkáme, budeme v oblasti průměrných úrokových sazeb konstatovat další pokles.

(9:28) Divoká hypoteční jízda

 • 25,214 mld. Kč
  hypoték v říjnu 2020

 • 60,3 mld. Kč
  hypoték ve 3Q 2020

 • 3 042 289 Kč
  průměrná hypotéka GEPARD

 • 2 677 466 Kč
  průměrná hypotéka na trhu

 • 2,02 % p.a.
  průměrná úroková sazba

(10:52) Podpora makléřů a franšíz

 • GEPARD FINANCE podporuje franšízanty  předáváním kontaktů na klienty. V této oblasti jsme rozšířili spolupráci s dalšími obchodními partnery.

 • Zvyšuje se výtěžnost předaných kontaktů a také průměrný realizovaný obchod.

 • Díky makléřům, kteří dodržují pravidla zápisu průběhu obchodu do interního systému, mají naši obchodní partneři podrobný přehled o průběhu jednání s klientem.

(11:31) Ze života firmy

 • V minulém měsíci jsme z domácí karantény podepsali 6 nových franšízových smluv:
  • v Sokolově, s paní Marií Hereitovou,
  • Karlových Varech, s paní Dagmar Jánskou,
  • Šumperku, se společností ALDAMAR,
  • Olomouci, se společností Finesa Consulting,
  • Liberci, se společností Divize nemovitostí
  • v Praze 10, na Vršovickém náměstí se společností Absoluta Services.

  Rádi bychom dodatečně poblahopřáli k životnímu výročí paní Haně Klemšové z franšízy z Moravských Budějovic.

(12:13) Benefitní program GEPARD FINANCE

 • Právě jsme rozšířili nabídku Benefitů GEPARD FINANCE. MultiSportKarta nově umožňuje čerpat tento benefit i pro takzvané ičaře, takže konečně přichází řada i na nás. Protože víme, jak je v dnešní době důležité, abychom všichni zůstali zdraví a spokojení, je potřeba nejen pracovní stres a nepohodu kompenzovat sportem a odpočinkem. Proto jsme pro Vás připravili benefit, který Vám tuto možnost dá. Jakmile nám to covidová situace dovolí, budete moci MultiSportKartu naplno využívat a navštěvovat tak sportovní a relaxační zařízení. První měsíc máte možnost tento benefit využít zdarma. Neváhejte a udělejte to, vyzkoušejte, jestli by pro Vás tento benefit byl výhodný. Karta Multisport plně hradí vstupy do sportovních zařízení. V tuto chvíli jich je více než 2.600 po celé ČR, takže si jistě správné sportoviště hravě vyberete. Věřím, že tento benefit oceníte a že Vám přinese spoustu spokojených chvil při sportování.

(13:27) Novoroční setkání GEPARD FINANCE

 • Měsíc leden je vždy korunován společným vyhlášením nejlepších makléřů a franšízantů největšího hypotečního specialisty Gepard Finance.
 • V současné chvíli děláme vše proto, abychom v polovině prvního měsíce roku 2021 mohli uspořádat tradiční udílení cen našim nejlepším hypotečním makléřským hvězdám. Program je opět napěchovaný zajímavými hosty a osobnostmi z kulturního života. Nadále sledujeme vývoj epidemiologické situace v České republice a zůstáváme optimisty a věříme, že se v lednu uvidíme. Těšíme se na Vás.

(14:11) Změny v metodice hypoték

 • Česká spořitelna umožňuje nově v rámci mimořádného opatření v souvislosti s koronavirovou pandemií možnost restrukturalizace. Jedná se o pomoc klientům, kteří se dostali do problémů se splácením úvěrů. Klienti mohou využít Covid restrukturalizaci bez negativního zápisu do registrů nebo standardní restrukturalizaci ovšem s negativním zápisem do registrů. Dále mají klienti možnost využít službu Variabilita splátek.
 • Česká spořitelna také změnila podmínky aktivního využívání běžného účtu. Nyní je nově třeba k uznání aktivity na účtu provést vklad v minimální výši 7 000 Kč a alespoň jednu platbu kartou. 
 • V Komerční bance stále platí, že náklady účelně vynaložené bankou v souvislosti s předčasným splacením spotřebitelského úvěru zahrnují kromě administrativních nákladů i náklady úrokové.
 • U Sberbank zůstává maximální výše LTV na 80 %. Ale nově umožňují financování až 90% LTV u prvožadatelů s účelem koupě a rekonstrukce. V tomto případě navyšují úrokovou sazbu o 1 % p.a.
 • Dobrou zprávou je, že Sberbank opět zavedla původní hodnoty výdajových paušálů stanovených bankou, takže bonita paušalistů opět vychází ve Sberbank dobře. Horší zpráva je, že u tohoto výpočtu bonity zavedli přirážku k úrokové sazbě výši 0,4 %.
 • Všichni víme, že zákonem byla zrušena daň z nabytí nemovitosti a to zpětně. Tato změna je týká všech vkladů vlastnického práva do KN provedených k 1. 12. 2019 a později. Z toho důvodu již není možné poskytnout hypotéku na tento účel úvěru. Pokud poplatník již daň uhradil, pak mu bude vrácena.
 • Možnost zákonného odkladu splátek také skončila a to k 30. 10. 2020. Aktuálně již nelze o tento odklad požádat. Od listopadu splácí klienti úvěry tak, jak tomu bylo před odkladem. Prodloužení zákonného odkladu vláda neplánuje a banky budou řešit případné odklady splátek individuálně. Příkladem je již zmíněná Česká spořitelna.

(16:50) Akce stavebního spoření

 • Závěr roku je tradičně vhodný pro sjednávání nových smluv stavebního spoření. Stavební spořitelny tento trend podporují řadou akcí. Jaké to jsou? Na to se podívejte na TV Gepard.

(20:01) Kalendáře, diáře 2021

 • Blíží se nám konec roku a my pro vás máme připravené již tradiční kalendáře a diáře na rok 2021. Letošní kalendář je věnován tématu Kolem do kola. Slavnostní křest kalendáře proběhne ONLINE ve čtvrtek 26. listopadu za účasti partnerů kalendáře – Raiffeisen stavební spořitelny a neziskové organizace Dejme dětem šanci, kterou naše společnost dlouhodobě podporuje. 

 • Proto neváhejte a přidejte se k nám. Dostanete nejen kalendáře, diáře a dárky pro své obchodní partnery, ale i všechny další benefity a konkurenční výhody, které náš systém Gepardu nabízí.

 • Těšíme se na vás. 

  

TV GEPARD 11/2020

Jednička mezi hypotečními specialisty
Díky vám!

GEPARD FINANCE a.s.
listopad 2020

 

 

<< Všechny video návody

  

Doporučte tento článek svým přátelům

Podobné články z blogu

GEPARD NEWS 6/2022: Sberbank, Creditas, Úrokové sazby, Školení nováčků

Opravdovou novinkou tohoto dílu je spolupráce našich makléřů s bankou Creditas. Jako jedni z prvních brokerů v České republice jsme získali kontrakt s bankou Creditas. Na toto téma jsme hovořili s naším makléřem Jiřím Suchým z franšízy Praha 1...

GEPARD NEWS 5/2022: Úrokové sazby hypoték a stavebních spořitelen

Přinášíme aktuální informace ze světa hypoték a stavebního spoření. Žhavým tématem jsou úrokové sazby a predikce do budoucna. Přivítáme novou tvář centrály a podíváme se, jak proběhlo celorepublikové setkání makléřů GEPARD FINANCE.

Celé video...

GEPARD NEWS 4/2022: Zajímavosti v regulaci hypoték ČNB

Aktuálním tématem jsou změny v regulaci hypoték u České národní banky, které platí od dubna 2022. Vysvětlíme si, co se změnilo pro různé věkové skupiny klientů, co se mění v bankách a jak se regulace dotkla stavebních spořitelen.

Celé video GEPARD...