Vánoční TV GEPARD 12/2020 - hypotéky na přelomu roku 2020/2021

Jsme téměř na konci roku a v tento předvánoční čas se sluší především poděkovat těm, kteří si to zaslouží. Je to ohromné množství práce, kterou jste odvedli a to nemluvíme jenom o makléřích, ale i o jejich partnerech na straně bank a stavebních spořitelen. Ohromné díky za skvělé výsledky. Jsme na vás pyšní a vážíme si vás všech.

Celé video TV GEPARD 12/2020 si přehrajte ZDE (17 min.):

  

  

Co se ve videu dozvíte a v jakém čase

(0:57) Naši milí Geparďáci

 • Pozdrav z MONETA Money Bank
 • Lenka Kohoutová, Renata Hötzlová

(1:27) Vánoční pozdravy z centrály

 • Jindřich Roun, Renata Kianková
 • obchodní divize GEPARD FINANCE

(2:37) GEPARD FINANCE v médiích

 • Nezapomeňte, že Gepard podporuje naší společnou značku také v médiích, a to zejména vztahově – tedy spolehlivou a odbornou komunikací.

 • Pravidelné měsíční monitoringy – výstupy v médiích můžete najít na našem intranetu v sekci Marketing, ty nejzajímavější i na našem webu gepardfinance.cz

 • Každý měsíc proaktivně oslovujeme důležité on line weby, abychom komentovali aktuální dění na našem hypotečním trhu. Stěžejní podporou našeho brandu je profesionalita a odbornost Davida Eima.

 • Odborné nebo společenské weby, kterými jsou např. poradcisobě.cz,  iDnes nebo časopis Poradenství & Finance nás již aktivně oslovují samy pro vyjádření, článek nebo komentář.

(3:37) Ze života firmy

 • Od listopadu máme další 3 nové franšízy v Jablonci nad Nisou -  Realitní kancelář CENTRUMv Mohelnici – společnost MARK TRADE a v Praze – společnost Sekce realitních služeb. Potěšilo nás, že s námi dalších 5 let pokračují a dál se budeme setkávat s Finančními specialisty z Liberce.
   
 • V mezích covidových možností oslavili kulaté narozeniny kolegové Milan Bílek, Marie Nováková  a Jiří Knotek
 • V předvánočním čase jsme se rádi připojili k jednomu z projektů společnosti Dejme dětem šanci, která v únoru oslaví 10 let od svého založení. K tomuto výročí DDŠ vydává knihu, kterou nenapsal žádný slavný spisovatel, ale napsali jí děti z dětských domovů. Bude to kniha jejich vlastních příběhů, splněných přání a snů. Splnit všechna jejich přání je nemožné. Na přání stát se Supermanem nebo Elsou jsou i děvčata z DDŠ krátká. Ale i díky jejich pomoci se Patrik stal vysněným záchranářem, Denisa studuje vysokou školu, malý Pepa dostal ,,super,, kopačky a Vítek ,,startovací balíček,, při svém odchodu z dětského domova. Přejeme této knížce, aby se stala bestsellerem a aby její čtenáři chtěli také plnit nová dětská přání. DDŠ skutečně dává dětem šanci! Veřejná sbírka probíhá do 18. prosince a centrála GEPARD po ukončení sbírky zdvojnásobí Vámi darovanou částku až do výše 100 000 Kč!

(5:37) Hypotéky na konci roku 2020

 • Nejaktuálnější dostupné údaje České národní banky jsou za měsíc říjen a ukazují, že úrokové sazby v tomto měsíci stále velmi mírně klesaly. Průměrná úroková sazba nových hypotečních úvěrů zůstala nad dvěma procenty jen o několik málo setin procentního bodu a pokud si mohu tipnou, pak bych řekl, že data za měsíc listopad tuto magickou hranici pokoří. Ale změny v průměrných sazbách jsou již tak malé, že se jedná spíše o duševní potravu analytiků, než o změny s nějakým praktickým dopadem.

 • Standardní nabídkové sazby bank již víceméně stagnují. Je konec roku a plány bank jsou více než splněny, takže z pohledu obchodních výsledků již není příliš o co se prát. Cena tzv. úrokových swapů, kterou lze použít jako měřítko ceny peněz, za poslední měsíc a půl vzrostla o zhruba 4 desetiny procentního bodu. Zdroje jsou tedy dražší, než byly v měsících, kdy docházelo k výraznějším snížením úrokových sazeb. To všechno jsou parametry, které mluví pro stagnaci, možná mírný růst v dalších měsících. Případné změny podmínek některých bank jsou tak pouze kosmetické a spíše dorovnávají trh, než že by hledaly nová cenová minima.

 • Objemy úvěrů, to je jiná káva. V říjnu se udělal největší objem hypoték v historii – 26 a půl mld. Kč. Pokud se podíváme pouze na nové úvěry, výsledek byl vynikající – skoro 21 mld. Kč – ale nebyl nejlepší. Celková čísla na první příčku dostalo refinancování, které dosáhlo objemu bezmála 6 mld. Kč. Překotný růst refinancování v posledních měsících by mohl být důsledkem nevyjasněné situace ohledně tzv. účelně vynaložených nákladů. To jsou náklady, na jejichž úhradu má banka právo v případě, že klient úvěr zruší během doby trvání fixace úrokové sazby. Znění zákona resp. jeho výklad ze strany České národní banky není v souladu s realitou na hypotečním trhu. Shodou okolností právě v týdnu, kdy natáčíme toto video, míří do Poslanecké sněmovny návrh na změnu zákona a já doufám, že se dostaneme o něco blíže k rozumnému řešení.

 • V měsíci říjnu skončilo tzv. úvěrové moratorium – období, po které měli klienti právo požádat o pozastavení splátek úvěrů a banky byly prakticky povinné žádostem vyhovět. Narušení režimu pravidelných plateb a samozřejmě především ekonomická omezení posledních měsíců byly zdrojem úvah, jak se klientům povede vrátit k pravidelným splátkám. Banky odhadovaly, že nějakým obtížím s návratem ke splácení bude čelit 10 až 15 % klientů a zatím se ukazuje, že jejich odhad byl zcela správný. Z průzkumu v bankách, který uspořádala Česká bankovní asociace, vyplynulo, že u asi 11 % úvěrů dochází k potížím při splácení. Zatím panuje přesvědčení, že se jedná o situaci, kterou lze dobře zvládnout. Konečný výsledek však záleží především na tom, jak se společnosti a ekonomice povede vrátit k normálnímu životu. Náznaky prvních odpovědí na tuto otázku však nebudeme znát dříve, než za nejméně několik měsíců. Potom si třeba řekneme víc.

(10:14) Změny v metodice hypoték

 • V prosinci došlo u některých bank ke změnám úrokových sazeb. Sberbank snížila úrokové sazby u refinancování o 0,10 %. Equa bank snížila úrokové sazby u refinancování pro 5letou fixaci o 0,20 % a pro 3letou fixaci o 0,3 %. U ostatních účelových hypoték snížila úrokové sazby o 0,20 % pro 3 a 5letou fixaci.

 • U Unicredit bank došlo naopak ke zvýšení úrokových sazeb. Základní úrokovou sazbu (což je sazba bez pojištění úvěru) navýšili o 0,20 %. Zároveň s tím ale zvýšili slevu z úrokové sazby za pojištění úvěru z 0,20 % na 0,30 %, takže úrokové sazby s pojištěním úvěru jsou v prosinci vyšší jen o 0,1 %.

 • Nejvýznamnější změnou u Hypoteční banky je nová verze Modelové hypotéky, kterou mohou makléři používat již od 1. prosince 2020. Jelikož se jedná o aplikaci, je třeba si novou modelovku do počítače nainstalovat a zaregistrovat se. Díky tomu makléři získají modelovku s novým vzhledem a novými funkcemi. V přechodném období jednoho měsíce je možné používat současně jak starou, tak novou Modelovou hypotéku.

(12:04) Novinky stavebního spoření

 • V letošním roce více rostly počty a objemy úvěrů stavebních spořitelen než počty a objemy smluv stavebního spoření. Stavební spořitelny umí úvěry se zástavou nemovitosti stejně dobře jako hypoteční banky, ale stále jsou preferovány pro úvěry bez zajištění. Zajímá Vás jaké mají aktuálně tyto úvěry podmínky?

 • Nezajištěné překlenovací úvěry se nejčastěji využívají na drobné rekonstrukce či modernizaci bydlení, jsou dobrým řešením pro pořízení družstevního bytu, pokud klient nemá možnost nemovité zástavy, klienti je využívají i na koupi pozemku pro následnou výstavbu nebo jako doplnění části kupní ceny.

(15:14) Děkujeme za krásné reference

 • 442 referencí a pochvalných dopisů obdrželi naši makléři GEPARDu od svých klientů za uplynulý rok 2020.

 • Všechny reference jsme zveřejnili na stránkách makléřů na webu GPF.

 • Web a sociální sítě jsou dnes pro osobní značku makléře základ. Budují důvěru, klient má možnost se dozvědět o makléři více informací ještě před tím, než půjde na schůzku.

(16:45) Animovaná novoročenka

TV GEPARD 12/2020

Jednička mezi hypotečními specialisty
Díky vám!

GEPARD FINANCE a.s.
prosinec 2020

 

 

 

<< Všechny video návody

  

Doporučte tento článek svým přátelům

Podobné články z blogu

GEPARD NEWS 6/2022: Sberbank, Creditas, Úrokové sazby, Školení nováčků

Opravdovou novinkou tohoto dílu je spolupráce našich makléřů s bankou Creditas. Jako jedni z prvních brokerů v České republice jsme získali kontrakt s bankou Creditas. Na toto téma jsme hovořili s naším makléřem Jiřím Suchým z franšízy Praha 1...

GEPARD NEWS 5/2022: Úrokové sazby hypoték a stavebních spořitelen

Přinášíme aktuální informace ze světa hypoték a stavebního spoření. Žhavým tématem jsou úrokové sazby a predikce do budoucna. Přivítáme novou tvář centrály a podíváme se, jak proběhlo celorepublikové setkání makléřů GEPARD FINANCE.

Celé video...

GEPARD NEWS 4/2022: Zajímavosti v regulaci hypoték ČNB

Aktuálním tématem jsou změny v regulaci hypoték u České národní banky, které platí od dubna 2022. Vysvětlíme si, co se změnilo pro různé věkové skupiny klientů, co se mění v bankách a jak se regulace dotkla stavebních spořitelen.

Celé video GEPARD...