Hypotéka a investice - jak vypadá vývoj trhu do budoucna?

Pokoří rok 2015 další rekord? Vyplatí se investovat do nemovitosti nyní nebo ještě chvíli počkat? Dočkáme se v nadcházejících měsících růstu sazeb hypotečních úvěrů? A jak na tom bude cena nemovitostí? Pokud vás odpovědi na tyto otázky zajímají, pak jsou následující řádky určeny právě vám. 

Hypotéka a investice - jak vypadá vývoj trhu do budoucna?

 

Nejen, že na nich naleznete řadu odpovědí, také jsme si pro vás připravili zajímavé informace týkající se hypoték a investic, které možná úplně změní vaše nahlížení na současnou situaci a aktuální problematiku.

Hypotéka a investice v roce 2015: na co se připravit?

Dle vyjádření zástupců České národní banky zůstane základní sazba hypoték na úrovni technické nuly až do roku 2016. Toho, že by sazby hypotečních úvěrů vyrazily strmě vzhůru, se v následujících měsících rozhodně obávat nemusíme. V současné době je možno sjednat hypoteční úvěr, jehož sazba činí neuvěřitelných 1,49 % p.a. a prognózy předních českých analytiků a ekonomů naznačují, že i s touto hranicí by se dalo hýbat směrem dolů. Zda se jejich prognózy naplní, na to v současné době odpovědět neumíme. Vše ukáže pouze čas.

Investujte, dokud je možno čerpat výhodných podmínek

Rekordně nízké sazby úroků v kombinaci se 100 % hypotečním úvěrem dělají z hypoték velmi zajímavý investiční nástroj mnohých tuzemských domácností. V posledních měsících proto můžeme zaznamenat mírný nárůst počtu odkoupených bytů a domů. A ani v následujících měsících by tomu nemělo být jinak. Zpozornit by ovšem měli všichni zájemci o nové bydlení a 100 % hypotéku, kterou plánuje Česká národní banka omezit. Pokud se tedy ještě stále rozmýšlíte a nevíte, zda hypotéku čerpat, či nikoli, tato skutečnost by vám mohla rozhodování výraznou měrou ulehčit.

Jak vypadá vývoj realitního trhu do budoucna?

Mírný nárůst cen nemovitostí jsme mohli pozorovat již během roku 2014. A ani rok 2015 se nenese v jiném duchu. Ceny nemovitostí stoupají zejména v Praze a několika dalších větších městech České republiky. S žádným zásadním pokořením historických maxim nebo obřích skoků se ovšem obávat nemusíme. Vývoj realitního a hypotečního trhu a nárůst cen nemovitostí je součástí hospodářského cyklu, v němž se naše ekonomika aktuálně nachází.

Objem uzavřených hypotečních úvěrů bude oproti předchozím letům nadstandardní, což bude ovlivňováno hlavně příznivými úrokovými sazbami, výbornou dostupností hypoték v kombinaci s oživením na realitním trhu a rostoucí ekonomikou. Zájem klientů řešit své bydlení bude stále vysoký.

 

Sdílejte článek