Hypotéka bez dokládání příjmů: znáte její podmínky a specifika?

Hypoteční úvěr jako takový je primárně uzpůsoben tomu, aby vám splnil sen o vlastním rodinném bydlení. Jelikož je ovšem společností, které se na poskytování tohoto produktu specializují poměrně značné množství, zorientovat se v jejich nabídce není mnohdy zrovna dvakrát jednoduché.  

 

Hypotéka bez dokládání příjmů: znáte její podmínky a specifika?

 

Narazit můžete na hypotéku klasickou, americkou, dokonce i australskou, ale i hypotéku bez doložení příjmu.

Poslední zmíněné jsme se věnovali v jednom z předchozích článků, a jelikož jsme po jeho publikaci zaznamenali velký čtenářský ohlas,domek nedalo nám to a připravili jsme pro vás další pokračování, které se bude tomuto produktu detailně věnovat. Přečtěte si, jaká specifika jsou s tímto produktem spojená a jaké podmínky musíte splňovat, abyste jej získali.

Hypotéka bez dokládání příjmů: komu je určena?

Jak již samotný název tohoto produktu napovídá, jedná se o hypotéku, u níž žadatelé nechtějí dokládat výši svých příjmů. Důvodů k tomuto rozhodnutí mohou mít hned několik. Buďto sami objektivně zhodnotí, že jejich příjem není pro vyřízení klasické hypotéky dostatečný nebo nechtějí své příjmy jednoduše přiznávat třetí osobě.

V případě podnikatelů a živnostníků se pak může jednat také o důvod vycházející z optimalizace daňového přiznání. O tom, co to optimalizace daňového přiznání vlastně je, se dočtete zde.

Náš tip: Zda je příjem vaší domácnosti dostatečný či nikoli se přesvědčíte díky praktické hypoteční kalkulačce společnosti Gepard Finance.

Podmínky hypotéky bez dokládání příjmu

Konkrétní podmínky si stanovuje vždy ta společnost, u níž o hypotéku bez dokládání příjmu žádáte. Obecně však platí následující:

  • Věk mezi 18 až 60 (někde i 70) lety
  • Trvalé bydliště na území České republiky
  • Pravidelný příjem ze závislé činnosti, z podnikání apod.
  • Ručení formou nemovitosti, kterou lze zatížit zástavním právem ve prospěch banky
  • Nemovitost se zpravidla musí nacházet na území České republiky
      
     

dům u jezeraNěkteré banky dále upozorňují na skutečnost, že hypotéka bez potvrzení příjmů bude vyřízená pouze osobám, které přijdou o produkt žádat společně se spolužadatelem
a vlastní nemovitost, jenž je pojištěná proti živelným katastrofám a jiným rizikům.

 

Naši hypoteční makléři detailně znají metodiky jednotlivých bank. Informujte se předem, vyhnete se tak celé řadě potíží a zbytečných komplikací.

Riziko vykoupené vyššími úroky

Společnosti, které se na poskytování hypotéky bez dokládání příjmů specializují, podstupují poměrně značné riziko. To se pochopitelně promítá do výše úroků, jež bývají v tomto případě o něco vyšší, než u klasické účelové hypotéky, u níž je příjem žadatele předem známý.

Pokud se ovšem pro tento produkt rozhodnete, kontaktujte hypoteční specialisty ze společnosti Gepard Finance, kteří vám pomohou s hladkým průběhem celého procesu, ale také pro vás dokáží vyjednat nadstandardní podmínky, na něž byste nemuseli dosáhnout při individuálním vyjednávání v bankách.

 

Zjistěte, kde nabízejí hypotéku bez doložení příjmů nejvýhodněji,
a jaké výhody můžete čerpat díky hypotečnímu
specialistovi Gepard Finance!
 

 

Sdílejte článek