Hypotéka bez problémů? Máme pro vás 5 tipů, jak ji vyřídit!

Sazby hypotečních úvěrů se drží historického minima. Minulý měsíc dokonce průměrná úroková sazba pokořila magickou dvouprocentní hranici. Bankovní domy mezi sebou svádí konkurenční boj a klienti mají vskutku z čeho vybírat. Zajímavých nabídek je totiž na současném hypotečním trhu mnoho. Pokud jste se extrémně nízkými sazbami nechali zlákat i vy, máme pro vás hned 5 tipů, jak vyřídit hypotéku bez problémů.

Hypotéka bez problémů? Máme pro vás 5 tipů, jak ji vyřídit!

Tip č. 1: Ujasněte si parametry hypotéky

Na jaký životní standard jste byli doposud zvyklí? Ovlivní jej nějak měsíční splátky hypotéky? Co udělat pro to, aby finance nově odčerpané z rodinného rozpočtu nepředstavovaly zbytečně velkou zátěž? Na všechny tyto a spousty dalších otázek hledejte odpověď. Od toho se následně bude odvíjet rozhodnutí o délce splácení, které jsme detailně rozepsali v článku, jakou nastavit délku splácení hypotéky.

Tip č. 2: Zodpovědně zhodnoťte své šance

Co banka, to jiné podmínky pro kladné posouzení žádosti o hypotéku. Obecně je ale dobré si po pravdě odpovědět na následující otázky:

 • Neutrpí díky hypotéce nějak závratně má životní úroveň?
   
 • Mám pravidelný a dostatečný příjem?
   
 • Dokážu uhradit pravidelné splátky i v případě nečekané události?
   
 • Jsem plnoletý a dokážu hypotéku splatit alespoň do 65 let?
   
 • Mohu poskytnout bance odpovídající zástavu?

 

Náš tip: Nejste si jisti výsledkem? Zjistěte svou šanci na získání hypotéky díky naší kalkulačce.

Tip č. 3: Dvakrát měř, jednou řež

Marketingová oddělení jednotlivých bankovních domů pracují na plné obrátky. Je totiž v jejich zájmu přilákat co nejvíce nových klientů. Abyste ovšem nepodlehli první nabídce, s níž přijdete do styku, je dobré vyžádat si podklady od jednotlivých bank a vzájemně je mezi sebou porovnat. Anebo to můžete udělat ještě pohodlněji a rychleji díky naší hypoteční kalkulačce!

Tip č. 4: Připravte si veškeré doklady

I zde platí staré známé pořekadlo: „Kdo je připraven, není překvapen,“ proto si již dopředu připravte veškeré doklady a dokumenty, které po vás bude bankovní úředník požadovat:

 • Dokumenty dokladující pravidelné výdaje a závazky
   
 • Ocenění zastavované nemovitosti (nesmí být starší 6 měsíců)
   
 • Výpis z katastru o zanesení zástavního práva (nesmí být starší 3 měsíců)
   
 • List vlastnictví
   
 • Snímek z katastrální mapy
   
 • Pojistnou smlouvu k nemovitosti
   
 • Vinkulaci pojištění nemovitosti v prospěch banky (následně jako podmínka čerpání hypotéky)

 

Náš tip: Podívejte se na přehledný výčet všech dokladů, které budete při vyřizování hypotéky potřebovat

Tip č. 5: Přizvěte na pomoc hypotečního makléře

Hypotéka bez problémů je výsledkem spolupráce zkušeného realitního makléře, partnerské banky a klienta, pro kterého dokáže vyjednat podmínky, na něž by sám dosáhl pouze stěží. Proto si přizvěte na pomoc odborníka, který vás provede celým hypotečním procesem rychle a bez zbytečných zádrhelů. Výsledný čas vyřizování hypotéky dokonce může zkrátit o několik dlouhých dnů, či dokonce týdnů!

Neváhejte kontaktovat zkušené hypoteční makléře, jejichž cílem je zajistit pro vás hypotéku bez problémů a zbytečných komplikací!

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Odklady splátek nebo nové bydlení?

Všichni jsme se ocitli rychle ve velmi zklidněném prostředí, kde se mění doporučení a předpisy poměrně turbulentně. Díky „zklidnění“ se mnozí z nás ocitli den ze dne s omezenými prostředky a možnostmi jejich získání. Vláda se snaží podpořit nastalé...

Snižování úrokových sazeb nejen na hypotékách

Předpoklad pro rok 2019 očekával růst úrokových sazeb hypoték. Bankovní rada ČNB 28. 3. 2019 na svém jednání ponechala úrokové sazby beze změn na úrovni z 2. 11. 2018. Dnes je duben, blíží se Velikonoce a stále více bank snižuje úrokové sazby...

Krásné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku 2019

Vážení a milí obchodní partneři, klienti, franšízanti, makléři, přátelé. Nastává poslední část adventu, a s ním také pro mnohé nejočekávanější období v roce, čas vánoční. Rádi bychom vám touto cestou poděkovali za vaši přízeň a spolupráci v tomto...