Hypotéka na bydlení: uzavřete si tu nejvýhodnější!

Máte v plánu koupit si, postavit nebo zrekonstruovat nemovitost? Pak téměř 100% uvažujete o tom, že požádáte některou z našich bank o hypotéku, kterou výdaje pokryjete. A protože bank i nabídek hypotečních úvěrů je mnoho a často je orientace v nich dost obtížná, sepsali jsme pro vás návod na to, jak si ze všech produktů vybrat ten nejvýhodnější. 

 

Hypotéka na bydlení: uzavřete si tu nejvýhodnější!

 

Udělejte si jasno

Jste si jisti, že chcete odstartovat novou éru svého života a vzít si hypotéku? Potom vás bude jistě zajímat, co všechno vás dělí od myšlenky na ni až po nastěhování do vybrané nemovitosti a splácení půjčené částky bance, a jaké kroky byste měli udělat pro to, aby měl celý proces hladký průběh

Porovnejte nabídky na trhu

Máte u některé z bank účet a věříte jí? Pak věřte i tomu, že hypotéka u ní nemusí být nejvýhodnější. Vždy je nejlepší zmapovat si aktuální nabídky hypoték, porovnat nabízené služby a veškeré požadované poplatky, výši splátek a úrokovou sazbu, s jakou vám ta která banka potřebný obnos půjčí. Právě úroková sazba a veškeré poplatky spojené s hypotečním úvěrem jsou stěžejní při výběru banky. Podívejte se na 2 modelové situace, pro které jsme nabídky tuzemských bank sami porovnávali.

Náš tip: Zjistěte, která z aktuálních nabídek hypotečních úvěru je pro vás nejvýhodnější, díky online hypoteční kalkulačce od Gepard Finance!

ruce

Na co nesmíte zapomenout, než o hypotéku požádáte

Zjištění, která banka vám poskytne ty nejlepší služby za nejrozumnější peníze, není to poslední, co vás ještě čeká. Každá banka po vás bude požadovat dokumenty prokazující vaši bonitu, tedy dokumenty o příjmech a výdajích vaší domácnosti. Z toho usoudí, zda vám opravdu může obnos půjčit a jak vysoké by vám měla nastavit splátky. Zároveň je nutné počítat s tím, že splácet můžete jen do doby, než odejdete do důchodu. Nelze tedy nastavit splácení po malých částkách na zcela libovolný počet let.

Druhou věcí, kterou musí vzít každý žadatel na vědomí, je nutnost ručit nemovitým majetkem bance, které hypotéku splácí. O tom, čím vším se dá ručit a za jakých okolností, jsme psali již v článku Čím vším je možné ručit u hypotéky.

Z hypotéky nemusíte mít strach

Ač se k hypotéce jako finančnímu produktu stále váže jistá míra nedůvěry, banky se dnes předhánějí v tom, kdo potenciálnímu klientovi nabídne lepší podmínky. Nikdy se však nenechte zlákat na podezřele výhodnou nabídku, která se vám nakonec může i pěkně prodražit. Vždy si udělejte představu o tom, co nabízí i jiné banky, ne jen ta, se kterou už máte nějakou zkušenost a důvěřujete jí.

Nejste si jisti správným výběrem produktu?

Stále si nejste jisti, zda je váš výběr správný a jestli se dokážete sami správně rozhodnout? Potom se obraťte na odborníky z Gepard Finance, kteří vám rádi poradí a pomohou se vším, oč je požádáte! 

 

Sdílejte článek