Hypotéka na dřevostavbu: Jak ji řešit? Máme pro vás 5 možných alternativ!

Dřevostavby se v posledních letech těší velké oblibě. Někdo si je zamiluje pro jejich elegantní vzhled, jiný pro energetické úspory, jichž může jejich realizací dosáhnout. Jsou ovšem i tací (a není jich vůbec málo), kteří dají dřevostavbě před zděným domem přednost zejména z důvodu rychlosti výstavby. Taková dřevostavba na klíč totiž opravdu může být realizována v rekordně krátkém čase. A to může představovat z hlediska hypotéky značný problém.

Hypotéka na dřevostavbu

Hypotéka na dřevostavbu může být komplikovaná

Nemáte-li dostatek vlastních finančních prostředků a plánujete dřevostavbu financovat hypotékou, u řady českých bank můžete nepěkně narazit. Právě rychlost výstavby, pro kterou si lidé dřevostavby oblíbili, může při schvalování hypotéky představovat značnou překážku. A tak musíte ručit jinou nemovitostí nebo zvolit další možné alternativy.

Existují další možnosti

Ale nezoufejte! Pokud vám banka odmítne poskytnout hypotéku na dřevostavbu, svých snů o komfortním dřevěném bydlení se rozhodně vzdávat nemusíte. Naštěstí totiž dnes existují alternativy, které vám pomohou třeba právě s financování dřevostavby. Tady jsou:

 1. Předhypoteční úvěr: Řada bank má pro klienty, kteří chtějí financovat dřevostavbu hypotékou, připravený tzv. předhypoteční úvěr. Tento úvěr vám zajistí peníze i na nemovitosti, na které v současné době nemůžete vložit zástavní právo. Je ale potřeba myslet na to, že úvěr je nutné vyčerpat během jednoho až dvou let.
   
 2. Ručení jinou nemovitostí: Vlastníte-li jinou nemovitost, kterou můžete použít jako zástavu, lze i takto hypotéku na dřevostavbu jednoduše vyřešit. Tuto možnost nabízí hned několik českých bank.
   
 3. Vlastní pozemek v dostatečné hodnotě: Některé banky umožňují čerpat úvěr po částech. To v případě, že vlastníte pozemek v dostatečné hodnotě. Nejprve vyčerpáte 80 až 90 % zástavní hodnoty pozemku (zároveň musíte mít i stavební povolení), poté vyčerpáte zbytek.
   
 4. Dodavatelský úvěr: Dodavatelský úvěr je úvěr poskytnutý dodavatelem odběrateli, ve smyslu odložené platby za dodávku zboží. V praxi to znamená, že s dodavatelem stavby sjednáte druhou a další platbu až ve fázi stavby zapsané v katastru nemovitostí.
   
 5. Nové produkty bank: Na poptávku klientů ovšem zareagovaly i banky, které představily nové produkty „ušité na míru“ žadatelům o hypotéku na dřevostavbu. Většinou v těchto produktech kombinují výše zmíněné možnosti.

Potřebujete poradit?

Pokud si nevíte rady a ve světě hypoték jste zatím nováčkem, neváhejte oslovit zkušené makléře ze společnosti Gepard Finance, kteří se seznámí s vaší situací a pomohou vám vybrat alternativu, která bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám i představám. Domluvte se na nezávazné konzultaci a využijte aktuálních akčních nabídek a nízkých úroků!

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Odklady splátek nebo nové bydlení?

Všichni jsme se ocitli rychle ve velmi zklidněném prostředí, kde se mění doporučení a předpisy poměrně turbulentně. Díky „zklidnění“ se mnozí z nás ocitli den ze dne s omezenými prostředky a možnostmi jejich získání. Vláda se snaží podpořit nastalé...

Snižování úrokových sazeb nejen na hypotékách

Předpoklad pro rok 2019 očekával růst úrokových sazeb hypoték. Bankovní rada ČNB 28. 3. 2019 na svém jednání ponechala úrokové sazby beze změn na úrovni z 2. 11. 2018. Dnes je duben, blíží se Velikonoce a stále více bank snižuje úrokové sazby...

Krásné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku 2019

Vážení a milí obchodní partneři, klienti, franšízanti, makléři, přátelé. Nastává poslední část adventu, a s ním také pro mnohé nejočekávanější období v roce, čas vánoční. Rádi bychom vám touto cestou poděkovali za vaši přízeň a spolupráci v tomto...