Hypotéka na družstevní byt: 3 způsoby, jak ji můžete získat

Družstevní byty představují lákavou výzvu pro všechny koupěchtivé zájemce. Jejich cena je oproti klasickým bytům zhruba o 20 % nižší. Přesto však taková koupě vyžaduje poměrně značnou část finančních prostředků, které nedokáže nashromáždit každý. Proto stále více osob uvažuje o hypotéce na družstevní byt, která ovšem patří k nepříliš známým bankovním produktům současnosti.

Hypotéka na družstevní byt: 3 způsoby, jak ji můžete získat

Aby klient hypotéku získal, musí disponovat nejen dostatečným příjmem, ale také nemovitostí v osobním vlastnictví. A tou družstevní byt zpravidla nebývá. Jaké možnosti v této situaci tedy klient má? Přinášíme vám hned 3 způsoby, jak hypotéku na družstevní byt získat!

Způsob č. 1
Požádejte o předhypoteční úvěr

Tento produkt zařadilo do svého portfolia zatím pouze 5 bankovních domů u nás. Pouze jeden z nich pak nabízí předhypoteční úvěr až do 100 % kupní ceny nemovitosti. U ostatních bank budete muset doložit 10-30 % vlastních prostředků nezbytných k převodu členských práv (u družstevního bytu totiž nemluvíme o koupi či prodeji, ale o převodu členských práv). Podmínky předhypotečního úvěru jsou poměrně prosté – banka vám poskytne potřebný objem finančních prostředků za předpokladu, že družstevní byt do 12 měsíců převedete do osobního vlastnictví.

bytový dům

Výhody a nevýhody:
 

 • + Získáte až 100 % finančních prostředků pro získání družstevního bytu
   
 • + První rok platíte pouze úroky
   
 • + Až po převedení do osobního vlastnictví se z úvěru stává klasická hypotéka
   
 • - Předhypoteční úvěr nabízí pouze 5 bank na trhu
   
 • - V následujících 12 měsících jste vázáni převodem družstevního bytu do osobního vlastnictví
   
 • - Během prvního roku neumoříte vzniklý dluh
   
 • - Úroky jsou vyšší než u klasické hypotéky

 

Způsob č. 2
Za hypotéku se zaručíte jinou nemovitostí

Pokud vlastníte chatu, jiný byt či snad rodinný domek a plánujete stěhování do družstevního bytu, můžete získat klasickou hypotéku, za kterou se touto nemovitostí v osobním vlastnictví jednoduše zaručíte. V takovém případě půjde o klasickou hypotéku, kterou můžete sjednat už od 1,59 %!

Výhody a nevýhody:
 

 • + Nízké sazby hypotečních úvěrů
   
 • + Hypotékou můžete financovat až 100 % ceny nemovitosti
   
 • - Musíte mít jinou nemovitost vhodnou k zástavě

 

Způsob č. 3
Řádný či překlenovací úvěr ze stavebního spoření

Někteří se domnívají, že stavební spoření je v současné době „mrtvým produktem“. Ve skutečnosti díky němu můžete poměrně pohodlně financovat koupi družstevního či jiného bytu s cenou do 1 000 000 Kč. Vždy je ovšem potřeba zohlednit konkrétní podmínky dané spořitelny a vyšší úroky, které jsou s řádným či překlenovacím úvěrem neodmyslitelně spojeny.

Výhody a nevýhody:
 

 • + Snadné využití naspořených prostředků
   
 • + Jestliže naspořené prostředky nemáte, můžete využít překlenovacího úvěru
   
 • - Vyšší úroky
   
 • - Spořitelna může požadovat ručitele
   
 • - Značně omezená nabídka

 

V souvislosti s hypotékou oslovte profesionály ze společnosti Gepard Finance. Určitě vymyslíte řešení ušité na míru vašim potřebám a požadavkům!

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Nová éra hypoték: Konec osobního poradenství, nebo digitální revoluce?

Jsme svědky tiché revoluce ve světě financí a hypoték. V jejím zdánlivém čele stojí Moneta Money Bank, která se rozhodla ukončit spolupráci se zprostředkovateli hypoték a zaměřit se na přímou distribuci a rozvoj online služeb. Tento krok,...

Hypotéka pro mladé: Jak vybrat a financovat své první bydlení?

Pořízení vlastního bydlení je velkým životním milníkem a pro mnohé zároveň jednou z největších životních investic vůbec. Bez ohledu na to, zda financujete koupi nemovitosti z vlastních úspor, či hypotékou, je nutné rozklíčovat spoustu otázek. Možná se...

Na kolik vás vyjde hypotéka v roce 2023?

Budete si pořizovat vlastní bydlení a zvažujete, na kolik vás vlastně splácení hypotečního úvěru aktuálně vyjde? Pojďme se podívat na to, kolik je nutné mít našetřeno, pokud si chcete vzít hypotéku, jak vysoké jsou nyní úrokové sazby, jak si...