• Hypotéka na dům

  Banky dnes nabízejí hypotéky nejen na koupi hotového domu, ale půjčí peníze i na jeho výstavbu. Jak financovat stavbu rodinného domu pomocí hypotéky?

Hypotéka na dům

Nejprve je vhodné zjistit, zda dosáhnete na potřebnou výši hypotečního úvěru. Nejjednodušší cestou je využít služeb hypotečního makléře GEPARD FINANCE, který pro Vás zpracuje analýzu ZDARMA.

Hlavní rozdíl u hypotéky na stavbu domu spočívá v tom, že je úvěr čerpán po částech podle postupu prací, nikoliv celý najednou jako v případě koupě bytu nebo už stojícího domu.

Úměrně tomu, jak roste samotná stavba, uvolňuje banka další a další peníze z hypotéky. Rostoucí zástavní hodnota se bance prokazuje aktualizací znaleckého odhadu, nebo tzv. protokolem o stavu stavby.

Rozestavěný dům může katastr nemovitostí zapsat nejdříve v okamžiku, kdy je již jasný půdorys budovy (zpravidla po dosažení jednoho metru výšky hrubé stavby).

Všechny banky požadují, aby stavba byla zakončena kolaudací. Jedná se o potvrzení stavebního úřadu, že dům je schopen užívání.

Stavba je pro vyřizování úvěru administrativně složitější

Jaké doklady budete potřebovat?

 • projektová dokumentace domu
 • položkový rozpočet
 • stavební povolení či ohláška stavebních prací
 • nabývací titul k pozemku
 • potvrzení o příjmech a související podklady k bonitě pro poskytnutí hypotéky
 • smlouva o dílo se stavebními firmami (pro čerpání hypotéky)
 • příp. faktury za stavební materiál, pokud stavíme sami

 

S vyřízením úvěru Vám pomůže ZDARMA hypoteční makléř GEPARD FINANCE, který před Vámi realizoval nespočet podobných případů. Dobré jméno a postavení na hypotečním trhu Vám garantuje bezproblémový průběh hypotečního procesu a získání nejlepší hypotéky na dům.

Hypotéka na dům, kdy vlastním pozemek

Pokud už máte ve vlastnictví pozemek, můžete právě ten dát na začátku do zástavy za hypoteční úvěr. Vzhledem k tomu, že ceny pozemků jsou v současné době relativně vysoké, většinou jako zástava postačí do doby dokončení hrubé stavby. Po jejím dokončení ji necháte zanést do katastru nemovitostí a dál pak už za úvěr dáváte do zástavy nemovitost. Stejně pak postupujete i nadále - každou další dokončenou fázi stavby zanesete do katastru, aby sloužila jako zástava na následující práce až do chvíle, kdy je dům kompletně hotový.

Hypotéka na dům, kdy nevlastním pozemek, ale mám finance

 • Pro někoho je vhodnější uhradit cenu pozemku hypotékou a vlastní finanční prostředky vložit do první etapy výstavby. Budeme mít tedy hypotéky dvě: jednu 100 % na pozemek, jejíž anuitu začneme splácet po podpisu kupní smlouvy, a druhou na výstavbu domu. Tuto hypotéku budeme splácet po kolaudaci a její postup už jsme popsali výše. Ještě nutno dodat, že tyto dvě hypotéky musí být od stejného hypotečního domu
 • Druhou variantou je jediná hypotéka na pozemek i dům, přičemž vlastní prostředky se použijí k uhrazení části kupní ceny pozemku. Nevýhodou oproti předchozímu řešení je to, že mezi koupí pozemku a výstavbou domu nemůže být libovolná časová prodleva. Jednak jsme nuceni hradit úroky z vyčerpané části úvěru na pozemek, jednak banka standardně vyžaduje kolaudaci domu do 24 měsíců od schválení hypotečního úvěru.

 

Najdeme vám nejlepší hypotéku

Rádi Vám pomůžeme vybrat nejlepší hypoteční produkt pro Váš případ. S bankou vyjednáme nejlepší podmínky a vše pro Vás bezplatně vyřídíme.

Naše obchodní místa najdete po celé ČR.

 


 

Související odkazy:

HYPOTÉKA

 


 

 

Každá 12. hypotéka na trhu v ČR je zprostředkována GEPARD FINANCE.
 

Gepard - nejlepší hypotékaVybereme vám hypotéku na míru vašim potřebám a možnostem. Hypotéku za Vás vyřídíme v rychlém a efektivním procesu. Poradíme v oblasti pojištěníS námi máte jistotu nejvýhodnějšího úvěru a pojištění na trhu.

Již přes 55.000 spokojených klientů, realizovalo svůj hypoteční úvěr přes makléře GEPARD FINANCE. Udělejte první krok k nejlepší hypotéce a vyberte si naše nejbližší hypoteční centrum ve vašem okolí...

 

Nejlepší hypotéka s Gepard Finance