Hypotéka na míru: Najděte si nejvýhodnější úvěr. Ušetříte desítky tisíc!

Hypoteční úvěry se v České republice objevily poprvé před 22 lety. Dobové úrokové sazby až 12 % zní dnes jako špatný vtip – přesto se našli tací, kterým tehdy hypotéky přinesly vysněné bydlení. Nebylo koneckonců moc z čeho vybírat. V roce 2017 nabízí hypotéky 19 finančních subjektů, o zájem klientů bojují stovkami produktů, ve vítězství hrají roli desetiny procent. Jak v něčem takovém najít svého „šampiona“?

Vyberte si hypotéku, která vám bude dělat jen radost

Hypoteční portfolia bankovních institucí a některých spořitelen nabobtnala v posledních letech do obřích rozměrů. Odlišná doba fixace a LTV, nejrůznější slevové akce a produkty cílené třeba na podnikatele – kombinace všech faktorů dává dohromady nepřehlednou nabídku, ve které se laik ztratí během okamžiku.

K ruce mají zákazníci naštěstí hypoteční kalkulačky. Během okamžiku nerelevantní produkty odfiltrují a podle nastavené doby splácení a výše úvěru zúží výběr na několik málo produktů, vhodných pro žadatelovu situaci.

Jak s listem nejvhodnějších hypoték ale pracovat dál?

Rozděl a panuj

Vaše první kroky by měly vést do vytipovaných bankovních institucí. Cíl je jednoduchý: Nechte si vypracovat nezávazné nabídky, porovnejte je a zvolte tu nejvýhodnější – zbylé kalkulace vám poslouží jako páka při vyjednávání o ceně úvěru.

Sázkou na jistotu je spolupráce s hypotečními brokery. O situaci na hypotečním trhu mají perfektní přehled, pravidelně se vzdělávají, s bankami mají blízké vztahy. Především ale dokáží zákazníkům vyjednat takové podmínky, kterých by svépomocí jen těžko dosáhli.

Správně nastavená hypotéka – záruka klidného spaní

Při sjednávání hypotečního úvěru berte v potaz i vlastní finanční situaci a přizpůsobte jí parametry splácení. Jde hlavně o dobu trvání splátek a jejich výši, dobře zvažte ale i délku fixačního období.

Refinancování není hanba

Před jeho koncem se začněte poohlížet po možných alternativách, a to i v případě, že vám banka prodloužení fixace navrhne. Přejít k jiné instituci refinancováním není žádný problém, odejít k bance s výhodnějšími podmínkami můžete ale i během fixačního období.

Od prosince 2016 nesmí banky díky novele zákona o spotřebitelském úvěru své klienty trestat za předčasné splacení. Přípustné je pouze vyúčtování účelně vynaložených nákladů. I proto je dnes možné přenastavením podmínek hypotéky ušetřit vyšší tisíce korun.

Zdarma vám sestavíme hypotéku na míru

Pátráte po nejvýhodnějším hypotečním úvěru, ale tlačí vás čas? Sjednejte si hypotéku dříve, než vám vysněný dům vyfouknou před nosem.

Domluvte si schůzku s našimi hypotečními poradci a nechte si ZDARMA poradit, jaká hypotéka je pro vaši situaci nejvhodnější.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Nová éra hypoték: Konec osobního poradenství, nebo digitální revoluce?

Jsme svědky tiché revoluce ve světě financí a hypoték. V jejím zdánlivém čele stojí Moneta Money Bank, která se rozhodla ukončit spolupráci se zprostředkovateli hypoték a zaměřit se na přímou distribuci a rozvoj online služeb. Tento krok,...

Hypotéka pro mladé: Jak vybrat a financovat své první bydlení?

Pořízení vlastního bydlení je velkým životním milníkem a pro mnohé zároveň jednou z největších životních investic vůbec. Bez ohledu na to, zda financujete koupi nemovitosti z vlastních úspor, či hypotékou, je nutné rozklíčovat spoustu otázek. Možná se...

Na kolik vás vyjde hypotéka v roce 2023?

Budete si pořizovat vlastní bydlení a zvažujete, na kolik vás vlastně splácení hypotečního úvěru aktuálně vyjde? Pojďme se podívat na to, kolik je nutné mít našetřeno, pokud si chcete vzít hypotéku, jak vysoké jsou nyní úrokové sazby, jak si...