Hypotéka na pozemek (Václav Kryl, Olomouc)


Na úvod je třeba vědět, že hypotéku vám banka poskytne pouze na pozemek určený k následné výstavbě domu. Jinak jej nevezme do zástavy. Rozhodující také je, zda na koupi pozemku částečně použijete i vlastní prostředky, anebo jej chcete financovat stoprocentním úvěrem případně předhypotečním úvěrek, či úvěrem ze stavebního spoření.

 

Média

 

Jak nejlépe financovat koupi pozemku hypotékou?

První případ, kdy můžete dát pozemek do zástavy, je jednodušší. Čerpáte hypotéku hned a z peněz platíte už i zahájení stavby a budování základů. Důležité je vědět, jestli vám vaše banka vyplatí peníze i bez předkládání výdajových dokladů na nákup materiálu.

Druhý případ, kdy pozemek dát do zástavy nemůžete, je složitější. Ne každá banka vám 100% hypotéku na pozemek nabídne. Navíc musíte nejprve využít předhypoteční úvěr, který je dražší. Ten pak splatíte následnou hypotékou. V případě, že nemáte vlasní zdroje je možné použít i překlenovací úvěr od Stavebních spořitelen. I tento druh úvěru Vám samozřejmě vyřídíme.

Banka vám v rámci předhypotečního úvěru uvolní peníze jen na vybudování základové desky a obrysů 1. nadzemního podlaží. V tom okamžiku stavbu zapíšete do katastru nemovitostí a můžete ji dát bance do zástavy. Ta vám pak poskytne klasickou hypotéku, kterou předhypoteční úvěr uhradíte a postupujete ve financování výstavby domu dál.

Nový občanský zákoník již nezná institut rozestavěné stavby a proto čerpání na rozestavěnou stavbu je jednodušší a čerpání již probíhá po aktualizaci dodhadu.

Hypotečním úvěrem je také možné financovat koupi pozemků od obce ale ne každá obec Vám bude ochotna zřídit zástavní právo ještě před úhradou kupní ceno, přesto vyjímky existují hlavě tam, kde jsme partnery developerského projektu.

Hypotéka na pozemek. Se vším tímto vám pomůže znalý hypoteční makléř.

Najdu pro vás nejlepší variantu financování koupě pozemku, navíc poradím s jeho výběrem, pomohu vám také vybrat vhodný projekt, stavební firmu i geodeta…

Zásadní však je, zda jste pro banku dostatečně bonitní. Zjistěte si pro vás nejvýhodnější hypotéku, použijte oblíbenou hypoteční kalkulačku od Geparda. Zdarma vám porovná hypotéky všech největších bank v Česku.

Získejte přehled o nejvýhodnější hypotéce během minuty z pohodlí vašeho křesla.

Hypoteční kalkulačku najdete přímo na mých stránkách, zadejte do prohlížeče adresu
http://www.hypoteky-olomouc.cz

Václav Kryl
hypoteční makléř GEPARD FINANCE a.s.
Dolní hejčínská 350/31
779 00 Olomouc
mobil: +420 603 169 757
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Podívejte se na mé stránky:

www.hypoteky-olomouc.cz

 

 

 

<< Všechny video návody

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

[video] GEPARD FINANCE slaví 15 let

GEPARD slaví již 15 let na trhu. A s ním i 65 370 spokojených klientů, o které pečuje 960 hypotečních makléřů na 92 obchodních místech po celé ČR. Dnes již realizují hypoteční makléři Gepard Finance každou 1 hodinu 1 hypotéku. Přehrajte si video...

[video] Refinancování hypotéky - 5 doporučení, jak ušetřit

Představte si, že se Vám podaří snížit úrokovou sazbu třeba jen o 0,5 %... u třímilionové hypotéky na 25 let to dělá 250.000 Kč! V tomto videu vám poradíme, jak ušetřit při refinancování vaší hypotéky.

Nejlepší hypoteční makléř (Radka Fyrbachová, České Budějovice)

Jak si vybrat nejlepšího hypotečního makléře, který vám zařídí ideální hypotéku? Postupujte podle pěti rad. Hypotéka je dlouholetým závazkem. Pokud si ji vyberete nesprávně, během let jejího splácení přijdete až o stovky tisíc korun. Se správným výběrem...