Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Hypotéka na pozemek


Na úvod je třeba vědět, že hypotéku vám banka poskytne pouze na pozemek určený k následné výstavbě domu. Jinak jej nevezme do zástavy. Rozhodující také je, zda na koupi pozemku částečně použijete i vlastní prostředky, anebo jej chcete financovat stoprocentním úvěrem případně předhypotečním úvěrem, či úvěrem ze stavebního spoření.

 

Média

 

Jak nejlépe financovat koupi pozemku hypotékou?

První případ, kdy můžete dát pozemek do zástavy, je jednodušší. Čerpáte hypotéku hned a z peněz platíte už i zahájení stavby a budování základů. Důležité je vědět, jestli vám vaše banka vyplatí peníze i bez předkládání výdajových dokladů na nákup materiálu.

Druhý případ, kdy pozemek dát do zástavy nemůžete, je složitější. Ne každá banka vám 100% hypotéku na pozemek nabídne. Navíc musíte nejprve využít předhypoteční úvěr, který je dražší. Ten pak splatíte následnou hypotékou. V případě, že nemáte vlastní zdroje je možné použít i překlenovací úvěr od Stavebních spořitelen. I tento druh úvěru Vám samozřejmě vyřídíme.

Banka vám v rámci předhypotečního úvěru uvolní peníze jen na vybudování základové desky a obrysů 1. nadzemního podlaží. V tom okamžiku stavbu zapíšete do katastru nemovitostí a můžete ji dát bance do zástavy. Ta vám pak poskytne klasickou hypotéku, kterou předhypoteční úvěr uhradíte a postupujete ve financování výstavby domu dál.

Nový občanský zákoník již nezná institut rozestavěné stavby a proto čerpání na rozestavěnou stavbu je jednodušší a čerpání již probíhá po aktualizaci odhadu.

Hypotečním úvěrem je také možné financovat koupi pozemků od obce ale ne každá obec Vám bude ochotna zřídit zástavní právo ještě před úhradou kupní ceny, přesto výjimky existují hlavě tam, kde jsme partnery developerského projektu.

Hypotéka na pozemek. Se vším tímto vám pomůže znalý hypoteční makléř.

Najdu pro vás nejlepší variantu financování koupě pozemku, navíc poradím s jeho výběrem, pomohu vám také vybrat vhodný projekt, stavební firmu i geodeta…

Zásadní však je, zda jste pro banku dostatečně bonitní. Zjistěte si pro vás nejvýhodnější hypotéku, použijte oblíbenou hypoteční kalkulačku od Geparda. Zdarma vám porovná hypotéky všech největších bank v Česku.

Získejte přehled o nejvýhodnější hypotéce během minuty z pohodlí vašeho křesla.

Hypoteční kalkulačku najdete přímo na našich stránkách
https://www.gpf.cz/hypotecni-kalkulacka 

 

 

 

 

<< Všechny video návody

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

GEPARD NEWS 07/2021: Síň slávy pro nejlepší makléře, zážitkové akce, koučink pro makléře, družstevní bydlení a další zajímavé rozhovory

Vítejte u červencového vysílání GEPARD NEWS. Kromě aktuálních čísel z trhu vám představíme interní novinky v rámci školení naší sítě GEPARD FINANCE. Mohl by vás také zajímat program péče o naše nejlepší franšízanty a makléře, který u nás máme. Těší nás,...

Gepard NEWS 06/2021: Zajímavé interní rozhovory a hosté Tomáš Valta (Komerční banka), Danuše Machačová, Petr Krejčí (Buřinka)

Tento díl je napěchovaný rozhovory nejen s interními hosty, ale i se zástupci bank a stavebních spořitelen. Máme pro vás novinky z hypotečního trhu, informace o exkluzivním produktu, a dozvíte se, jaké jsou výhody pro spolupracující makléře a franšízanty....

TV GEPARD 04/2021 - Divoká hypoteční jízda pokračuje :)

Na trhu se dějí neuvěřitelné věci, kdy nárůsty objemů hypoték překonávají veškerá očekávání a lámou rekordy. A jak se vyvíjejí sazby? Má makléř přístup ke školení a sebevzdělávání v rámci Gepard Finance? Podívejte se na aktuální zajímavosti a...