Hypotéka na pronájem: Víte, jak na ni?

Vlastní bydlení už máte vyřešené a nyní přemýšlíte o pořízení nemovitosti za účelem pronájmu? Sice nějaké vlastní prostředky z dřívější doby naspořené máte, ty ale ani zdaleka nestačí na financování vybrané nemovitosti, kterou chcete dále pronajímat? Pokud jste na uvedené otázky odpověděli kladně, pak je dnešní článek určen právě vám!

Hypotéka na pronájem: Víte, jak na ni?

jednom z dřívějších článků jsme se podívali na to, na co všechno lze hypotéku využít. Jednou z oblastí byl i pronájem. Dnes si tedy řekneme, jak funguje hypotéka na pronájem a kdo ji může využít.

Hypotéka na pronájem: Opravdu existuje?

V portfoliích bank se s největší pravděpodobností s produktem, který by nesl označení „Hypotéka na pronájem“ nesetkáte. Pokud si tento úvěr budete chtít sjednat, půjde o hypotéku, která je často spojována se slůvkem „investiční“. Jakmile bance sdělíte své záměry, seznámí vás s podmínkamicharakteristikou hypotéky, o níž máte v této souvislosti zájem.

Na co lze hypotéku na pronájem použít?

 • Koupi nemovitosti určené k pronájmu (byty, bytové domy, rodinné domy, rekreační objekty apod.)
 • Výstavbu a rekonstrukci nemovitostí určených k pronájmu
 • Profinancování vlastních zdrojů investovaných do nemovitostí určených k pronájmu
   

Pozor na podmínky získání úvěru

Podmínky získání úvěru se prakticky neliší od podmínek běžné hypotéky. I zde je základní podmínkou zástava. Zástavu představuje kupovaná nemovitost nebo jiná nemovitost splňující obecné podmínky banky. Další podmínkou jsou také dostatečné a prokazatelné příjmy klienta.

Obecné podmínky pro získání investiční hypotéky

 • Plnoletost a způsobilost k právním úkonům
 • Trvalé bydliště na území ČR
 • Pravidelný a dostatečný příjem
 • Žádný záznam v registru dlužníků
   

Zajímavá investice do budoucna

Jakmile klient úvěr splatí, získá stálý zdroj příjmů do svého rozpočtu, což představuje zajímavou investiční příležitost. Tato hypotéka ovšem přináší celou řadu dalších výhod, mezi nimi:

 • započtení příjmů z budoucího pronájmu k příjmům žadatele,
 • možnost koupě celého činžovního domu nebo většího počtu bytových jednotek v rámci jednoho úvěru,
 • pořízení nemovitosti za současné ceny,
 • možnost využití části úvěrovaného objektu pro potřeby vlastního bydlení a podnikání,
 • financování budoucího záměru až do 90 % hodnoty zastavované nemovitosti,
 • klient získá nemovitost, která bude vytvářet zisk již v průběhu čerpání hypotečního úvěru a po jeho splacení se stane stabilním zdrojem příjmů.
   

Jaké příjmy banka považuje za prokazatelné?

U některých bank je dnes navíc možné, že klient bance předloží budoucí nájemní smlouvy, na jejichž základě se vypočítá jeho příjem z pronájmu po pořízení nemovitosti a připočítá se k jeho stávajícím příjmům. Banky sice neuznají příjem ze 100 %, takových 50 až 70 % ale obvykle započítají. Tato skutečnost podstatně zvyšuje šance žadatele na kladné vyřízení žádosti o hypotéku a zpřístupňuje nákup nemovitostí i lidem, kteří by si jej z důvodu nízkých příjmů jinak nemohli dovolit.

Víte, jak na to? Kontaktujte nás!

Pokud o hypotéce na pronájem nemovitosti vážně uvažujete, ale nejste si v této oblasti úplně jistí, neváhejte kontaktovat hypoteční specialisty společnosti Gepard Finance, kteří se s vámi domluví na nezávazné schůzce a doporučí vám efektivní řešení vhodné pro vaši stávající situaci.

Konzultaci s hypotečním makléřem objednáte ZDARMA zde!

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Odklady splátek nebo nové bydlení?

Všichni jsme se ocitli rychle ve velmi zklidněném prostředí, kde se mění doporučení a předpisy poměrně turbulentně. Díky „zklidnění“ se mnozí z nás ocitli den ze dne s omezenými prostředky a možnostmi jejich získání. Vláda se snaží podpořit nastalé...

Snižování úrokových sazeb nejen na hypotékách

Předpoklad pro rok 2019 očekával růst úrokových sazeb hypoték. Bankovní rada ČNB 28. 3. 2019 na svém jednání ponechala úrokové sazby beze změn na úrovni z 2. 11. 2018. Dnes je duben, blíží se Velikonoce a stále více bank snižuje úrokové sazby...

Krásné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku 2019

Vážení a milí obchodní partneři, klienti, franšízanti, makléři, přátelé. Nastává poslední část adventu, a s ním také pro mnohé nejočekávanější období v roce, čas vánoční. Rádi bychom vám touto cestou poděkovali za vaši přízeň a spolupráci v tomto...