Hypotéka od Komerční banky a vše, co jste o ní chtěli vědět na jednom místě

Varování týkající se zvyšování úrokových sazeb nebyla jen prázdnými větami. Je to jen několik málo dnů, kdy první banky oznámily zvýšení sazeb hypotečních úvěrů. Pokud jste stále čekali na nejvýhodnější nabídku, zřejmě jste ji propásli. Ale nezoufejte! Se společností Gepard Finance můžete stále ještě vyjednat hypoteční úvěr, jehož úrok bude začínat na hranici 1,49 %. Při porovnávání jednotlivých parametrů hypoték zajisté narazíte i na tu od Komerční banky. Pojďme se proto společně podívat, jaké výhody a zajímavosti jsou s tímto produktem jednoho z největších bankovních ústavů u nás spojeny.

Hypotéka od Komerční banky a vše, co jste o ní chtěli vědět na jednom místě

Základní charakteristika hypotéky od Komerční banky

Komerční banka řadí svou hypotéku mezi účelové úvěry, které mají pokrýt investice do nemovitosti. Tyto investice ovšem mohou zahrnovat jak koupi nemovitosti či bankaspoluvlastnického podílu, tak vypořádání majetku, výstavbu nemovitosti, rekonstrukce a opravy, ale i konsolidace dříve poskytnutých úvěrů nebo refundace již vynaložené investice. Tyto účely lze po domluvě vzájemně kombinovat a vytvořit tak hypotéku ušitou na míru potřebám klienta.

Náš tip: Více informací o Komerční bance se dočtete v sekci Partneři / Hypoteční banky / Komerční banka

Podmínky hypotečního úvěru od Komerční banky

Minimální výše hypotéky činí u Komerční banky 200 000 Kč. Maximální výše je v tomto případě omezena dle typu hypotečního úvěru, o který klient projeví zájem. Úroková sazba hypoték začíná aktuálně na 2,09 %. Mezi základní podmínky pro kladné posouzení žádosti o poskytnutí hypotečního úvěru patří doložení příjmu, který musí bankovní úředník označit jako dostatečný, vhodné zajištění (například nemovitostí), doložení nezbytných dokladů prokazujících vaši identitu a účel využitých prostředků a aktivní účet u Komerční banky vedený v českých korunách.

Náš tip: Nevíte, zda splňujete podmínky hypotéky od Komerční banky? Neváhejte kontaktovat hypoteční makléře ze společnosti Gepard Finance a dozvíte se to!

Výhody hypotéky od Komerční banky

Mezi tradiční benefity hypotéky patří možnost odpočtu zaplacených úroků od základu daně. V tomto případě je odpočitatelná částka limitována stropem 300 000 Kč ročně. Rozhodnete-li se splatit úvěr dříve, než máte ujednáno ve smlouvě, můžete tak (dle smlouvy) často učinit bez zbytečných komplikací a poplatků. A zřejmě největším lákadlem hypotéky od Komerční banky zůstává čerpání hypotéky až do 100 % hodnotykasička zastavené nemovitosti. Pokud si k hypotéce navíc sjednáte i životní pojištění, může se sazba úroku ještě o něco snížit!

 

Jak hypoteční úvěr čerpat?

Čerpání je možno uskutečnit dvěma způsoby. Buďto úvěr vyčerpáte jednorázově nebo postupně v rozmezí 2 let od data podpisu smlouvy. Nezapomeňte také na to, že čerpání hypotečního úvěru je nutno zahájit nejpozději 9 měsíců od podpisu smlouvy. Úvěr následně čerpáte buďto účelově nebo zálohově, kdy je z něj možno hradit například náklady související s rekonstrukcí nemovitosti.

Splácení hypotéky a fixace úrokové sazby

Hypoteční úvěr je v tomto případě splácen prostřednictvím měsíčních anuitních splátek a to vždy k 10 nebo 15. dnu v měsíci. Doba splatnosti v tomto případě činí 5 až 30 let, dle podmínek uvedených ve smlouvě klienta. Úrokovou sazbu je možno fixovat v rozmezí 1 až 10 let. V některých případech je možné fixaci prodloužit až na 15 let. Pro více informací kontaktujte specialisty na hypoteční úvěrování ze společnosti Gepard Finance, kteří jsou připraveni vám kdykoli ochotně pomoci!

 

Chcete opravdu nejvýhodnější hypotéku na trhu?

Gepard s kalkulačkou

Stačí vyplnit hypoteční kalkulačku

  

 

Sdílejte článek