Hypotéka? Téměř nulová zátěž pro rodinnou kasu, říká klient M. Černý

Když jsme si před deseti lety s manželkou pořizovali vlastní byt, procházeli jsme banky jednu po druhé, zajímali jsme se o podmínky hypotečních úvěrů a nakonec jsme stejně uznali, že se v tom nevyznáme. A vyhledali jsme pomoc odborníků.

Hypotéka? Téměř nulová zátěž pro rodinnou kasu, říká klient M. Černý

Toto osobně považuji za jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě (rozhodně tedy nejúspornějších). V místní kanceláři Gepard Finance jsme dostali tak skvělou asistenci s hypotékou, že jsem je vyhledal i nyní, když se blíží konec splácení našeho prvního úvěru.

Zkušenosti s pronájmem bytu...

Pracuji jako ředitel dopravního odboru na magistrátu jednoho krajského města, což mi přináší kromě spousty pracovních cest po České republice a zahraničí také vcelku dobré platové podmínky. Baví mě cyklistika, každé ráno dojíždím do práce 15 kilometrů na kole, chodím na túry po horách, v zimě jezdím s rodinou (manželka a dva synové 10 a 12 let) na lyže do Alp. Velmi rád trávím čas aktivním odpočinkem, co mě ale k smrti nebaví, je nekonečné počítání financí. Přesto držím rodinnou kasu. Do ní nám kromě dvou platů každý měsíc přistává také nájem od vysokoškoláků, kteří obývají byt po mé tetě. Zdědil jsem ho před pěti lety, neměl jsem chuť do rekonstrukce a nechtěl jsem ho prodávat. Tak jsme se s manželkou domluvili, že ho pronajmeme. O studentech téměř nevím, ale sumy, kterou nám měsíčně posílají, si rozhodně všímám.

… byly tak skvělé, že jsem chtěl další

S manželkou jsme hodně diskutovali o tom, jak investovat peníze, které si zvládáme našetřit. Až děti povyrostou, chtěli bychom jim umožnit studium na vysoké škole a dát jim něco do budoucna. Uvědomujeme si, že s finanční rezervou to půjde líp. Takže jsme se i díky zkušenosti s pronájmem bytu rozhodli, že koupíme další byt, opět k pronájmu.

Hypotéku nám platí nájemníci

Po deseti letech od první půjčky jsme se s jistotou obrátili opět na makléře Gepard Finance. Byt, který jsme si s manželkou vyhlédli jako dobrou investici, byl stále v širším centru města a navíc poblíž zastávky MHD. Vzpomínám si, jak jsem na první schůzce vylíčil makléři své představy o hypotéce, on si je všechny zapsal a na další schůzce o týden později mi navrhl dva nebo tři hypoteční úvěry. S manželkou Alenou jsme vybrali ten, který de facto nemusíme platit (vysvětlím níže). Podepsali jsme smlouvu na hypoteční úvěr na 10 let. Měli jsme naspořených 700 tisíc korun, byt stál 2,3 mil. Kč a měsíční splátka nás vychází na necelých 11 tisíc korun. Tedy nás – reálně naši hypotéku splácejí svým nájmem studenti, kteří v tomto bytě bydlí.

Pojištění hypotéky nepotřebujeme

Právě díky tomu, že v bytě nebydlí naše rodina, jsem nemusel na radu makléře z Gepard Finance vůbec řešit pojištění hypotéky, čímž jsme opět ušetřili. Nejsme na tomto bytě existenčně závislí, a pokud by nám vypadl můj nebo manželčin příjem, o splátky hypotéky se nemusíme bát. Zajišťuje nám je nájemní smlouva. Díky odborníkům z Gepard Finance tak zvolna a takřka bez starostí budeme za pár let vlastnit další byt, který buď prodáme, nebo nám nájemným bude přinášet každý měsíc velmi příjemnou položku do rodinného rozpočtu.

Martin Černý, 35 let

Zdroj obrázku

Zajímá vás, jak projít úskalími žádosti o hypotéku? Stáhněte si zdarma e-book 12 rad, jak ušetřit na hypotéce.

Sdílejte článek