Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Mám již hypotéku, musím se o něco starat?

úterý, 02 červen 2015 15:07 | Hypotéky | Pavel Aron
Určitě máte tu nejlepší a nejlevnější hypotéku. Fixace Vám končí za 4 roky a jste v klidu. Musíte něco dělat v průběhu hypotéky? Teoreticky ne, ale život přináší mnoho nepředvídaných situací a rozhodnutí...

Na čem závisí hladký průběh hypotéky

čtvrtek, 28 kvě 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Žádost a následné splácení hypotečního úvěru je běh na dlouhou trať. Vzhledem k tomu, že na této trati nebudete sami, je nanejvýš vhodné si podle svých preferencí vybrat co nejlepšího, nejkvalitnějšího a nejpříjemnějšího společníka. Banku, která vám, co se hypotéky týče, vyjde vstříc v maximální možné míře. V tomto článku vám poradíme několik triků, jak takového společníka získat.

10 důvodů, proč je výhodné vzít si hypotéku

úterý, 26 kvě 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Pokud nepatříte k těm, kteří zdědili dům po rodičích či prarodičích nebo k těm, jejichž čísla v nedávné době padla ve Sportce, ale přesto byste rádi bydleli ve svém, pravděpodobně se nevyhnete hypotéce. Ač pojem hypotéka vyslovuje řada lidí s obavou v hlase, my známe 10 důvodů, proč je výhodné si hypoteční úvěr zřídit. Tady jsou.
Jestliže se rozhodnete koupit si nemovitost, rekonstruovat ji nebo si ji postavit, s největší pravděpodobností se nevyhnete hypotéce – jejímu vyřizování a následnému splácení. Aby vám ale banka na váš nový domov potřebnou sumu půjčila, bude požadovat, abyste se jí něčím zaručili. Hypotéka je vždy, bez výjimky, zajištěna zástavním právem k nemovitosti.
Blíží se konec fixace úrokové sazby vaší hypotéky a vy přemýšlíte, jestli by se nedalo na splácení úvěru ušetřit? My víme téměř jistě, že by se za současných podmínek dalo. Pojďte se s námi podívat, jak přeúvěrování neboli refinancování hypotéky funguje a kdy se vyplatí.

Hypotéka a investice - jak vypadá vývoj trhu do budoucna?

čtvrtek, 21 kvě 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Pokoří rok 2015 další rekord? Vyplatí se investovat do nemovitosti nyní nebo ještě chvíli počkat? Dočkáme se v nadcházejících měsících růstu sazeb hypotečních úvěrů? A jak na tom bude cena nemovitostí? Pokud vás odpovědi na tyto otázky zajímají, pak jsou následující řádky určeny právě vám.
S nenáviděnou byrokracií se setkáváme prakticky denně. Komunikace s úřady i dalšími institucemi, únavné papírování a vypisování nejrůznějších druhů formulářů, stejně jako řada dalších komplikovaných činností naší náladě příliš nepřidá. A jinak tomu není ani v případě sjednávání hypotéky na bydlení.
Když chce někdo v dnešní době provádět rozsáhlou rekonstrukci nemovitosti, když si chce někdo nemovitost koupit nebo nechat postavit, v drtivé většině případů musí požádat některou z bank o hypotéku, díky které zaplatí větší část kupní ceny nemovitosti a půjčenou částku bude potom bance splácet. Víte, za jakých podmínek hypotéku získáte a co od vás banka bude na oplátku požadovat?

Hypotéka pro OSVČ: praktické rady pro živnostníky

čtvrtek, 14 kvě 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Založení živnosti je v našich podmínkách poměrně rychlou a jednoduchou záležitostí. Pokud se úřadům vyhýbáte, co to jen jde, živnostenské oprávnění můžete vyřídit i prostřednictvím internetu. Řada osob se pro založení živnosti rozhodla z důvodu jisté dávky samostatnosti a nezávislosti na zaměstnavateli. Dříve nebo později ovšem mohou narazit na rozličné problémy, k nimž patří i sjednání a vyřízení hypotéky.
Sen o pěkném rodinném domku má bezpochyby řada z nás. Pořídit si ovšem vlastní bydlení není tak úplně jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Nejen, že pro tento životní milník potřebujete notnou dávku odvahy, také finanční stránka zde sehrává svou neopomenutelnou roli.

Jak usmlouvat nižší úrok u hypotéky při změně fixace

čtvrtek, 30 duben 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
V době, kdy jste si vyřizovali hypotéku, jste si určitě zvolili délku fixace úrokové sazby, ta se tedy po tento čas neměnila. Období fixace ale končí a vy z toho můžete vytěžit nižší úrok, budete-li vědět, jak na to. Dobrá zpráva je, že nejde o nic složitého. Pokud máte informace a k ruce šikovného hypotečního makléře.
Možná i vy právě uvažujete o hypotéce, ale nevíte, jakou banku oslovit se žádostí, zda splníte její podmínky a jestli budete schopni splácet nastavené částky a nebudete platit zbytečně mnoho.

Hypotéka pro podnikatele – její výhody a nevýhody

úterý, 28 duben 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Chcete si vzít hypotéku jako firma, podnikatelský subjekt, právnická osoba? Potom vězte, že podmínky, jež si banky kladou a které vy musíte splnit, se liší od klasických hypotečních úvěrů, o které žádají osoby fyzické.

Koupě domu s hypotékou: na co si dát pozor?

čtvrtek, 23 duben 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Od splnění svého velkého realitního snu jste pouze malý krůček. Máte nějakou tu finanční rezervu, vyhlédnutý překrásný domeček, jehož cena je velmi příznivá, v práci jste dostali vytoužené volno a vnitřně jste ztotožněni se změnou, která na vás v brzké době čeká. Vše je sluncem zalité až do doby, než zjistíte, že vyhlédnutý dům je zatížen hypotékou. Co dělat v takovém případě?

Co to je americká hypotéka a v čem je výhodná

úterý, 21 duben 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Americká nebo také bezúčelová hypotéka je typ hypotéky, který se v několika bodech liší od hypotéky standardní. Pokud potřebujete narychlo zalepit propastnou díru v rodinném rozpočtu, zaplatit neočekávaný výdaj při zdravotní komplikaci, konsolidovat jiné úvěry nebo rozjet nové podnikání, potom pro vás může být americká hypotéka ideálním řešením. Stačí zastavit nějakou nemovitost.

Nevíte, jak na výpočet výhodné hypotéky? Pomůžeme vám

pondělí, 20 duben 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
V době, kdy se bez hypotéky neobejde skoro nikdo, kdo si chce pořídit vlastní nemovitost nebo ji zrekonstruovat, je na trhu mnoho nabídek hypotečních úvěrů. Jak se ale v nabídkách jednotlivých bank vyznat a nezvolit si hypotéku s nevýhodnými podmínkami, na které sami nepřijdete nebo je objevíte pozdě?

5 tipů, jak získat hypotéku bez obtíží

úterý, 14 duben 2015 22:08 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Chcete si koupit nemovitost, zrekonstruovat ji nebo si ji nechat postavit? Pak se pravděpodobně nevyhnete hypotéce. Jak si ji zařídit a co udělat pro to, abyste ji bez obtíží získali? Na to jsme se zaměřili v tomto článku.

Půjčka na bydlení

úterý, 14 duben 2015 00:00 | Hypotéky | David Eim
Při rozhovorech s našimi klienty se setkáváme s tím, že někdy dochází k malému nedorozumění, co to vlastně půjčka na bydlení je. Pro většinu lidí z branže pojem „půjčka“ znamená spíš menší úvěr, řekněme maximálně v řádu stovek tisíc korun, který není zajištěn zástavním právem k nemovitosti.
Uvažujete vážně o tom, že požádáte některou z tuzemských bank o hypotéku, ale stále nemáte jasno v tom, kterou oslovit? Nejste si jisti tím, která vám nabídne ty nejlepší podmínky pro běh na dlouhou trať, jakou splácení hypotečního úvěru bezesporu je? Podívejte se na naše přehledné porovnání letošních nabídek a využijte hypoteční kalkulačku, která vám rozhodování usnadní.

Nejlepší hypotéka a jak ji získat

pátek, 10 duben 2015 12:19 | Hypotéky | Pavel Aron
Nejlevnější a nejlepší nemusí být to samé. Vždy je třeba pečlivého porovnání všech podmínek. Jako hypoteční specialista Vám s tím rád pomohu.
Nemáte dostatek vlastních finančních prostředků a chcete kupovat nebo stavět rodinný domek? Drtivou většinu z vás s největší pravděpodobností napadne podpis smlouvy o hypotečním úvěru. Málokdo ovšem ví, že nový byt či dům lze financovat i prostřednictvím klasického spotřebitelského úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření.
V dnešní době je možno navštívit prakticky jakýkoli bankovní dům a po několika minutách odejít s dokumentem, v němž bude nastíněno, kolik finančních prostředků vám může banka půjčit, jak dlouho budete vypůjčené prostředky splácet, i to, o jakou částku z vašeho rodinného rozpočtu vás měsíčně realitní sen připraví.

Co je neúčelová hypotéka a k čemu je dobrá?

pondělí, 30 březen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Už jste slyšeli pojmy neúčelová, bezúčelová nebo Americká hypotéka? Ve všech případech se jedná o jeden finanční produkt založený na stejném principu, u něhož se liší jen podmínky, které si nastavují konkrétní banky. Pojďme se podívat, jak neúčelová hypotéka funguje, kdy je vhodné o ni požádat a na co ji můžeme použít.
Ani tentokrát nemůžeme začít jinak, než opěvováním rekordně nízkých sazeb hypotečních úvěrů. Ty se pohybují na hranici dvou procent a umožňují splnění realitního snu i těm největším skeptikům. Jestliže se o porovnávání jednotlivých hypotečních nabídek v poslední době zajímáte, jistě nám dáte za pravdu, že na internetu je možno najít ledacos...

Chcete získat výhodnou hypotéku na pozemek? Víme, jak na to!

středa, 25 březen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
To, že lidé využívají výhodných úrokových sazeb na plnění vlastních realitních snů je v poslední době běžné. Vždyť sazby hypoték začínají na neuvěřitelných 1,69 % a to je rozhodně číslo, které s realitním trhem posledních měsíců pořádně zahýbalo. Ovšem nejen o hypotéky na stavbu nebo koupi nemovitosti se lidé v souvislosti s nízkými hypotečními sazbami zajímají. Do jejich hledáčku se dostaly také hypotéky na pozemek. Jejich sjednání je oproti klasickým…

Jaká je na trhu momentálně nejlepší hypotéka?

úterý, 24 březen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Nedají vám spát nízké úrokové sazby hypoték? Stále porovnáváte jednotlivé nabídky ve snaze najít tu nejvýhodnější? Vybíráte nejnižší úrok, nejdelší nebo naopak nejkratší dobu fixace, porovnáváte výši všech poplatků u jednotlivých bank a stále nemáte jasnou představu o tom, kde vám nabídnou ty nejlepší podmínky bez zbytečných kliček a komplikací?

15 kroků k lepšímu bydlení

pondělí, 23 březen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Současné bydlení vám nevyhovuje? Přijde vám zbytečné investovat a vylepšovat byt, který si pouze pronajímáte a jeho majitel vám může kdykoli vypovědět smlouvu, takže vaše finance i váš čas přijdou vniveč? Chtěli byste bydlet lépe, po svém, ve vlastním, ale máte strach ze závratných sum, které jsou potřeba k nabytí nemovitosti? Tak ho hoďte za hlavu. Úrokové sazby hypoték jsou na svém historickém minimu a vy byste toho měli využít.…

Co všechno obnáší vyřízení hypotéky? Prozradíme vám to!

čtvrtek, 19 březen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Sazby hypotečních úvěrů se stále drží spodní hranice zuby nehty. Aktuálně je možno čerpat hypotéku, jejíž úroková sazba začíná již na nějakých 1,69 % a to je nabídka, kterou by bylo bláhové odmítnout.
Stávající bydlení vám z nějakého důvodu nevyhovuje a možná čím dál častěji přemýšlíte nad tím, proč si i nadále pronajímat byt, který nikdy nebude váš, když byste mnohem raději měli svou vlastní nemovitost a podle svého nejlepšího uvážení ji zvelebovali. Jistě si kladete otázku, co všechno je potřeba udělat pro to, abyste se jednou mohli usadit na terasu svého vlastního domu nebo do útulného obývacího pokoje vytouženého bytu. Proto jsme…
V dnešní době si jen málokdo může dovolit začít bydlet ve vlastním, aniž by si na koupi, rekonstrukci nebo stavbu nemovitosti finance půjčil. Vzít si hypotéku je ale pragmaticky vzato dlouhodobě výhodnějším řešením, než dlouhá léta platit nájem a po malých částkách šetřit na vlastní nemovitost.
Strana 9 z 13