Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Hypotéka pro OSVČ: praktické rady pro živnostníky

čtvrtek, 14 kvě 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Založení živnosti je v našich podmínkách poměrně rychlou a jednoduchou záležitostí. Pokud se úřadům vyhýbáte, co to jen jde, živnostenské oprávnění můžete vyřídit i prostřednictvím internetu. Řada osob se pro založení živnosti rozhodla z důvodu jisté dávky samostatnosti a nezávislosti na zaměstnavateli. Dříve nebo později ovšem mohou narazit na rozličné problémy, k nimž patří i sjednání a vyřízení hypotéky.
Sen o pěkném rodinném domku má bezpochyby řada z nás. Pořídit si ovšem vlastní bydlení není tak úplně jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Nejen, že pro tento životní milník potřebujete notnou dávku odvahy, také finanční stránka zde sehrává svou neopomenutelnou roli.

Jak usmlouvat nižší úrok u hypotéky při změně fixace

čtvrtek, 30 duben 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
V době, kdy jste si vyřizovali hypotéku, jste si určitě zvolili délku fixace úrokové sazby, ta se tedy po tento čas neměnila. Období fixace ale končí a vy z toho můžete vytěžit nižší úrok, budete-li vědět, jak na to. Dobrá zpráva je, že nejde o nic složitého. Pokud máte informace a k ruce šikovného hypotečního makléře.
Možná i vy právě uvažujete o hypotéce, ale nevíte, jakou banku oslovit se žádostí, zda splníte její podmínky a jestli budete schopni splácet nastavené částky a nebudete platit zbytečně mnoho.

Hypotéka pro podnikatele – její výhody a nevýhody

úterý, 28 duben 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Chcete si vzít hypotéku jako firma, podnikatelský subjekt, právnická osoba? Potom vězte, že podmínky, jež si banky kladou a které vy musíte splnit, se liší od klasických hypotečních úvěrů, o které žádají osoby fyzické.

Koupě domu s hypotékou: na co si dát pozor?

čtvrtek, 23 duben 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Od splnění svého velkého realitního snu jste pouze malý krůček. Máte nějakou tu finanční rezervu, vyhlédnutý překrásný domeček, jehož cena je velmi příznivá, v práci jste dostali vytoužené volno a vnitřně jste ztotožněni se změnou, která na vás v brzké době čeká. Vše je sluncem zalité až do doby, než zjistíte, že vyhlédnutý dům je zatížen hypotékou. Co dělat v takovém případě?

Co to je americká hypotéka a v čem je výhodná

úterý, 21 duben 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Americká nebo také bezúčelová hypotéka je typ hypotéky, který se v několika bodech liší od hypotéky standardní. Pokud potřebujete narychlo zalepit propastnou díru v rodinném rozpočtu, zaplatit neočekávaný výdaj při zdravotní komplikaci, konsolidovat jiné úvěry nebo rozjet nové podnikání, potom pro vás může být americká hypotéka ideálním řešením. Stačí zastavit nějakou nemovitost.

Nevíte, jak na výpočet výhodné hypotéky? Pomůžeme vám

pondělí, 20 duben 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
V době, kdy se bez hypotéky neobejde skoro nikdo, kdo si chce pořídit vlastní nemovitost nebo ji zrekonstruovat, je na trhu mnoho nabídek hypotečních úvěrů. Jak se ale v nabídkách jednotlivých bank vyznat a nezvolit si hypotéku s nevýhodnými podmínkami, na které sami nepřijdete nebo je objevíte pozdě?

5 tipů, jak získat hypotéku bez obtíží

úterý, 14 duben 2015 22:08 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Chcete si koupit nemovitost, zrekonstruovat ji nebo si ji nechat postavit? Pak se pravděpodobně nevyhnete hypotéce. Jak si ji zařídit a co udělat pro to, abyste ji bez obtíží získali? Na to jsme se zaměřili v tomto článku.

Půjčka na bydlení

úterý, 14 duben 2015 00:00 | Hypotéky | David Eim
Při rozhovorech s našimi klienty se setkáváme s tím, že někdy dochází k malému nedorozumění, co to vlastně půjčka na bydlení je. Pro většinu lidí z branže pojem „půjčka“ znamená spíš menší úvěr, řekněme maximálně v řádu stovek tisíc korun, který není zajištěn zástavním právem k nemovitosti.
Uvažujete vážně o tom, že požádáte některou z tuzemských bank o hypotéku, ale stále nemáte jasno v tom, kterou oslovit? Nejste si jisti tím, která vám nabídne ty nejlepší podmínky pro běh na dlouhou trať, jakou splácení hypotečního úvěru bezesporu je? Podívejte se na naše přehledné porovnání letošních nabídek a využijte hypoteční kalkulačku, která vám rozhodování usnadní.

Nejlepší hypotéka a jak ji získat

pátek, 10 duben 2015 12:19 | Hypotéky | Pavel Aron
Nejlevnější a nejlepší nemusí být to samé. Vždy je třeba pečlivého porovnání všech podmínek. Jako hypoteční specialista Vám s tím rád pomohu.
Nemáte dostatek vlastních finančních prostředků a chcete kupovat nebo stavět rodinný domek? Drtivou většinu z vás s největší pravděpodobností napadne podpis smlouvy o hypotečním úvěru. Málokdo ovšem ví, že nový byt či dům lze financovat i prostřednictvím klasického spotřebitelského úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření.
V dnešní době je možno navštívit prakticky jakýkoli bankovní dům a po několika minutách odejít s dokumentem, v němž bude nastíněno, kolik finančních prostředků vám může banka půjčit, jak dlouho budete vypůjčené prostředky splácet, i to, o jakou částku z vašeho rodinného rozpočtu vás měsíčně realitní sen připraví.

Co je neúčelová hypotéka a k čemu je dobrá?

pondělí, 30 březen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Už jste slyšeli pojmy neúčelová, bezúčelová nebo Americká hypotéka? Ve všech případech se jedná o jeden finanční produkt založený na stejném principu, u něhož se liší jen podmínky, které si nastavují konkrétní banky. Pojďme se podívat, jak neúčelová hypotéka funguje, kdy je vhodné o ni požádat a na co ji můžeme použít.
Ani tentokrát nemůžeme začít jinak, než opěvováním rekordně nízkých sazeb hypotečních úvěrů. Ty se pohybují na hranici dvou procent a umožňují splnění realitního snu i těm největším skeptikům. Jestliže se o porovnávání jednotlivých hypotečních nabídek v poslední době zajímáte, jistě nám dáte za pravdu, že na internetu je možno najít ledacos...

Chcete získat výhodnou hypotéku na pozemek? Víme, jak na to!

středa, 25 březen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
To, že lidé využívají výhodných úrokových sazeb na plnění vlastních realitních snů je v poslední době běžné. Vždyť sazby hypoték začínají na neuvěřitelných 1,69 % a to je rozhodně číslo, které s realitním trhem posledních měsíců pořádně zahýbalo. Ovšem nejen o hypotéky na stavbu nebo koupi nemovitosti se lidé v souvislosti s nízkými hypotečními sazbami zajímají. Do jejich hledáčku se dostaly také hypotéky na pozemek. Jejich sjednání je oproti klasickým…

Jaká je na trhu momentálně nejlepší hypotéka?

úterý, 24 březen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Nedají vám spát nízké úrokové sazby hypoték? Stále porovnáváte jednotlivé nabídky ve snaze najít tu nejvýhodnější? Vybíráte nejnižší úrok, nejdelší nebo naopak nejkratší dobu fixace, porovnáváte výši všech poplatků u jednotlivých bank a stále nemáte jasnou představu o tom, kde vám nabídnou ty nejlepší podmínky bez zbytečných kliček a komplikací?

15 kroků k lepšímu bydlení

pondělí, 23 březen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Současné bydlení vám nevyhovuje? Přijde vám zbytečné investovat a vylepšovat byt, který si pouze pronajímáte a jeho majitel vám může kdykoli vypovědět smlouvu, takže vaše finance i váš čas přijdou vniveč? Chtěli byste bydlet lépe, po svém, ve vlastním, ale máte strach ze závratných sum, které jsou potřeba k nabytí nemovitosti? Tak ho hoďte za hlavu. Úrokové sazby hypoték jsou na svém historickém minimu a vy byste toho měli využít.…

Co všechno obnáší vyřízení hypotéky? Prozradíme vám to!

čtvrtek, 19 březen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Sazby hypotečních úvěrů se stále drží spodní hranice zuby nehty. Aktuálně je možno čerpat hypotéku, jejíž úroková sazba začíná již na nějakých 1,69 % a to je nabídka, kterou by bylo bláhové odmítnout.
Stávající bydlení vám z nějakého důvodu nevyhovuje a možná čím dál častěji přemýšlíte nad tím, proč si i nadále pronajímat byt, který nikdy nebude váš, když byste mnohem raději měli svou vlastní nemovitost a podle svého nejlepšího uvážení ji zvelebovali. Jistě si kladete otázku, co všechno je potřeba udělat pro to, abyste se jednou mohli usadit na terasu svého vlastního domu nebo do útulného obývacího pokoje vytouženého bytu. Proto jsme…
V dnešní době si jen málokdo může dovolit začít bydlet ve vlastním, aniž by si na koupi, rekonstrukci nebo stavbu nemovitosti finance půjčil. Vzít si hypotéku je ale pragmaticky vzato dlouhodobě výhodnějším řešením, než dlouhá léta platit nájem a po malých částkách šetřit na vlastní nemovitost.
Úroková sazba hypotéky je jedním ze zásadních faktorů, podle kterých se při podávání žádosti o hypoteční úvěr řídíme. Už od podzimu 2014 úrokové sazby klesají a ani během února 2015 tomu nebylo jinak.

Hypotéka krok za krokem s hypotečním makléřem

pondělí, 02 březen 2015 00:00 | Hypotéky | Pavel Aron
Návod, jak na hypotéku. Zkušený hypoteční makléř s 10-ti letou praxí v oboru, Pavel Aron, Vás v 10-ti krocích provede jednotlivými etapami předhypotečního maratonu.
Vždy jste snili o vlastním rodinném domku, ale našetření plné částky, která by pokryla jeho koupi nebo výstavbu je pro vás značně nepravděpodobné? Nezoufejte! Vždyť svého snu se nemusíte jen tak vzdávat. K jeho splnění vám může dopomoci hypotéka některé z tuzemských bank, které drží úrokové sazby proklatě nízko.
Hypoteční sazby se zuby-nehty drží svého minima. To řadu skeptiků i „nevěřících Tomášů“ přesvědčilo o tom, že blíž svému snu, který se týká vlastního rodinného domku, už jistě nebudou. Proto se s hypotečními úvěry v minulém roce doslova roztrhl pytel a jinak tomu není ani v prvních měsících roku letošního.
Úroky hypoték se i v prvních měsících roku 2015 drží svého historického minima. Na něm však již nemusí zůstat příliš dlouho. Ať patříte do skupiny skeptiků nebo opozdilců, kteří nechávali sjednání hypotečního úvěru na konec roku, popřípadě začátek roku nového, seberte odvahu a vydejte se vstříc výhodným úrokovým sazbám, které časem musí začít nemilosrdně stoupat.
Ani po novém roce u rekordně nízkých sazeb hypoték nenastal žádný zásadní zlom. I přesto, že mnoho finančních analytiků mírný nárůst těchto sazeb prorokovalo v souvislosti s počátkem roku 2015, úrokové sazby se směrem nahoru nepohnuly.

Máme se bát deflace?

neděle, 01 únor 2015 00:00 | Hypotéky | Pavel Aron
Nejprve stručně co to je deflace. Deflace je ekonomický termín pro situaci, která je obvykle spojena s hospodářskou krizí a ekonomickým cyklem. Dochází v České republice k deflaci a nebo nás ČNB jenom straší?

Víte, kdy je nejlepší požádat o hypotéku? My ano!

pátek, 16 leden 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Hypotéka se stala pro mnoho lidí v současnosti skoro samozřejmostí. Pokud nezdědíme nemovitost v dokonalém stavu nebo velký obnos peněz, ale přitom chceme bydlet v hezkém bytě či domě, nevyhneme se půjčce vysoké finanční částky, tedy hypotéce. Už vás napadlo, kdy je nejlepší o ni požádat a do kdy vlastně člověk může o hypotéce uvažovat?
Strana 9 z 13