Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE
Uvažujete vážně o tom, že požádáte některou z tuzemských bank o hypotéku, ale stále nemáte jasno v tom, kterou oslovit? Nejste si jisti tím, která vám nabídne ty nejlepší podmínky pro běh na dlouhou trať, jakou splácení hypotečního úvěru bezesporu je? Podívejte se na naše přehledné porovnání letošních nabídek a využijte hypoteční kalkulačku, která vám rozhodování usnadní.

Nejlepší hypotéka a jak ji získat

pátek, 10 duben 2015 12:19 | Hypotéky | Pavel Aron
Nejlevnější a nejlepší nemusí být to samé. Vždy je třeba pečlivého porovnání všech podmínek. Jako hypoteční specialista Vám s tím rád pomohu.
Nemáte dostatek vlastních finančních prostředků a chcete kupovat nebo stavět rodinný domek? Drtivou většinu z vás s největší pravděpodobností napadne podpis smlouvy o hypotečním úvěru. Málokdo ovšem ví, že nový byt či dům lze financovat i prostřednictvím klasického spotřebitelského úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření.
V dnešní době je možno navštívit prakticky jakýkoli bankovní dům a po několika minutách odejít s dokumentem, v němž bude nastíněno, kolik finančních prostředků vám může banka půjčit, jak dlouho budete vypůjčené prostředky splácet, i to, o jakou částku z vašeho rodinného rozpočtu vás měsíčně realitní sen připraví.

Co je neúčelová hypotéka a k čemu je dobrá?

pondělí, 30 březen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Už jste slyšeli pojmy neúčelová, bezúčelová nebo Americká hypotéka? Ve všech případech se jedná o jeden finanční produkt založený na stejném principu, u něhož se liší jen podmínky, které si nastavují konkrétní banky. Pojďme se podívat, jak neúčelová hypotéka funguje, kdy je vhodné o ni požádat a na co ji můžeme použít.
Ani tentokrát nemůžeme začít jinak, než opěvováním rekordně nízkých sazeb hypotečních úvěrů. Ty se pohybují na hranici dvou procent a umožňují splnění realitního snu i těm největším skeptikům. Jestliže se o porovnávání jednotlivých hypotečních nabídek v poslední době zajímáte, jistě nám dáte za pravdu, že na internetu je možno najít ledacos...

Chcete získat výhodnou hypotéku na pozemek? Víme, jak na to!

středa, 25 březen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
To, že lidé využívají výhodných úrokových sazeb na plnění vlastních realitních snů je v poslední době běžné. Vždyť sazby hypoték začínají na neuvěřitelných 1,69 % a to je rozhodně číslo, které s realitním trhem posledních měsíců pořádně zahýbalo. Ovšem nejen o hypotéky na stavbu nebo koupi nemovitosti se lidé v souvislosti s nízkými hypotečními sazbami zajímají. Do jejich hledáčku se dostaly také hypotéky na pozemek. Jejich sjednání je oproti klasickým…

Jaká je na trhu momentálně nejlepší hypotéka?

úterý, 24 březen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Nedají vám spát nízké úrokové sazby hypoték? Stále porovnáváte jednotlivé nabídky ve snaze najít tu nejvýhodnější? Vybíráte nejnižší úrok, nejdelší nebo naopak nejkratší dobu fixace, porovnáváte výši všech poplatků u jednotlivých bank a stále nemáte jasnou představu o tom, kde vám nabídnou ty nejlepší podmínky bez zbytečných kliček a komplikací?

15 kroků k lepšímu bydlení

pondělí, 23 březen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Současné bydlení vám nevyhovuje? Přijde vám zbytečné investovat a vylepšovat byt, který si pouze pronajímáte a jeho majitel vám může kdykoli vypovědět smlouvu, takže vaše finance i váš čas přijdou vniveč? Chtěli byste bydlet lépe, po svém, ve vlastním, ale máte strach ze závratných sum, které jsou potřeba k nabytí nemovitosti? Tak ho hoďte za hlavu. Úrokové sazby hypoték jsou na svém historickém minimu a vy byste toho měli využít.…

Co všechno obnáší vyřízení hypotéky? Prozradíme vám to!

čtvrtek, 19 březen 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Sazby hypotečních úvěrů se stále drží spodní hranice zuby nehty. Aktuálně je možno čerpat hypotéku, jejíž úroková sazba začíná již na nějakých 1,69 % a to je nabídka, kterou by bylo bláhové odmítnout.
Stávající bydlení vám z nějakého důvodu nevyhovuje a možná čím dál častěji přemýšlíte nad tím, proč si i nadále pronajímat byt, který nikdy nebude váš, když byste mnohem raději měli svou vlastní nemovitost a podle svého nejlepšího uvážení ji zvelebovali. Jistě si kladete otázku, co všechno je potřeba udělat pro to, abyste se jednou mohli usadit na terasu svého vlastního domu nebo do útulného obývacího pokoje vytouženého bytu. Proto jsme…
V dnešní době si jen málokdo může dovolit začít bydlet ve vlastním, aniž by si na koupi, rekonstrukci nebo stavbu nemovitosti finance půjčil. Vzít si hypotéku je ale pragmaticky vzato dlouhodobě výhodnějším řešením, než dlouhá léta platit nájem a po malých částkách šetřit na vlastní nemovitost.
Úroková sazba hypotéky je jedním ze zásadních faktorů, podle kterých se při podávání žádosti o hypoteční úvěr řídíme. Už od podzimu 2014 úrokové sazby klesají a ani během února 2015 tomu nebylo jinak.

Hypotéka krok za krokem s hypotečním makléřem

pondělí, 02 březen 2015 00:00 | Hypotéky | Pavel Aron
Návod, jak na hypotéku. Zkušený hypoteční makléř s 10-ti letou praxí v oboru, Pavel Aron, Vás v 10-ti krocích provede jednotlivými etapami předhypotečního maratonu.
Vždy jste snili o vlastním rodinném domku, ale našetření plné částky, která by pokryla jeho koupi nebo výstavbu je pro vás značně nepravděpodobné? Nezoufejte! Vždyť svého snu se nemusíte jen tak vzdávat. K jeho splnění vám může dopomoci hypotéka některé z tuzemských bank, které drží úrokové sazby proklatě nízko.
Hypoteční sazby se zuby-nehty drží svého minima. To řadu skeptiků i „nevěřících Tomášů“ přesvědčilo o tom, že blíž svému snu, který se týká vlastního rodinného domku, už jistě nebudou. Proto se s hypotečními úvěry v minulém roce doslova roztrhl pytel a jinak tomu není ani v prvních měsících roku letošního.
Úroky hypoték se i v prvních měsících roku 2015 drží svého historického minima. Na něm však již nemusí zůstat příliš dlouho. Ať patříte do skupiny skeptiků nebo opozdilců, kteří nechávali sjednání hypotečního úvěru na konec roku, popřípadě začátek roku nového, seberte odvahu a vydejte se vstříc výhodným úrokovým sazbám, které časem musí začít nemilosrdně stoupat.
Ani po novém roce u rekordně nízkých sazeb hypoték nenastal žádný zásadní zlom. I přesto, že mnoho finančních analytiků mírný nárůst těchto sazeb prorokovalo v souvislosti s počátkem roku 2015, úrokové sazby se směrem nahoru nepohnuly.

Máme se bát deflace?

neděle, 01 únor 2015 00:00 | Hypotéky | Pavel Aron
Nejprve stručně co to je deflace. Deflace je ekonomický termín pro situaci, která je obvykle spojena s hospodářskou krizí a ekonomickým cyklem. Dochází v České republice k deflaci a nebo nás ČNB jenom straší?

Víte, kdy je nejlepší požádat o hypotéku? My ano!

pátek, 16 leden 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Hypotéka se stala pro mnoho lidí v současnosti skoro samozřejmostí. Pokud nezdědíme nemovitost v dokonalém stavu nebo velký obnos peněz, ale přitom chceme bydlet v hezkém bytě či domě, nevyhneme se půjčce vysoké finanční částky, tedy hypotéce. Už vás napadlo, kdy je nejlepší o ni požádat a do kdy vlastně člověk může o hypotéce uvažovat?
Na rozdíl od dob minulých, kdy zjišťování podmínek nejrůznějších bank poskytujících hypotéky zabralo mnoho a mnoho času, dnes stačí najít si na internetu online hypo kalkulačku. Do ní zadáme několik parametrů a už to frčí. Během několika sekund víme, která společnost nám co nabízí, výběr se citelně zužuje a šetříme svůj čas. Co všechno taková kalkulačka dovede? Čtěte následující řádky.

Ovlivní ceny ropy úrokové sazby hypoték?

pondělí, 12 leden 2015 15:17 | Hypotéky | Pavel Aron
Jak asi většina lidí zaregistrovala, ceny ropy během jediného roku klesly prakticky na polovinu. Pravda, ceny benzínu neklesají tak, jak bychom si jako automobilisté přáli. Nicméně i ceny benzínu klesají velmi výrazně. Začínají už na 27,50/ lt benzínu Natural. Přitom to není tak dávno, kdy jsme se obávali nárůstu až ke 40 Kč/lt.

Spočítejte si hypotéku na míru: doporučíme vám, jak na to

pondělí, 12 leden 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Chcete si splnit svůj velký sen o vlastním bydlení, a proto plánujete využít rekordně nízkých sazeb hypotečních úvěrů? A víte, že si můžete výši měsíční splátky i dobu, po kterou budete hypotéku platit sami spočítat bez toho, abyste oslovili banku nebo společnost, jež se na zprostředkování a schvalování hypotečních úvěrů specializuje?
Murphyho zákon novinových titulků říká, že pokud novinový titulek končí otazníkem, odpověď zní ‚ne‘. V tomto článku to platí beze zbytku. Pokud jde o hypoteční úvěry, tak cizinec prostě není našinec. Těžko to mít bankám za zlé. Půjčit peníze občanovi cizí země má rozhodně větší potenciál rizika, než když se jedná o občana naší země.

Kalkulačka hypotéky online – k čemu všemu se hodí?

středa, 17 prosinec 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Zatímco před lety jsme museli kvůli sjednání hypotéky a vůbec zjištění, která společnost nám nabídne ty nejlepší služby, obíhat pobočky a propracovávat se hromadami papírů a nabídek, dnes už můžeme jednoduše porovnat většinu dostupných nabídek v pohodlí domova na internetu.
Ani tento článek nemůžeme začít jinak, než opěvováním rekordně nízkých úrokových sazeb hypotečních úvěrů. Dávno pryč jsou časy, kdy jsme hypotéku uzavírali s „výhodnou“ úrokovou sazbou šplhající se k 6-ti i 7-mi procentům.
Hypotéky pomáhají lidem plnit jejich sny. Na druhou stranu jim na nohu přivazují pomyslnou železnou kouli, která je tíží po mnoho dlouhých let.

5 důvodů, proč byste si měli vzít hypotéku co nejdříve

středa, 26 listopad 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Hypotéky, spotřebitelské úvěry, leasingy – zkrátka a jednoduše finanční produkty, bez kterých se řada z nás neobejde. Přesto, že nám u nohy uvážou pomyslnou kouli s nápisem „dluh“, pomohou nám splnit sen o vlastním bydlení, rodinném automobilu nebo luxusní dovolené.

Lze získat 100% hypotéku na nemovitost?

středa, 19 listopad 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
AKTUALIZACE ČLÁNKU: Pokud budete žádat o hypotéku po 1.10.2016, banky vám ji smí nabídnout maximálně do výše 95 % zástavní hodnoty nemovitosti, od dubna 2017 to bude dokonce už nanejvýš do 90 %. Co to pro vás reálně znamená? Přestaňte spoléhat jen na pomoc od banky a myslete i na jiné finanční zdroje, ať už vlastní úspory nebo jiné úvěry. Se vším vám pomohou zkušení hypoteční makléři.

Jak na rychlou kalkulaci hypotéky? Doporučíme vám!

úterý, 11 listopad 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Sazby hypoték se stále ještě drží na svém historickém minimu. V případě, že o hypotečním úvěru již nějaký ten měsíc uvažujete, máte nejvyšší čas uzavřít výhodnou hypotéku u některé z tuzemských bank. Jak ale vybrat banku, která bude vašim potřebám a požadavkům odpovídat pokud možno co nejvíce a zároveň vám nabídne ty nejlepší podmínky hypotečního financování?
Strana 10 z 14