Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE
Na rozdíl od dob minulých, kdy zjišťování podmínek nejrůznějších bank poskytujících hypotéky zabralo mnoho a mnoho času, dnes stačí najít si na internetu online hypo kalkulačku. Do ní zadáme několik parametrů a už to frčí. Během několika sekund víme, která společnost nám co nabízí, výběr se citelně zužuje a šetříme svůj čas. Co všechno taková kalkulačka dovede? Čtěte následující řádky.

Ovlivní ceny ropy úrokové sazby hypoték?

pondělí, 12 leden 2015 15:17 | Hypotéky | Pavel Aron
Jak asi většina lidí zaregistrovala, ceny ropy během jediného roku klesly prakticky na polovinu. Pravda, ceny benzínu neklesají tak, jak bychom si jako automobilisté přáli. Nicméně i ceny benzínu klesají velmi výrazně. Začínají už na 27,50/ lt benzínu Natural. Přitom to není tak dávno, kdy jsme se obávali nárůstu až ke 40 Kč/lt.

Spočítejte si hypotéku na míru: doporučíme vám, jak na to

pondělí, 12 leden 2015 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Chcete si splnit svůj velký sen o vlastním bydlení, a proto plánujete využít rekordně nízkých sazeb hypotečních úvěrů? A víte, že si můžete výši měsíční splátky i dobu, po kterou budete hypotéku platit sami spočítat bez toho, abyste oslovili banku nebo společnost, jež se na zprostředkování a schvalování hypotečních úvěrů specializuje?
Murphyho zákon novinových titulků říká, že pokud novinový titulek končí otazníkem, odpověď zní ‚ne‘. V tomto článku to platí beze zbytku. Pokud jde o hypoteční úvěry, tak cizinec prostě není našinec. Těžko to mít bankám za zlé. Půjčit peníze občanovi cizí země má rozhodně větší potenciál rizika, než když se jedná o občana naší země.

Kalkulačka hypotéky online – k čemu všemu se hodí?

středa, 17 prosinec 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Zatímco před lety jsme museli kvůli sjednání hypotéky a vůbec zjištění, která společnost nám nabídne ty nejlepší služby, obíhat pobočky a propracovávat se hromadami papírů a nabídek, dnes už můžeme jednoduše porovnat většinu dostupných nabídek v pohodlí domova na internetu.
Ani tento článek nemůžeme začít jinak, než opěvováním rekordně nízkých úrokových sazeb hypotečních úvěrů. Dávno pryč jsou časy, kdy jsme hypotéku uzavírali s „výhodnou“ úrokovou sazbou šplhající se k 6-ti i 7-mi procentům.
Hypotéky pomáhají lidem plnit jejich sny. Na druhou stranu jim na nohu přivazují pomyslnou železnou kouli, která je tíží po mnoho dlouhých let.

5 důvodů, proč byste si měli vzít hypotéku co nejdříve

středa, 26 listopad 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Hypotéky, spotřebitelské úvěry, leasingy – zkrátka a jednoduše finanční produkty, bez kterých se řada z nás neobejde. Přesto, že nám u nohy uvážou pomyslnou kouli s nápisem „dluh“, pomohou nám splnit sen o vlastním bydlení, rodinném automobilu nebo luxusní dovolené.

Lze získat 100% hypotéku na nemovitost?

středa, 19 listopad 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
AKTUALIZACE ČLÁNKU: Pokud budete žádat o hypotéku po 1.10.2016, banky vám ji smí nabídnout maximálně do výše 95 % zástavní hodnoty nemovitosti, od dubna 2017 to bude dokonce už nanejvýš do 90 %. Co to pro vás reálně znamená? Přestaňte spoléhat jen na pomoc od banky a myslete i na jiné finanční zdroje, ať už vlastní úspory nebo jiné úvěry. Se vším vám pomohou zkušení hypoteční makléři.

Jak na rychlou kalkulaci hypotéky? Doporučíme vám!

úterý, 11 listopad 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Sazby hypoték se stále ještě drží na svém historickém minimu. V případě, že o hypotečním úvěru již nějaký ten měsíc uvažujete, máte nejvyšší čas uzavřít výhodnou hypotéku u některé z tuzemských bank. Jak ale vybrat banku, která bude vašim potřebám a požadavkům odpovídat pokud možno co nejvíce a zároveň vám nabídne ty nejlepší podmínky hypotečního financování?

Proč se vyhnout nebankovní hypotéce bez prokazování příjmů

úterý, 04 listopad 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
V dnešní době si často potřebujeme půjčit peníze na očekávané i nečekané výdaje. Také se v posledních letech zvyšuje počet nabídek půjček a hypoték z nebankovního sektoru. Nebankovní společnosti nabízejí jisté výhody, ale existují důvody, proč je lepší se nebankovním hypotékám a půjčkám vyhnout a spolehnout se na prověřené společnosti.

Jak probíhá výpočet hypotéky podle příjmu

čtvrtek, 30 říjen 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Kdokoli z nás si bude chtít vzít hypotéku, bude dotázán na své příjmy a výdaje, protože je to právě rozdíl těchto dvou položek, co určuje naši schopnost splácení a výši splátek.

Splátka hypotéky – jak vysokou zvolit?

středa, 29 říjen 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Máte v plánu vzít si hypotéku, ale nevíte, jak vysokou splátku zvolit, abyste brzy neměli prázdný účet a neocitli se doslova bez koruny? Dejte na tři naše rady a uvidíte, že se dá splácení hravě zvládnout, když se správně nastaví.

4 informace o hypotéce GE Money Bank, které byste měli znát

pondělí, 27 říjen 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Přemýšlíte o hypotéce, ale nevíte, kterou banku si vybrat? Nebo už jste konkrétněji přemýšleli o hypotéce u GE Money Bank? Ta totiž nabízí hned několik benefitů, které vás mohou příjemně překvapit a dost možná vás i přesvědčí o kvalitách služeb této banky.

Jaká je průměrná výše hypotéky v ČR? Prozradíme vám to!

pondělí, 13 říjen 2014 07:33 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Tuzemské banky hlásí rekordní výše hypotečních úvěrů. Klienti využili nízkých úrokových sazeb a konečně si plní své sny o vlastním bydlení.

Pěkná hypotéka

pátek, 10 říjen 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Předmětem nabídky Hypoteční banky s názvem "Pěkná hypotéka" je jednotná výše sazby u hypoték ve výši 1,89 %. Pěkná hypotéka platí pro úvěry do výše 70 % LTV s délkou fixace 3, 5 a 7 let. Jednou z dalších podmínek Pěkné hypotéky je pojištění schopnosti splácet. Toto pojištění realizuje Hypoteční banka prostřednictvím ČSOB Pojišťovny.

Průměrná výše hypotéky letos dosáhla na 3leté maximum

úterý, 07 říjen 2014 19:43 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
I přes meziroční propad objemu poskytnutých hypoték procházejí banky úspěšným obdobím. Primární trh hypoték totiž na rozdíl od segmentu refinancovaných úvěrů stále roste a díky nízkým úrokovým sazbám a oživující poptávce po bydlení vzrostla průměrná výše hypotéky na 3leté maximum. Ukazuje se tak, že ekonomice se daří lépe a lidé začínají znovu utrácet.

[INFOGRAFIKA] Jak získat hypotéku v 7 jednoduchých krocích

pondělí, 29 září 2014 00:00 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Toužíte po vlastním bydlení, ale nemáte dostatek finančních prostředků pro jeho získání? Nezoufejte! Díky rozmanitým bankovním produktům v oblasti hypotečního financování si můžete svůj velký sen splnit snadno, rychle a při pečlivém výběru také výhodně.

Kdy je výhodné vzít si hypotéku

pátek, 26 září 2014 10:58 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Ať už jste jednotlivec, pár, nebo rodina s dětmi, myšlenka na vlastní bydlení čas od času napadne každého. Jen málo jedinců však má tu možnost koupit si byt či dům z úspor, a proto přichází na řadu zvažování hypotéky. Záměrně říkáme zvažování, protože hypoteční úvěr je dlouhodobý závazek, který je nutné si důkladně promyslet. Kdy je tedy výhodné spojit svůj život s mnoha lety splácení hypotéky?

Co je hypotéka a v jakém případě se vám vyplatí

pátek, 19 září 2014 08:24 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Pro většinu z nás je hypotéka jedinou možností, jak získat vlastní bydlení. Co ale znamená „vzít si hypotéku“? Kdy je přínosem a co znamená slovo fixace a další pojmy, které se v souvislosti s touto půjčkou používají? Prozradíme vám, co hypotéka obnáší a kdy se vyplatí.

Rychlý výpočet hypotéky online. Víme, jak na to!

pondělí, 15 září 2014 07:32 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Chcete získat rychlý orientační přehled o tom, jak by mohla vypadat vaše hypotéka? Díky spolupráci Gepard Finance se všemi hypotečními bankami na českém trhu získáte během několika minut obrysy čísel, které vás budou provázet v následujících letech. Vyzkoušejte zdarma a nezávazně naši hypoteční kalkulačku.

mBank a jejich hypotéka Light. Jak si stojí?

pátek, 05 září 2014 15:32 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Úrokové sazby hypoték stále nedosáhly svého absolutního dna. Prognózy předních finančních expertů a analytiků jsou i do budoucna velmi zajímavé. Pokud o hypotéce uvažujete, ale doposud vás nepřesvědčila žádná z nabídek bank, nepřestávejte číst následující řádky, na kterých vám představíme specifický produkt mBank - mHypotéku Light. Jaké konkurenční výhody nabízí?
Uvažujete o hypotéce, ale nejste ještě rozhodnuti, na koho se obrátit? Nyní se dozvíte, co vám v tomto směru může nabídnout jedna z našich nejstabilnějších společností, Česká spořitelna. Právě proto, že se v současné době bez hypotéky často neobejdeme, měli bychom si dobře promyslet, koho o ni požádáme, a zjistit si všechny podstatné informace, abychom poté nebyli něčím nemile překvapeni.

Co je to fixace hypotéky

pondělí, 18 srpen 2014 15:34 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Fixace úrokové sazby je jeden z důležitých parametrů hypotéky, který je potřeba velmi dobře rozmyslet na začátku plánování. Fixace hypotéky je období, po které se nebude měnit úroková sazba, ale také období, po které nemůžete hypotéku bez sankce doplatit, tedy nemůžete ani nemovitost bez sankce prodat.
Hledáte nejvýhodnější hypotéku? Nechcete ale ztrácet čas zdlouhavým porovnáváním jednotlivých nabídek tuzemských bank? Pak pro vás máme jednoduché řešení v podobě kalkulačky umístěné na stránkách Gepard Finance.
Abyste byli v obraze, o co tady kráčí – chtěl bych se s vámi podělit o svůj příběh, jak mi kamarád Honza ukázal cestu, jakým způsobem se dá sehnat a vyřídit hypotéka i tehdy, pokud v její schválení ani trochu nedoufáte.
Skutečně se ušetří na úrocích při lineárním splácení hypotéky? Podívejte se na rozdíl mezi oběma způsoby, jak lze hypoteční úvěr splácet.

Hypotéka bez doložení příjmů. Je to vůbec možné?

pátek, 25 červenec 2014 07:45 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Aktualizace: Článek je staršího data, hypotéku bez doložení příjmu již banky neposkytují. (25. 7. 2014) Sen o vlastním bydlení má zajisté každý z nás. Vždyť vlastnit menší domek se zahrádkou okolo, to s sebou nese řadu radostí. S radostmi jsou však neodmyslitelně spojeny také starosti, které provázejí zejména získání hypotéky. Získat nemalou finanční injekci pro koupi nemovitosti nebo vlastní výstavbu není ani trochu jednoduché.

Je výhodná hypotéka od KB? Aktuální sazby uvnitř článku!

středa, 23 červenec 2014 07:32 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
O tom, že jsou úrokové sazby hypoték na své historicky nejnižší úrovni, si štěbetají už i vrabci na střeše. A to, že se jednotlivé sazby liší u každého bankovního poskytovatele, je také logické a snadno pochopitelné.

Jaká je nejvýhodnější hypotéka? Příklad z praxe pro vás

pondělí, 21 červenec 2014 07:53 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Sledovat vývoj úrokových sazeb u hypoték se vyplatí všem, kteří si hodlají hypoteční úvěr v nejbližších době sjednat, ale také těm, kteří již hypotéku uzavřenou mají a chtějí ji refinancovat. Pokud patříte do první zmíněné skupiny, pak vás určitě bude zajímat, jak se úrokové sazby hypoték vyvíjejí a u které bankovní společnosti je hypotéka nejvýhodnější.
Strana 10 z 13