Hypotéky dosáhly dalšího rekordu: Sazby jsou pod 3 %!

Průměrné sazby hypoték v květnu spadly na 2,96 procenta z dubnových 3,08 %, což je nový absolutní rekord. Díky dlouhodobě klesajícím sazbám a akčním nabídkám vzali lidé v květnu hypoteční banky útokem. Ve stejném měsíci zaznamenala společnost Gepard Finance historický rekord v objemu sjednaných hypoték.

Úroková sazba hypotéky

 

Hypotéky dosáhly dalšího rekordu: Sazby jsou pod 3 %!

 

V květnu si klienti podle Hypoindexu sjednali 10 034 hypoték, což je druhé nejvyšší číslo od roku 2003. Objemy sjednaných úvěrů jsou také druhé nejvyšší za celou historii, přičemž se lehce přehouply přes 16 miliard korun. Aktuální úroková sazba 2,96 % je však rekordně nízko.

V Gepard Finance jsme zaznamenali za měsíc květen historický rekord v objemu zprostředkovaných hypoték, celkem 930 mil. Kč. Naše společnost tak pokračuje v růstovém trendu z posledních let, přičemž aktuální situace na trhu hypoték tento trend ještě zvýrazňuje. V letošním roce tak máme již 15% narůst produkce proti roku 2012.

Další snížení sazeb hypoték podpořily především garance nízkých sazeb (pod 3 %) dvou velkých bank, které tak v květnu získaly více než polovinu objemu sjednaných hypoték. I když tato akce již skončila, nadále můžete využít jiná zvýhodnění. Třeba UniCredit Bank prodloužila svou akci u hypoték a do konce srpna nabízí hypoteční úvěry bez poplatku za vedení. Stejný poplatek nově zrušila i Wüstenrot hypoteční banka. GE Money Bank pak snížila na konci května úrokové sazby.

Výhled na letní měsíce

Otázkou zůstává, jaký vývoj úrokových sazeb bude následovat. Vzhledem k historickým minimům sazeb lze čekat v letních měsících spíše mírný růst v řádu jedné až dvou desetin procenta. Na trhu jsou však stále i faktory, které působí na pokles sazeb – jsou jimi akční nabídky a fenomén refinancování. Refinancování totiž umožňuje bankám jít do dříve nepředstavitelných pásem sazeb. Klienti s ověřenou platební historií jsou pro banky z hlediska rizikovosti natolik zajímaví, že jim můžou nabídnout sazbu hodně nízko.

Také samo refinancování, které se v poslední době stává hitem, nutí banky se do jisté míry klientům konkurence podbízet.

Pokud vám tedy končí fixace nebo váháte s hypotékou, využijte aktuální příležitost rekordně nízkých sazeb.

Díky Gepard Finance můžete získat okamžitý přehled nabídky na trhu. Naše hypoteční kalkulačka nabízí online porovnání hypoték od všech bank.

 

Sdílejte článek