Hypotéky jsou na svém minimu. Padla dvouprocentní hranice!

Historická minima pokořena, hypoteční rekordy opět padly! Žádné tragické scénáře se nekonají, hypotéky stále zůstávají na svém minimu a světe, div se, dokonce jej opětovně pokořují. Extrémně nízké úroky hypotečních úvěrů ženou do bank i ty největší konzervativce a skeptiky. Málokdo by ještě před pár lety řekl, že průměrná úroková sazba hypoték se někdy dostane pod čtyři, nebo dokonce tři procenta.

Hypotéky jsou na svém minimu. Padla dvouprocentní hranice!

A vida! 

Průměrná sazba poklesla v březnu pod historickou hranici 2 %!

Jak vypadal březen v bankách

Extrémně nízké sazby hypotečních úvěrů během března přilákaly do bank zhruba 9 300 žadatelů o hypotéku, což je cca o 1500 klientů více, než tomu bylo v předchozím měsíci. Za březen byly uzavřeny hypotéky v celkové hodnotě 17,906 miliardy korun – a to už na „pár“ splněných realitních snů určitě vystačí. Průměrná výše hypotéky přesáhla 1,9 milionu Kč, což je o něco méně než rekordních lednových 2,1 milionu Kč. Počty nových klientů a objem sjednaných hypoték není nikterak zásadní. Výjimečný je rapidní pokles sazeb, který ovšem podle prognóz předních finančních analytiků a specialistů rozhodně nevydrží dlouho.

Náš tip: Stále ještě s hypotékou váháte? Kontaktujte naše specialisty a získejte ještě výhodnější podmínky!

minimální sazby hyypotékBanky mezi sebou vedou konkurenční boj

Pokud patříte mezi klienty s dostatečnou bonitou a pravidelným příjmem a žádáte o hypotéku do 85 % hodnoty nemovitosti, pak máte velkou šanci v drtivé většině bank získat úrok 1,9 procent. Pokud tomu tak není, změňte banku! Bankovní domy totiž mezi sebou svádí lítý boj, který hraje do karet klientům. S hypotečními sazbami během měsíce března hýbaly nejen menší banky, ale též bankovní giganti, kteří se pochopitelně nemohli nechat zahanbit konkurencí.

Hypotéku vybírejte obezřetně

Pokud ještě hypotéku sjednanou nemáte, doporučujeme její výběr důkladně promyslet. Srovnejte sami jednotlivé produkty na našem trhu, nebo využijte praktických kalkulaček. Spočítejte si, jak měsíční úroky ovlivní váš rodinný rozpočet, a mějte na paměti, že hypotéka je závazkem na mnoho dlouhých let. Pozor si dávejte zejména na nabídky „hypoték od …“. U těchto hypotečních úvěrů je totiž potřeba splnit určité podmínky, které vám otevírají dveře k akční sazbě. Ve finále tak musíte důkladně počítat, zda se vám konkrétní nabídka vyplatí, či nikoli. Na druhou stranu se scénář tohoto (nepochybně rekordního) roku v budoucnu třeba již nemusí opakovat. Proto by bylo škoda promarnit jedinečnou šanci na dostupný hypoteční úvěr.

Nejste si v oblasti hypotečních úvěrů jistí? Neváhejte kontaktovat naše zkušené hypoteční makléře!

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...

Hypotéky podraží. ČNB zvyšuje sazby

Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém dnešním zasedání jednomyslně odhlasovala růst základní úrokové sazby (2T repo sazba), od které se do jisté míry odvíjí úročení úvěrů, o 0,25 procentního bodu na 1 %.

Stavební spořitelny a stavební spoření v roce 2018

V posledních letech se stavební spořitelny díky nízkým úrokovým sazbám zaměřovaly více na poskytování úvěrů ze stavebního spoření. Vzniklo tak několik nových úvěrových produktů s anuitním splácením, tarifní varianty stavebního spoření se z rychlých a...