Hypotéky opětovně zlevnily!

Minulý rok byl na hypotečním trhu přelomový hned z několika hledisek. Nejen, že se úroky hypoték dostaly na rekordně nejnižší úroveň v historii, rekordní byl také objem a zejména pak počet uzavřených hypotečních úvěrů, díky nimž si sen o vlastním bydlení mohlo splnit takřka 105 000 osob! A toto číslo rozhodně nebude konečné! Stalo se totiž něco, na co se báli pomyslet i ti nejoptimističtější finanční experti a odborníci: Hypotéky v novém roce opětovně zlevňují a snaží se překonat všechny dosavadní rekordy!

Hypotéky opětovně zlevnily!

neskutečně levné hypotékyS úroky v únoru hýbalo 10 z 15 bank

A drtivá většina z nich dokonce směrem dolů! Pozadu nezůstali ani takoví giganti, jako je Hypoteční banka, Česká spořitelna nebo Komerční banka. Díky propadům se průměrný úrok hypotéky s fixací na 5 let dostal na nové rekordní minimum. To díky expanzivní měnové politice Evropské centrální banky, která „do oběhu“ vypustila obří množství finančních prostředků s minimální úrokovou sazbou, jež udává cenu, za jakou si banky mohou opatřit peníze pro financování hypotečních úvěrů. Toto opatření tak muselo nevyhnutelně stlačit úroky klasických hypoték tuzemských i zahraničních bank.

Po únoru nezůstal „kámen na kameni“

Během pouhopouhých 29 dnů se změnily sazby hypotečních úvěrů u 10 z 15 bank, jež na tuzemském hypotečním trhu působí. Úroky v drtivé většině klesaly a prolomily historická minima. K největšímu poklesu došlo u hypoték s 5letou fixací a úvěrů do 70 % hodnoty nemovitosti (LTV). V této kategorii klesla průměrná nabídka v únoru o 4 setiny procentního bodu na současných 2,10 %. Opačným směrem se ovšem vydaly hypotéky v nejvyšším pásmu LTV (90 – 100 % hodnoty nemovitosti), které vystoupaly o 4 setiny procentního bodu vzhůru na současných 3,19 %.

Se 100% hypotékami roste také průměrně půjčená částka

Díky nízkým úrokovým sazbám hypotečních úvěrů v nejvyšším pásmu LTV, jež pravděpodobně dosáhly svého minima v únoru letošního roku (3,14 %), roste také průměrně půjčená částka, která počátkem roku činila 2,1 milionu korun. Pokud vypůjčená částka i nadále poroste, opět hrozí, že proti 100% hypotékám vystoupí Česká národní banka, jež doporučí jejich regulaci. Podíl hypoték poskytnutých v nejvyšším pásmu LTV by tak neměl přesáhnout 10 % z celkového objemu poskytnutých hypotečních úvěrů.

Aktuální situace na hypotečním trhu

9 z 15 bank nyní nabízí hypotéky za méně, než 2 procenta. Hypotéka přes Gepard Finance dokonce začíná již na 1,49 %. Více informací vám ochotně poskytnou hypoteční makléři, které v případě zájmu neváhejte kontaktovat.

Chcete nejnižší úrokovou sazbu?

Gepard s kalkulačkou

Zjistěte, jak výhodná může být vaše hypotéka pomocí  hypoteční kalkulačky

 

  

 

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...

Hypotéky podraží. ČNB zvyšuje sazby

Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém dnešním zasedání jednomyslně odhlasovala růst základní úrokové sazby (2T repo sazba), od které se do jisté míry odvíjí úročení úvěrů, o 0,25 procentního bodu na 1 %.

Stavební spořitelny a stavební spoření v roce 2018

V posledních letech se stavební spořitelny díky nízkým úrokovým sazbám zaměřovaly více na poskytování úvěrů ze stavebního spoření. Vzniklo tak několik nových úvěrových produktů s anuitním splácením, tarifní varianty stavebního spoření se z rychlých a...