Hypotéky rostou

Franchisová makléřská síť Gepard Finance uzavřela loni hypotéky za více než 8 miliard korun. Zvýšila i počet franchis.
 
zdroj: Franchising.cz

Hypotéky rostou

Úrokové míry se drží stále při zemi, což vede ke stále vyššímu počtu uzavřených hypoték. Makléřská společnost Gepard Finance, která se rozvíjí na základě franchisové licence, to ví nejlépe. Loni zprostředkovala hypotéky za 8,3 miliardy korun, což je o miliardu více než za předloňský rok. Zvýšil se i počet franchisových míst, kde firma nabízí klientům své služby. 

„Loni jsme podepsali 8 nových franchisových smluv a momentálně jednáme s dalšími čtyřmi vážnými zájemci o podpis franchisové licence,“ doplňuje ředitel franchisové sítě Gepard Finance Stanislav Obešlo. Makléřská firma provozuje veškeré své pobočky formou franchisy, aktuálně se jejich počet ustálil na 65. Ráda by více posílila v regionech Vysočiny, střední Moravy a Karlovarském kraji.

Společnost Gepard Finance vede statistiky ohledně hypotečního trhu. Průměrná výše hypotéky dosahovala v loňském roce 1,706 miliardy korun, což je meziročně o 80 milionů méně. Největší objem hypoték se sjednalo s pětiletou fixací. „Je to pochopitelné, jelikož banky nabízí právě u těchto fixací nejlepší úrokové sazby," upozorňuje Jan Kruntorád, předseda představenstva Gepard Finance.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Osobní přístup hypotečního poradce je stále nenahraditelný [podcast Finance FM]

18. 3. 2021, Podcast Finance FM

Hostem dalšího dílu podcastu Finance FM byl generální ředitel Gepard Finance, Jiří Pathy. Zkušený manažer v úvodu epizody přibližuje požadavky na hypotečního makléře, než se stane důvěryhodným průvodcem klienta ve světě...

Hypotéky na pokraji krize – Jiří Pathy

Jaký je aktuální stav na trhu hypotečních úvěrů? Jaký vliv může mít koronavirus a nařízená karanténa na budoucí úrokové sazby a obecně na trh hypoték? Hrozí ekonomická krize? Do dnešního rozhovoru přijal pozvání Jiří Pathy, generální ředitel Gepard...

Zlevňování hypoték končí

S dalšími kolegy z branže jsme poskytli vyjádření ohledně vývoje úrokových sazeb pro server Penize.cz.

Úrokové sazby nejsou výsledkem jednoduché úvahy. Na jejich výši se podílí více vlivů.

Především je to vliv zcela objektivní a tím je cena peněz....