Hypotéky stále levnější

Další snížení úrokových sazeb Českou národní bankou vedlo v říjnu 2012 k poklesu úrokových sazeb hypoték na rekordně nízké hodnoty.

Hypotéky stále levnější

 

Gepard finance - aktualita z finančního trhuVe srovnání se zářím tohoto roku došlo k poklesu průměrné úrokové sazby u všech fixací o další desetinu procenta až na 3,36 %. Vzhledem k tomu, že banky úrokové sazby hypotečních úvěrů odvozují přímo úměrně od ceny zdrojů, je možné, že listopadové statistiky vykáží ještě další pokles, neboť Česká národní banka na začátku listopadu rozhodla o dalším snížení základních sazeb.

Několik bank skutečně vyšlo na trh s novými akčními nabídkami, v rámci kterých je možné získat fixní sazbu těsně pod tři procenta a variabilní sazbu dokonce pod dvě procenta! Je však třeba mít na paměti, že český hypoteční trh je malý a banky obvykle nemohou příliš hýbat maržemi a spoléhat na významně větší objem poskytnutých úvěrů. Je proto velmi pravděpodobné, že pro další poklesy průměrných úrokových sazeb u hypoték již nebude prostor a listopad zaznamená skutečně historické minimum.

Řada lidí si unikátnost současné situace uvědomuje: pouze během října stoupl počet uzavřených hypotečních úvěrů, jakož i jejich objem o 17 %.

Vlastní bydlení je nyní nejdostupnější v historii – mimořádně výhodné hypotéky jsou společně s nedávným významnějším poklesem cen bytů ideální kombinací pro pořízení nemovitosti na hypoteční úvěr.

Hypotéky stále levnější

 

Sdílejte článek