Vytisknout tuto stránku

Končí vám v tomto roce fixace hypotéky? Ušetříte tisíce!

Úrokové sazby hypoték dlouhodobě klesaly. I když se tento trend nedávno otočil, klienti bank, kterým končí v roce 2014 fixace, můžou díky nižším úrokům ušetřit nemalé peníze. Úspora na splátkách hypotečního úvěru se může vyšplhat na stovky i tisíce korun.

Končí vám v tomto roce fixace hypotéky? Ušetříte tisíce!

Do popředí zájmu se v roce 2014 opět dostane refinancování hypotečních úvěrů, které nabralo na obrátkách především v loňském roce. Důležitým katalyzátorem refinancování se stala tvrdá konkurence na trhu hypoték a rekordně nízké úrokové sazby, které v roce 2013 dosáhly historického minima a stále se pohybují kolem úrovně tří procent.

Zatímco loni byl meziročně patrný velký nárůst refinancovaných úvěrů, v letošním roce se počet refinancovaných hypoték zřejmě zvyšovat nebude. Důvodem je jednoduše nižší počet uzavřených hypoték v letech 2011 a 2009, tedy hypoték s tříletou a pětiletou fixací. Fixace bude přesto končit u více než 100 000 hypoték, což pro trh určitě není nezajímavý potenciál.

Klienti bank díky refinancování profitují

I když v roce 2014 lze očekávat pozvolný nárůst úrokových sazeb, tak díky předchozím výrazným poklesům se klienti při refinancování stále dostanou na lepší sazbu. Měli by profitovat jak klienti s tříletými fixacemi, tak i klienti s fixacemi pětiletými, kteří na tom budou ještě o něco lépe. Předpokládáme-li, že se sazby budou v roce 2014 pohybovat někde mezi 3 % a 4 %, zatímco před pěti lety se blížily k 6 %, tak tu je stále prostor pro získání sazby až o 2 % nižší. Úspora na měsíční splátce tak může dosáhnout řádově až tisíců korun.

Vyzkoušejte hypoteční kalkulačku refinancování

Díky hypoteční kalkulačce si můžete nejen snadno porovnat podmínky hypoték všech bank a zjistit reálnou šanci na získání hypotéky, ale také rychle a zdarma propočítat možnost refinancování. Jestliže vám v roce 2014 fixace končí, nezahálejte a začněte se zajímat o možnosti refinancování. Začněte tím, že si ze smlouvy o hypotečním úvěru zjistíte datum, kdy jste ji podepsali. Fixace totiž běží od data podpisu smlouvy a nikoliv od doby, kdy jste začali úvěr čerpat. Od podpisu smlouvy do čerpání úvěru můžou uplynout i měsíce.

Jak se připravit na refinancování?

Banka vám zpravidla asi měsíc před výročím fixace pošle dopis, kde vám oznámí sazbu na další období. Abyste však měli náskok, tak je lepší na banku nečekat. Začít mapovat nabídky konkurence je vhodné zahájit dva až tři měsíce před koncem fixace.

V prvé řadě si pro představu spočítejte možnost refinancování na kalkulačce a pak se obraťte na skutečně kompetentního hypotečního specialistu.

Hypoteční kalkulačka Gepard Finance počítá velmi přesně a poskytuje tak spolehlivý ukazatel skutečné nabídky na trhu. Jestliže vám v tomto roce končí fixace, rozhodně nic nepokazíte, když se budete zajímat o možnost refinancování hypotečního úvěru právě teď.
 

Se vším vám rádi pomůžeme. Stačí nás kontaktovat.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Na jak dlouho zafixovat hypotéku v roce 2020?

Jak dlouhé fixační období vybrat, aby bylo nejvýhodnější z hlediska příznivého úroku? Jaký vývoj úrokových sazeb lze očekávat v příštích měsících a co přinese na trhu s hypotékami rok 2020? Zvolit spíše dlouhé fixační období, nebo fixovat úrok na co...

Jak na snadné refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky řeší v letošním roce několik desítek tisíc lidí. Pokud jste uzavírali hypoteční smlouvu v roce 2014 s pětiletou fixací, případně v roce 2016 s tříletou fixací, spadáte do této skupiny také vy. Přinášíme vám užitečné tipy, jak...

Čeká vás letos refinancování hypotéky?

S novým rokem přibude také starost s refinancováním hypotečních úvěrů těm, kterým v letošním roce končí fixační období. Pro mnohé to také bude znamenat fakt, že budou podepisovat nové smlouvy s vyššími úrokovými sazbami, než měli doposud. Jak...