Investiční hypotéka: Přestaňte snít, pořiďte si nemovitost jako investici

Pasivní příjem – sen snad každého. Pokud disponujete alespoň nějakými volnými prostředky a vše dobře propočítáte, může tento sen konečně získat konkrétní obrysy – třeba apartmán u moře či v Alpách, byt ve studentském městě, který budete pronajímat.

Jak tento sen zhmotnit? Řešením může být investiční hypotéka a profesionální poradenství společnosti Gepard Finance.

Investiční hypotéka: Přestaňte snít, pořiďte si nemovitost jako investici

V době, kdy se úroky na spořících produktech drží na téměř nulové hladině, je pro mnoho lidí nákup investiční nemovitosti zajímavou alternativou zhodnocení volných prostředků. Na trhu je „mnoho“ volných peněz, které si nikdo nechce půjčit – ruku v ruce s nízkými úroky na finančních nástrojích spořících tak jdou nízké úroky na produktech úvěrových. Situace tak nahrává výhodnému úvěrování a paradoxně skrz úvěr a právě investiční hypotéku tak můžete nyní dojít ke zhodnocení volných peněz.

„Chce to ale fištrón a silného partnera v zádech!“

Příklad: 1. část

Honza Novák snil vždy o vlastním apartmánu ve Špindlu. V létě toulky přírodou, v zimě lyžovačka na rozlehlých nepřeplněných sjezdovkách. A když se nebude rekreovat on sám či jeho blízcí, apartmán „si na sebe“ bude vydělávat prostřednictvím pronájmu turistům…

Investiční hypotékou můžete pokrýt náklady koupi bytů, bytových domů, rodinných domů, rekreačních chat či komerčních objektů, jež jsou určeny k pozdějšímu pronájmu. Takto vypůjčenými penězi ale můžete financovat i výstavbu a rekonstrukci nemovitostí, které budete dále pronajímat.

5 důvodů, proč jít pro investiční hypotéku za Gepardem?

  1. Hypotéky jsou náš denní chléb. Poskytujeme profesionální poradenství, výsledkem naší práce jsou stovky spokojených klientů, kteří se k nám vrací.
  2. Vyznáme se v metodice jednotlivých bank.
  3. Víme, jak dosáhnout nejlepších parametrů hypotéky – nižšího úroku a splátek.
  4. Konkrétní nabídky umíme relevantně porovnat a vybrat právě pro vás tu nejvýhodnější.
  5. Vyřídíme za vás administrativu – ušetříme vám nejen peníze, ale i čas.

Investiční hypotéka je zajímavá především pro ty, kteří se na ní mohou podílet vlastními prostředky. Jestli disponujete volnými prostředky a přemýšlíte o zajímavé a hmatatelné investici, určitě zvažte investici do nemovitostí. V současné době legislativa umožňuje pokrýt investiční hypotékou až 60 % odhadní ceny nemovitosti.

Úroky jsou stále příznivé, platí však stejně jako u hypoték bez dokazování příjmu či hypoték amerických, že jsou sazby o něco vyšší než u hypoték klasických.

Příklad: 2. část

…díky Gepard Finance si Honza již splnil sen o vlastním bydlení. Při schůzkách s jeho hypotečním poradcem dalo slovo slovo a Honzovi svitla naděje, že jednou by mu rekreační byt ve Špindlu mohl říkat pane. Zajímá vás, jak to s Honzou a jeho snem dopadlo? Kontaktujte nás…

A jaký je váš sen?

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Co je výhodnější? Vlastní bydlení nebo pronájem?

Každý, kdo někdy řešil možnosti bydlení, se dostal do bodu, kdy si položil otázku, zdali je výhodnější bydlet „ve vlastním“ nebo si danou nemovitost pronajmout. Pokusili jsme se shrnout výhody a nevýhody jednotlivých typů bydlení a rozhodování vám tak...

Hrozí trhu realitní bublina?

Česká národní banka zvedá varovně prst a ukazuje na stále rostoucí riziko z možného přehřátí ekonomiky. Tím největším je roztáčení spirály mezi cenami nemovitostí a úvěry na jejich pořízení. Jaká opatření se snažila prosadit v novele zákona o ČNB?...

Naučili jsme se žít na dluh?

Celkový dluh obyvatel naší země činil ke konci loňského roku celkem 2,14 bilionu korun. Meziročně toto číslo představuje nárůst o 177,5 miliard korun, tedy o 9 %. Na co si lidé půjčují nejvíce? A splácejí své úvěry včas?