Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Jak by měl vypadat ideální hypoteční makléř

V bankovnictví se pohybují odborníci s letitými zkušenostmi a spokojenými klienty za zády stejně jako začátečníci nebo filutové. Peníze však komukoli nesvěříte. Jak tedy rozeznat zrno od plev a poznat odborníka na hypotéky, který vám bez potíží pomůže získat reality? Přečtěte si seznam vlastností, které jsou společné těm nejlepším hypotečním makléřům spolu s otázkami nebo radami, jak je otestovat.

Jak by měl vypadat ideální hypoteční makléř http://www.pinterest.com/pin/517632550891298418/

10 bodů, které ideální hypoteční makléř splňuje

  1. Má dobré znalosti a zkušenosti. Co by vás mělo zajímat: Pohybuje se na trhu alespoň několik let? Má dobré reference?
  2. Je-li členem Asociace hypotečních makléřů, je to plus. Co by vás mělo zajímat: Zná a dodržuje etický kodex asociace?
  3. Spolupracuje se všemi bankami na trhu (nebo alespoň z většinou z nich), neupřednostňuje jen některé banky a některé jejich produkty. Co by vás mělo zajímat: S jakými bankami spolupracuje? S kterými bankami v nedávné době zprostředkoval smlouvy?
  4. aktuální informace o bankovních (hypotečních) produktech. Co by vás mělo zajímat: Zda je mu známý vývoj trendů. Zda naslouchá vašim konkrétním představám a potřebám a dokáže je propojit s nabídkou na trhu.
  5. Nabízí výhodnější podmínky, než může jednotlivec dostat v bance. Co by vás mělo zajímat: Konkrétní příklady pro vaši situaci, byť o výhodnějších podmínkách zpravidla hned na začátku nemluví.
  6. Vyslechne klientovy potřeby a doporučí mu ideálně jeden nejoptimálnější produkt (případně jen několik málo produktů) s vysvětlením jeho výhod, případných nevýhod a rozdílů od jiných produktů. Co by vás mělo zajímat: Pokud se vám doporučená nabídka z nějakého důvodu nelíbí, nechejte si znovu vysvětlit důvody jeho volby a případně se domluvte na nové volbě hypotečního úvěru.
  7. Maximálně usnadní komunikaci s bankou. Makléř komunikuje s klientem (ten mu dodá všechny potřebné dokumenty) a klient podepisuje smlouvu s bankou v přítomnosti makléře, jenž je mu k dispozici například pro vysvětlení pojmů. Co by vás mělo zajímat: Zda je ochotný být vám průvodcem, a pokud je to nutné, též rádcem za vaším novým majetkem, a to od začátku až do splacení poslední koruny.
  8. Sleduje schvalovací proces v bance. Co by vás mělo zajímat: Jako znalec oboru za vás ohlídá úřední mašinérii a bude vás informovat o každém postupu či změně.
  9. Umí pomoci například se zajištěním potřebného pojištění nemovitostí. Co by vás mělo zajímat: Zda vám jeho znalosti a zkušenosti usnadní i další kroky v získávání bydlení.
  10. Samozřejmě zvedá telefony a případně na ně odpovídá v co nejkratším časovém intervalu. Je snadné se s ním spojit (telefonicky, elektronicky, osobně). Dodržuje termíny. Co by vás mělo zajímat: Zda je na něj spoleh a můžete se na něj kdykoli s důvěrou obrátit.

Jak takového ideálního hypotečního makléře najít?

Klasickou cestou je doporučení od přátel, druhou variantou poplatnou 21. století je vyhledat jej na internetu (například přes Asociaci hypotečních makléřů), důkladně projít jeho webové stránky, nebo jej najít ve vyhledávači a zjistit, zda se projevuje jako znalec v oboru (dokáže poradit, odkazují se na něj další lidé, přednáší, vede semináře, vzdělává veřejnost a podobně).

Co očekáváte od hypotečního makléře? Máte zkušenosti se spoluprací s ním? Sdílejte článek na Facebooku, Twitteru a Google+. Podělíte-li se se svými přáteli o cenné informace o spolupráci s hypotečním makléřem, ušetříte jim mnohé starosti. A sami na své zdi najdete tyto tipy, kdykoli je budete potřebovat.

Jak by měl vypadat ideální hypoteční makléř

Zdroj obrázku

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Gottsteinovi: Češi nechtějí slyšet, že s hypotékou může být problém

Manželé Otomar a Hana Gottsteinovi se v oboru hypoték pohybují již řadu let. Svou první franšízu rozjeli v rodném Písku, dnes působí hlavně v Praze. Dle jejich zkušeností je práce na malém a velkém městě diametrálně odlišná. V jejich oboru je trápí...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...

Makléř Milan Bílek: Hypotéky by neměl dělat nikdo na „vedlejšák“

Se svými 12 lety působení je Milan Bílek u Gepard Finance ostříleným veteránem. Získal mnohá ocenění, mimo jiné „Makléř roku“ či „Nejoblíbenější makléř roku“ a je členem „Síně slávy“. Povídali jsme si s ním nejen o jeho začátcích na trhu, ale i o budoucích...