Jak jsem se stal hypotečním brokerem

Během studia a po jeho dokončení jsem pracoval jako bankovní úředník v jedné z tuzemských bank. Tam jsem prošel několika pozicemi v administrativě, back office a na klientském servisu. Většinu své profesní kariéry jsem se staral o klienty se zájmem o úvěry. V bance jsem byl docela spokojený, ale několik věcí mě mrzelo. Neměl jsem prakticky žádnou volnost a navzdory své velké snaze a slušnému portfoliu bankovních služeb jsem nedokázal najít dostatečně atraktivní nabídky hypotečních úvěrů pro všechny zájemce. Chtěl jsem to změnit.

Jak jsem se stal hypotečním brokerem

Impulsem ke změně bylo mimo jiné to, že jsem se z rodinných důvodů musel přestěhovat do jiného města. Dojíždění do stávajícího zaměstnání bylo z důvodu velké vzdálenosti nemyslitelné a zaměstnavatel pro mě neměl v jiném regionu vhodné uplatnění. Dohodl jsem se tedy na výpovědi a přemýšlel jsem, jakým způsobem pokračovat v práci, kterou jsem měl rád, v komunikaci s klienty, v kombinování parametrů úvěru, přípravě a realizaci smluv s finančními institucemi. Odpověď jsem našel na internetu. Nechtělo se mi vázat jako zaměstnanec v bance, toužil jsem po větší svobodě, osamostatnění a budování vlastního podnikání a vlastního portfolia klientů. Se zájmem jsem si přečetl nabídky brokerských a poradenských společností v České republice, které mají smlouvy o spolupráci s mnoha bankami na českém trhu. Hledal jsem takovou společnost, která mi splní požadavky, poskytne mi opravdu široké zázemí a portfolio hypotečních produktů, jež mohu nabízet lidem hledajícím prostředky pro vlastní bydlení.

Co mě přesvědčilo

Vítězem mé nepsané soutěže byla Gepard Finance. Nejen proto, že jsem se v minulém působení v bance pracovně setkal s mnoha makléři této společnosti, ale líbila se mi spolupráce se všemi českými hypotečními bankami, průhledný systém odměňování (ze všech bank je srovnatelná provize, takže není nutné klientům „vnucovat“ méně výhodné smlouvy jen proto, že jiné jedna konkrétní banka nenabízí), dlouholeté zkušenosti managementu společnosti, růst a dobré jméno firmy, celková podpora franšízantů a jejich makléřů od know-how, přes průběžná školení a vzdělávání až po metodickou, IT a marketingovou podporu. Široké spektrum služeb pro franšízanty mě mile překvapilo. Přesně odpovídalo mým představám!

Jsem hrdý nositel značky Gepard Finance

Napsal jsem e-mail na kontaktní adresu na stránkách gpf.cz a čekal jsem, že dostanu odpověď až za pár dní. Namísto toho mi téměř obratem zvonil telefon. Sympatický hlas na druhé straně mi nabídl termín schůzky, na níž bychom se domluvili na podmínkách franšízy. Schůzka a veškeré navazující záležitosti, včetně zařizování kanceláře u centra města, dopadlo perfektně. Už třetí rok si užívám pocit svobody a zároveň bezpečí v zázemí silného franšízového systému. Největší radost mám z toho, že klientům skutečně nabízím hypotéky na míru jejich představám a buduji s nimi dlouhodobý vztah. A věřte mi, když mi přijde od klienta e-mail s fotografií koupeného domu doprovázený díky za naši spolupráci, jsem opravdu hrdým na svoji práci hypotečního makléře pod značkou Gepard Finance.

 


 

Staňte se součástí Gepard Finance

Od představ o smysluplné práci na hypotečním trhu k realitě je jen kousek. Máte-li už nějaké zkušenosti, můžete se stát hypotečním makléřem nebo majitelem franšízy Gepard Finance. Kontaktní údaje najdete ve spodní části stránky. Nebo sdílejte a komentujte článek pro své přátele, kterým se spolehlivý tým Gepard Finance může stát silným zázemím. Těšíme se na vaše reakce!

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Koupě nemovitosti od developera aneb Na co si dát pozor, doporučí Jiří Němec

Při koupi nemovitosti máte standardně na výběr ze dvou možností. Buď koupíte již stojící nemovitost, nebo se rozhodnete pro novostavbu. Každá z těchto možností má své výhody i nevýhody. V následujícím vyprávění, které popisuje zkušenost našeho...

Rozhovor s hypoteční makléřkou Štěpánkou Malinovou: Vyplatí se budovat dlouhodobé vztahy

Každé povolání lze vykonávat různými způsoby. Ne jinak je to i v případě hypotečních specialistů. Pro někoho je tato práce pouhým prostředkem, jak si zajistit finance na živobytí, pro jiného je práce hypotečního makléře doslova posláním. Naše...

Comparator GEPARD FINANCE: Nejdůležitější nástroj pro hypoteční specialisty

Profese hypotečního makléře sebou obnáší velkou zodpovědnost, ale také značnou společenskou prestiž. Pokud svou práci děláte naplno, s chutí, odhodláním a kvalitně, lidé to ocení. Vy se stáváte uznávaným a vyhledávaným odborníkem a vaše značka nabývá...