Jak najít nejlevnější pojištění nemovitosti

Požáry vzniklé od nedopalku cigarety nebo zkratu elektřiny, velká voda, která se nečekaně objeví a další katastrofické scénáře pro majitele domů, bytů i chat spolehlivě řeší pojištění nemovitosti. Nehodám se mnohdy nedá zabránit, na jejich řešení se však právě díky pojištění připravit umíme. Jak si vybrat to pravé, které nám průběžně nezruinuje peněženku, ale zároveň nám skutečně bude chránit střechu nad hlavou?

Jak najít nejlevnější pojištění nemovitosti

Pojištění „pro strýčka Příhodu“ stojí obvykle pár stovek korun měsíčně a chrání byt, dům, garáž, chatu a jiné rekreační objekty, oplocení, stavbu nebo další součásti pozemku před mnoha nepředvídatelnými okolnostmi. Těmi jsou například: 

  • požár, výbuch, úder blesku nebo zřícení letounu
  • voda z vodovodního zařízení, vystoupnutí vody z odpadního potrubí
  • vichřice, krupobití, mráz na topném systému
  • krádež, vloupání, vandalismus
  • povodně, záplava
  • tíha sněhu
  • pád stromů, stožárů a jiných předmětů
      

Pozor na podpojištěnost

Při hledání nejnižší ceny pojistného je nutné vědět, zda je opravdu schopné pokrýt nastalou škodu. Takzvaná podpojištěnost je termín označující situaci, kdy si pojistíte nemovitost (například rodinný dům) v hodnotě např. 2 mil. Kč na 200 000 Kč. V případě požáru nebo jiné pojistné události, při které nastane škoda na domě 200 000 Kč, dostanete jako náhradu jen 20 000 Kč. Opačný efekt – „nadpojištěnost“ však nefunguje – pokud je zničená nemovitost v hodnotě 1 mil. Kč pojištěná na 2 mil. Kč, majitel dostane maximální náhradou pouze hodnotu nemovitosti, tj. 1 mil. Kč.

Údaje „pod čarou“, aneb nepřehlédněte

Výše pojistného se odvíjí od lokality, kde stojí nemovitost, a od rozsahu pojistného krytí i spoluúčasti, kterou na sebe vezmete. Nejvíce za pojištění zaplatí Pražané a lidé
bydlící na samotě, rizikovější jsou také záplavové oblasti – některé nemovitosti jsou kvůli vysokému riziku záplav nebo povodní nepojistitelné. Proto než podepíšete smlouvu, vždy si pořádně nastudujte výluky z pojištění.

Jak hledat nejlevnější pojištění nemovitosti samostatně

Pojištění nemovitosti v České republice poskytuje okolo patnácti pojišťoven. Jejich podmínky se mezi sebou liší, pojišťovny často nabízejí i více druhů tohoto produktu. Při samostatném hledání proto nezbývá než procházet jednu nabídku za druhou, používat více kalkulaček pojištění nebo navštěvovat pojišťovny osobně a spoléhat se na to, že tu nejlepší nabídku z internetu nebo od přepážky nic nepřekoná. Tento postup zabere mnoho času a lidem nepohybujícím se v prostředí finančních institucí i spoustu energie. 

 

Nejlevnější pojištění nemovitosti se bez zkušeností hledá obtížně

Druhou variantou hledání levného pojištění nemovitosti je obrátit se na člověka nebo instituci, kteří se pojišťováním nemovitostí zabývají léta, mají zkušenosti a cenné kontakty.

Například hypoteční makléř nejenže pro vás výhodně spojí hypotéku s pojištěním (ve smlouvě o hypotečním úvěru rozhoduje o některých cifrách právě fakt, zda má klient sjednané pojištění nemovitosti), ale ještě vám dokáže poskytnout srovnání nabídky více pojišťoven pro vaši konkrétní nemovitost. 

Hypoteční makléři Gepard Finance disponují navíc jednou velkou předností: díky mnohaleté spolupráci Gepard Finance s pojišťovnami a bankami mají přehled o všech jejich aktuálních nabídkách a přístup k bonusům a výhodným smlouvám pro své klienty. Naši makléři vám bez poplatků pomohou najít a sjednat nejlevnější povinné ručení přímo na míru.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Nahlášení pojistné události krok za krokem: Na co se připravit a na co si dát pozor?

O nahlašování pojistných událostí kolují historky o neprostupnosti a neochotě pojišťoven pojistné plnění vyplácet. V pozadí zkušeností mnohých pojištěnců ovšem nestojí zlovůle pojistných institucí, ale omezená znalost nahlašování škod. Jak...

Havarijní pojištění: Které 4 nejčastější mýty okolo něj panují?

V roce 2016 se v České republice událo 96 846 automobilových nehod. V průměru dojde na našich silnicích ke 230 nehodám denně, odhad hmotné škody za loňský rok vyčíslily pojišťovny na 5,804 miliardy korun. Sjednání havarijního pojištění není žádným rozmarem....

Proč je dobré k hypotéce uzavřít životní pojištění?

Sjednat hypoteční úvěr znamená vzít na svá bedra závazek trvající desítky let. V ideálním případě se splátka pohybuje ve výši, kterou bez problémů zvládáme pokrýt. Jenže – člověk míní, život mění. Stačí menší nehoda, delší onemocnění a z pravidelného...