Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Jak poznat nekvalitního finančního poradce?

Svět financí láká vysokými výdělky. Jen stěží se lze proto divit, že vedle renomovaných brokerů a finančních poradců není neobvyklé narazit na „odborníky“, kteří se snaží klienta utáhnout na vařené nudli – a pod záminkou skvělého hypotečního úvěru nutí svým zákazníkům produkty, ze kterých profitují především oni sami.

Jak rozeznat kvalitního hypotečního makléře od UFO – univerzálního finančního odborníka?

Práce hypotečního makléře je náročná a obestírá ji aura poslání. Poslání pomoci lidem k vysněnému bydlení, zajistit jim důstojné podmínky nejen pro uzavření hypotéky, ale i pro život samotný.

7 znaků nekvalitního poradce

Nekvalitního finančního poradce často na první pohled nepoznáte. Stejně jako jejich zásadoví kolegové jsou empatičtí, charismatičtí, mnohdy mají i dobrý přehled o finančním trhu.

Zároveň jsou pro ně ale typické rysy, před kterými byste se měli mít na pozoru a kvůli kterým lze tyto poradce označit za "univerzální finanční odborníky (UFO)". Blízká setkání s těmito "UFO" nejsou ničím výjimečným, neboť finančním odborníkem či poradcem se dnes může nazývat takřka kdokoli. Které rysy takový poradce vykazuje?

Nenaslouchá potřebám klienta

Dobrý makléř svého klienta vyslechne. Ptá se na jeho životní situaci, plány do budoucna, zajímají ho klientovy plány i sny. Nekvalitní poradce od první chvíle nabízí finanční produkty. Potřeby klienta jsou pro něj podružné.

Není členem Asociace hypotečních makléřů

Nebýt členem Asociace hypotečních makléřů není samo o sobě žádný handicap. Asociace své členy ale zavazuje etickým kodexem – ten jim brání jednat ve střetu zájmů.

Univerzální finanční poradci se členství v Asociaci vyhýbají – důvodem je především to, že oni sami makléři nejsou. Zatímco opravdový makléř provede klienta celým procesem uzavření hypotéky až k samotnému čerpání, pro pochybné poradce je zásadní hypoteční produkt udat a získat provizi. O další průběh související s nemovitostí a čerpáním hypotéky se pak nestarají.

Nabízí produkty vybraných bankovních institucí

Nic neusvědčí nekalého poradce tak jako omezené hypoteční portfolio. Pokud domnělý odborník nabízí hypotéky jen od určitých bank, znamená to neprofesionalitu a snahu nalákat klienta na hypoteční produkt s vysokou provizí od vybrané instituce. Portfolio poctivého makléře zahrnuje drtivou většinu hypotečních produktů na trhu.

Nedokáže vyjednat výhodné podmínky

Hypotečního specialistu si najímáte mj. proto, aby vám sjednal výhodné podmínky pro uzavření úvěru. Existují ale jedinci, kteří v tom „chodit“ příliš neumí. Ve výsledku tak doporučí hypotéku, kterou byste vy sami vyjednali v bance lépe.

Neumí uspokojivě odpovědět na vaše otázky

Některé nekvalitní poradce poznáte snadno. V odpovědích na odborné otázky tápou, neznají základní fakta, pletou pojmy, citují zákony a nařízení, které už dávno neplatí. Renomovaní hypoteční makléři mají o aktuálním stavu na hypotečním trhu perfektní přehled, především díky informacím na metodickém a intranetovém portálu svých zastřešujících servisních organizací. 

Nekomunikuje, vytáčí se a vymlouvá

S neprofesionálním jednáním se setkáte i u expertů na realitní trh, mezi finančními poradci je ale častější. Jak vypadá? Poradce nezvedá telefony, neodpovídá na e-maily, neustále jej musíte popohánět. Nedodržuje slíbené termíny, vymlouvá se na vnější okolnosti. Skvělý hypoteční makléř si poradí, i když mu onemocní děti.

Jedná na vlastní pěst

Není to pravidlem, ale za kvalitními makléři často stojí silná společnost. Druhořadí poradci jednají na vlastní pěst, nemají přístup k sofistikovaným nástrojům, na metodický portál a k databázi hypotečních produktů. Jejich technické zázemí má mezery a dle toho vypadá jejich jednání. Chcete-li se vyhnout riziku, vsaďte na osvědčené makléře z renomovaných sítí s dobou pověstí.

Kde najít dobrého makléře?

Ptejte se přátel. Dejte na ohlasy známých – osobní doporučení jsou zpravidla nejsilnější devízou schopností daného profesionála.

Makléř Gepard Finance sjednává hypotéky výhradně makléřským stylem - nabízí produkty všech bank, do banky předává kompletní složku a s klientem zůstává po celou dobu čerpání a splácení úvěru.

Zájmy klienta jsou pro makléře na prvním místě. Vyřídí za něj veškerou administrativu a postará se o bezproblémové čerpání hypotéky.

Hypotéka je závazkem na celý život. Mít za zády zkušeného makléře s certifikací kvality FÉR hypotéka se rozhodně vyplatí.Pokud ve svém okolí nikoho nemáte, obraťte se na databázi Asociace hypotečních makléřů nebo si ZDARMA sjednejte schůzku s našimi odborníky.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Gottsteinovi: Češi nechtějí slyšet, že s hypotékou může být problém

Manželé Otomar a Hana Gottsteinovi se v oboru hypoték pohybují již řadu let. Svou první franšízu rozjeli v rodném Písku, dnes působí hlavně v Praze. Dle jejich zkušeností je práce na malém a velkém městě diametrálně odlišná. V jejich oboru je trápí...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...

Makléř Milan Bílek: Hypotéky by neměl dělat nikdo na „vedlejšák“

Se svými 12 lety působení je Milan Bílek u Gepard Finance ostříleným veteránem. Získal mnohá ocenění, mimo jiné „Makléř roku“ či „Nejoblíbenější makléř roku“ a je členem „Síně slávy“. Povídali jsme si s ním nejen o jeho začátcích na trhu, ale i o budoucích...