Jak vybrat životní pojištění tak, aby bylo výhodné

Uvažujete o založení životního pojištění, ale nevíte, jak a podle jakých kritérií ho vybrat? Poradíme vám v následujících řádcích. Čtěte pozorně.

Jak vybrat životní pojištění tak, aby bylo výhodné

Udělejte si vlastní průzkum

Životní pojištění je produkt, který vám pojišťovna bude pravděpodobně poskytovat dlouhodobě, třeba i několik desítek let. Proto byste se vždy měli informovat o tom, jaké pojištění a u jaké pojišťovny pro vás bude nejvýhodnější a čí pravidla budou nejpřijatelnější. Rozhodně tedy neuzavírejte životní pojistku u první společnosti, na kterou narazíte. Nemuselo by se to vyplatit.

Čeho si všímat při výběru životního pojištění

Zřejmě tím nejpádnějším důvodem, proč lidé uzavírají životní pojištění, je závislost jejich blízkých na nich samotných a obživa stojící především na platu člověka, který se nechává pojistit. Pravděpodobně nejčastěji tak dělají mladí lidé, kteří nedávno založili rodinu, děti jsou malé a nezaopatřené, manželka je na mateřské dovolené nebo nemá dostatečně vysoký příjem na to, aby se v případě nepříznivé situace dokázala o rodinu postarat a finančně ji zabezpečit. Další situací je například uzavření životního pojištění dospělým člověkem, na němž je závislý jeho rodič, který už dávno není v produktivním věku a bez finanční podpory svého potomka by rapidně klesla jeho životní úroveň. Obě tyto (a samozřejmě i jiné) situace časem pominou, děti vyrostou, budou schopné se o sebe samy postarat a staří lidé odejdou, proto se životní pojištění uzavírá na určitou dobu, například na dobu 20 let.

Garance výplaty při dožití konce pojištění

Právě v souvislosti s tím bychom se měli zajímat o to, zda nám pojišťovna poskytne garantovanou výplatu pojistného plnění při dožití pojištěného do konce pojištění.

Možnost přerušení placení pojištění

Život není procházka růžovou zahradou a čas od času se může pěkně zkomplikovat, například tak, že nebudete schopni po nějakou dobu platit pojistné. Pokud jste si ale správně vybrali životní pojištění s možností přerušení placení, nemusíte mít z ničeho obavy, nic se nestane.

Výše poplatků

Při studování nejrůznějších materiálů od pojišťoven si všímejte všech poplatků, které vás čekají, ať už půjde o poplatky vstupní, měsíční nebo roční, případně jiné. V součtu by mohly poplatky, kterým jste při uzavírání smlouvy nevěnovali dostatečnou pozornost, nadělat neplechu.

Způsob a lhůta vyplácení pojistky

Vždy se dobře informujte o tom, jak a v jaké lhůtě od uplynutí pojistné události dostane vaše rodina od pojišťovny finance. Někdy je nemusí potřebovat hned, jindy je zase otázkou několika dnů, kdy bude rodinný rozpočet v koncích. Při úrazu či nemoci je obvykle vyplácena konkrétní částka po dobu několika měsíců, v případě úmrtí pojištěného jde o jednorázové vyplacení.

Nechte si poradit

Jestliže se chystáte uzavřít smlouvu o životním pojištění a nejste si jisti, co všechno zohlednit, případně se nemůžete rozhodnout, neváhejte a oslovte odborníky z Gepard Finance, kteří vám bez problémů nabídnou detailní přehled o všech možnostech, které máte. Vybírejte pečlivě. Vyplatí se to!

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Hypotéka a životní pojištění: Vyplatí se pojištění k hypotéce kvůli nižší sazbě?

Rostoucí ceny nemovitostí současně zdražují i pojistné nemovitostí, zvyšují se ale i náklady na životní pojištění.

Týká se to především lidí s hypotékou, kteří v životním pojištění potřebují pokrýt plně zdravotní rizika na celkovou hodnotu hypotéky.

Tornádo a pojištění nemovitosti aneb Jak pojistit své bydlení

Pořídit si vlastní bydlení stojí obrovské množství času, úsilí a financí. A bohužel ani když se to podaří, nemáte jistotu, že se ze dne na den, z minuty na minutu nepřihodí něco, co vámváš vysněný domov před očima zdevastuje. Katastrofický zásah...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...