Jaká je hypotéka u České spořitelny?

Česká spořitelna je na trhu již více než 190 let a od roku 1995 poskytuje jako jedna z prvních bank v ČR hypoteční úvěry. Tento fakt mluví za vše; jedná se o zavedenou společnost se silnou základnou, ověřenými postupy a také s výhodami, které čekají na každého zájemce o hypotéku České spořitelny. Pokud uvažujete o koupi bytu či domu prostřednictvím hypotečního úvěru, sama Česká spořitelna nabízí velmi příznivé úrokové sazby s pružným schvalovacím procesem, což je rozhodně při výběru vhodné finanční instituce důležité. Zvýšení bonity (například pomocí vlastních finančních zdrojů) je opět příjemné plus, se kterým můžete počítat. Pokud nemáte vlastní finanční prostředky, potěší vás informace o tom, že Česká spořitelna poskytuje svým klientům hypoteční úvěry až do výše 100 % nemovitosti.

Jaká je hypotéka u České spořitelny?

Podle čeho se řídit při výběru hypotéky?

Hypotéka je běh na dlouhou trať, při jejím výběru rozhodně zvažte všechny možnosti. Můžete se řídit následujícími body.

 1. Úroková sazba není jediné měřítko ‑ Nízká úroková sazba je sice příjemná věc, nicméně vždy je potřeba hypoteční úvěr posoudit komplexně s veškerými poplatky, příp. pojištěním a zohlednit všechny podmínky, které jsou ve smlouvě stanoveny.
    
 2. Výše splátek ‑ Zdravá hranice měsíční splátky hypotéky se pohybuje kolem jedné třetiny příjmu žadatele. Pokud se dostanete do situace, kdy budete mít problémy se splácením, ihned kontaktujte svého hypotečního makléře nebo banku. Banka pak bude při řešení Vašich problémů mnohem vstřícnější, než když budete dělat "mrtvého brouka".
    
 3. Ideální doba splácení a fixace – U každé hypotéky je vhodné myslet na splácení v ještě produktivním věku, mějte raději zadní vrátka. Dále je vhodné myslet na fixaci, pokud uvažujete v budoucnu úvěr navýšit, příp. dříve splatit, volte raději kratší doby fixace. Nejčastější volba doby fixace je dnes 3 nebo 5 let.
    
 4. Hypotéka je nejlevnější úvěr ‑ Pokud nemáte dostatek vlastních finančních prostředků na vybavení bytu či domu, je potřeba i toto zohlednit při stanovení výše hypotečního úvěru. Hypotéka je výrazně levnější, než klasický spotřebitelský úvěr.
   
 5. Přemýšlet a rozmýšlet ‑ Rozhodně se nenechte zlákat k podpisu hned první nabídkou a porovnávejte, nechte si udělat několik nezávislých nabídek nebo přímo kontaktujte naše hypoteční specialisty z Gepard Finance, kteří vám rádi s úvěrem pomohou a vše potřebné za vás zařídí.

  

Česká spořitelna a její nabídka hypotečních úvěrů

Hypoteční úvěry u České spořitelny, ostatně jako všude jinde, můžete různě modifikovat. Dokonce je možné si například splátky odložit, nebo je díky službě Variabilita splátek na nějakou dobu úplně přerušit. Aktuálně nabízí Česká spořitelna úrokovou sazbu od 2,09 % pro hypoteční úvěry do 90 % LTV (zástavní hodnoty nemovitosti).

Česká spořitelna navíc také poskytuje hypotéky až do výše 100 % nemovitosti. Tuto variantu nejčastěji využijí hlavně rodiny mladí lidé, kteří nemají stranou žádné vlastní finanční prostředky. Úroková sazba je ale vyšší řádově o 1 procentní bod.

Za zpracování a kladné vyřízení hypotéky u České spořitelny neplatíte navíc žádné poplatky.

Česká spořitelna vyjde vstříc s refinancováním hypotéky, kde nemusíte dokládat své příjmy ani celkový nový odhad nemovitosti. Navíc garantuje domluvenou úrokovou sazbu až na rok dopředu.

Pro zajímavost: Česká spořitelna umí financovat také dřevostavby, které se v posledních letech čím dál tím více staví.

Podle ohlasů na hypotéky u České spořitelny jsou klienti spokojeni. Nicméně mnohdy je prostor dosáhnout na lepší úrokovou sazbu refinancováním hypotéky a je pouze na klientech, zda se pro refinancování k jiné bance rozhodnou.

Tu nejlepší možnost vybereme rádi za vás!

Mějte na paměti, že hypotéka je závazek na poměrně dlouhou dobu ‑ někdy i na 20 až 30 let. Pro někoho se jedná o závazek na celý život, proto je při výběru vhodné varianty důležité promyslet všechny možnosti.

Díky našim specialistům na hypotéky získáte velice nízké úrokové sazby, které začínají již na 1,59 %. Navíc nabízíme kompletní hypoteční servis, přípravu veškerých podkladů a dalšího papírování.

Pokud tedy aktuálně řešíte hypotéku, nejlepší bude přímo kontaktovat naše specialisty, kteří se vám budou individuálně věnovat a vždy přijdou s řešením, které je vhodné pro vaše možnosti.

Kontaktujte nás, rozhodně neprohloupíte!

 

Chcete opravdu nejvýhodnější hypotéku na trhu?

Gepard s kalkulačkou

Stačí vyplnit hypoteční kalkulačku

  

 

Sdílejte článek