Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Jakou hypotéku na stavbu domu?

Stavíte dům? Pak při výběru hypotéky nehleďte jen na výši úrokové sazby. Budete totiž zřejmě úvěr čerpat postupně.

Média

 


Stavíte dům? Pak při výběru hypotéky nehleďte jen na výši úrokové sazby. Budete totiž zřejmě úvěr čerpat postupně.

Vybírejte si banku podle toho, jak moc vás bude administrativně zatěžovat. Některá chce vidět každou fakturu, jiná vám vyplatí zálohy předem.

Financování stavby domu hypotékou je složitější, zvlášť u svépomocného budování. Pro vás nejpříznivější je vybrat si banku, která vám vyplatí peníze i bez předkládání dokladů. Díky tomu ušetříte své vlastní prostředky a po výplatě můžete nakupovat materiál v hotovosti.

Každá banka samozřejmě požaduje dostatečné krytí úvěru zástavou. Tou bývá pozemek a rozestavěná stavba na něm. Nelze však do ní zařadit stavební materiál.

Vlastníte-li pozemek pod budoucí stavbou, jste ve výhodě. Můžete jej dát do zástavy hned. V opačném případě, kdy žádáte o hypotéku i na koupi pozemku, musíte na něj mít už nabývací titul, tedy například kupní smlouvu. Pro získání úvěru zároveň potřebujete i smlouvu o dílo ke stavbě, anebo stavební povolení a rozpočet stavby. Finance vám v takovém případě banka vyplatí skoro hned.

Jistě jste už slyšeli o takzvané 100procentní hypotéce. V ideálním případě pokryje celé vaše náklady spojené s výstavbou. Počítejte ale s vyšší úrokovou sazbou a tvrdšími podmínkami pro získání takového úvěru. Je proto výhodnější disponovat také vlastními finančními prostředky a nečerpat hypotéku na 100 % vašich investic do bydlení.

Použijte hypoteční kalkulačku a svůj hypoteční úvěr si vyzkoušejte nanečisto.

Jak najdete banku, která je pro vás nejvýhodnější a do níž nebudete muset běhat s každou fakturou na stavbu domu?

Obraťte se na hypotečního specialistu. Spolu vyberete pro vás nejvýhodnější úvěr. Ušetřete peníze i mnoho času.

Ať se stavba daří!
  

Svůj hypoteční úvěr si vyzkoušejte nanečisto.

Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU

 

tlačítko porovnat hypotéky

  

Gepard s kalkulačkou

 

 

<< Všechny video návody

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

TV GEPARD 03/2021 - Rozhovory s gepardími srdcaři nejen o hypotékách, kalkulačce a firemních akcích

Poslechněte si rozhovor s Romanou Staňkovou, úspěšnou franšízantkou z Pardubic, která se vrátila po 2 letech zpět do Gepardu. Nebo si přehrajte rozhovor s Lucií Hánovou, která spolupracuje s Gepard Finance již 15 let a je s několika dalšími kolegy pamětníkem...

TV GEPARD 01/2021 - Americká investiční hypotéka a výhled do roku 2021

Pojďme se spolu podívat, co jsme pro vás připravili na rok 2021. Již na začátku se nám podařilo dohodnout velmi zajímavý produkt – americkou investiční hypotéku.

Celé video TV GEPARD 01/2021 si přehrajte ZDE (18 min.):

  

Vánoční TV GEPARD 12/2020 - hypotéky na přelomu roku 2020/2021

Jsme téměř na konci roku a v tento předvánoční čas se sluší především poděkovat těm, kteří si to zaslouží. Je to ohromné množství práce, kterou jste odvedli a to nemluvíme jenom o makléřích, ale i o jejich partnerech na straně bank a stavebních spořitelen....