Jakou hypotéku na stavbu domu?

Stavíte dům? Pak při výběru hypotéky nehleďte jen na výši úrokové sazby. Budete totiž zřejmě úvěr čerpat postupně.

Média

 


Stavíte dům? Pak při výběru hypotéky nehleďte jen na výši úrokové sazby. Budete totiž zřejmě úvěr čerpat postupně.

Vybírejte si banku podle toho, jak moc vás bude administrativně zatěžovat. Některá chce vidět každou fakturu, jiná vám vyplatí zálohy předem.

Financování stavby domu hypotékou je složitější, zvlášť u svépomocného budování. Pro vás nejpříznivější je vybrat si banku, která vám vyplatí peníze i bez předkládání dokladů. Díky tomu ušetříte své vlastní prostředky a po výplatě můžete nakupovat materiál v hotovosti.

Každá banka samozřejmě požaduje dostatečné krytí úvěru zástavou. Tou bývá pozemek a rozestavěná stavba na něm. Nelze však do ní zařadit stavební materiál.

Vlastníte-li pozemek pod budoucí stavbou, jste ve výhodě. Můžete jej dát do zástavy hned. V opačném případě, kdy žádáte o hypotéku i na koupi pozemku, musíte na něj mít už nabývací titul, tedy například kupní smlouvu. Pro získání úvěru zároveň potřebujete i smlouvu o dílo ke stavbě, anebo stavební povolení a rozpočet stavby. Finance vám v takovém případě banka vyplatí skoro hned.

Jistě jste už slyšeli o takzvané 100procentní hypotéce. V ideálním případě pokryje celé vaše náklady spojené s výstavbou. Počítejte ale s vyšší úrokovou sazbou a tvrdšími podmínkami pro získání takového úvěru. Je proto výhodnější disponovat také vlastními finančními prostředky a nečerpat hypotéku na 100 % vašich investic do bydlení.

Použijte hypoteční kalkulačku a svůj hypoteční úvěr si vyzkoušejte nanečisto.

Jak najdete banku, která je pro vás nejvýhodnější a do níž nebudete muset běhat s každou fakturou na stavbu domu?

Obraťte se na hypotečního specialistu. Spolu vyberete pro vás nejvýhodnější úvěr. Ušetřete peníze i mnoho času.

Ať se stavba daří!
  

Svůj hypoteční úvěr si vyzkoušejte nanečisto.

Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU

 

tlačítko porovnat hypotéky

  

Gepard s kalkulačkou

 

 

<< Všechny video návody

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

GEPARD NEWS 6/2022: Sberbank, Creditas, Úrokové sazby, Školení nováčků

Opravdovou novinkou tohoto dílu je spolupráce našich makléřů s bankou Creditas. Jako jedni z prvních brokerů v České republice jsme získali kontrakt s bankou Creditas. Na toto téma jsme hovořili s naším makléřem Jiřím Suchým z franšízy Praha 1...

GEPARD NEWS 5/2022: Úrokové sazby hypoték a stavebních spořitelen

Přinášíme aktuální informace ze světa hypoték a stavebního spoření. Žhavým tématem jsou úrokové sazby a predikce do budoucna. Přivítáme novou tvář centrály a podíváme se, jak proběhlo celorepublikové setkání makléřů GEPARD FINANCE.

Celé video...

GEPARD NEWS 4/2022: Zajímavosti v regulaci hypoték ČNB

Aktuálním tématem jsou změny v regulaci hypoték u České národní banky, které platí od dubna 2022. Vysvětlíme si, co se změnilo pro různé věkové skupiny klientů, co se mění v bankách a jak se regulace dotkla stavebních spořitelen.

Celé video GEPARD...