Jakou hypotéku na stavbu domu?

Stavíte dům? Pak při výběru hypotéky nehleďte jen na výši úrokové sazby. Budete totiž zřejmě úvěr čerpat postupně.

Média

 


Stavíte dům? Pak při výběru hypotéky nehleďte jen na výši úrokové sazby. Budete totiž zřejmě úvěr čerpat postupně.

Vybírejte si banku podle toho, jak moc vás bude administrativně zatěžovat. Některá chce vidět každou fakturu, jiná vám vyplatí zálohy předem.

Financování stavby domu hypotékou je složitější, zvlášť u svépomocného budování. Pro vás nejpříznivější je vybrat si banku, která vám vyplatí peníze i bez předkládání dokladů. Díky tomu ušetříte své vlastní prostředky a po výplatě můžete nakupovat materiál v hotovosti.

Každá banka samozřejmě požaduje dostatečné krytí úvěru zástavou. Tou bývá pozemek a rozestavěná stavba na něm. Nelze však do ní zařadit stavební materiál.

Vlastníte-li pozemek pod budoucí stavbou, jste ve výhodě. Můžete jej dát do zástavy hned. V opačném případě, kdy žádáte o hypotéku i na koupi pozemku, musíte na něj mít už nabývací titul, tedy například kupní smlouvu. Pro získání úvěru zároveň potřebujete i smlouvu o dílo ke stavbě, anebo stavební povolení a rozpočet stavby. Finance vám v takovém případě banka vyplatí skoro hned.

Jistě jste už slyšeli o takzvané 100procentní hypotéce. V ideálním případě pokryje celé vaše náklady spojené s výstavbou. Počítejte ale s vyšší úrokovou sazbou a tvrdšími podmínkami pro získání takového úvěru. Je proto výhodnější disponovat také vlastními finančními prostředky a nečerpat hypotéku na 100 % vašich investic do bydlení.

Použijte hypoteční kalkulačku a svůj hypoteční úvěr si vyzkoušejte nanečisto.

Jak najdete banku, která je pro vás nejvýhodnější a do níž nebudete muset běhat s každou fakturou na stavbu domu?

Obraťte se na hypotečního specialistu. Spolu vyberete pro vás nejvýhodnější úvěr. Ušetřete peníze i mnoho času.

Ať se stavba daří!
  

Svůj hypoteční úvěr si vyzkoušejte nanečisto.

Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU

 

tlačítko porovnat hypotéky

  

Gepard s kalkulačkou

 

 

<< Všechny video návody

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

[video] GEPARD FINANCE slaví 15 let

GEPARD slaví již 15 let na trhu. A s ním i 65 370 spokojených klientů, o které pečuje 960 hypotečních makléřů na 92 obchodních místech po celé ČR. Dnes již realizují hypoteční makléři Gepard Finance každou 1 hodinu 1 hypotéku. Přehrajte si video...

[video] Refinancování hypotéky - 5 doporučení, jak ušetřit

Představte si, že se Vám podaří snížit úrokovou sazbu třeba jen o 0,5 %... u třímilionové hypotéky na 25 let to dělá 250.000 Kč! V tomto videu vám poradíme, jak ušetřit při refinancování vaší hypotéky.

Nejlepší hypoteční makléř (Radka Fyrbachová, České Budějovice)

Jak si vybrat nejlepšího hypotečního makléře, který vám zařídí ideální hypotéku? Postupujte podle pěti rad. Hypotéka je dlouholetým závazkem. Pokud si ji vyberete nesprávně, během let jejího splácení přijdete až o stovky tisíc korun. Se správným výběrem...