Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Jakou hypotéku na stavbu domu?

Stavíte dům? Pak při výběru hypotéky nehleďte jen na výši úrokové sazby. Budete totiž zřejmě úvěr čerpat postupně.

Média

 


Stavíte dům? Pak při výběru hypotéky nehleďte jen na výši úrokové sazby. Budete totiž zřejmě úvěr čerpat postupně.

Vybírejte si banku podle toho, jak moc vás bude administrativně zatěžovat. Některá chce vidět každou fakturu, jiná vám vyplatí zálohy předem.

Financování stavby domu hypotékou je složitější, zvlášť u svépomocného budování. Pro vás nejpříznivější je vybrat si banku, která vám vyplatí peníze i bez předkládání dokladů. Díky tomu ušetříte své vlastní prostředky a po výplatě můžete nakupovat materiál v hotovosti.

Každá banka samozřejmě požaduje dostatečné krytí úvěru zástavou. Tou bývá pozemek a rozestavěná stavba na něm. Nelze však do ní zařadit stavební materiál.

Vlastníte-li pozemek pod budoucí stavbou, jste ve výhodě. Můžete jej dát do zástavy hned. V opačném případě, kdy žádáte o hypotéku i na koupi pozemku, musíte na něj mít už nabývací titul, tedy například kupní smlouvu. Pro získání úvěru zároveň potřebujete i smlouvu o dílo ke stavbě, anebo stavební povolení a rozpočet stavby. Finance vám v takovém případě banka vyplatí skoro hned.

Jistě jste už slyšeli o takzvané 100procentní hypotéce. V ideálním případě pokryje celé vaše náklady spojené s výstavbou. Počítejte ale s vyšší úrokovou sazbou a tvrdšími podmínkami pro získání takového úvěru. Je proto výhodnější disponovat také vlastními finančními prostředky a nečerpat hypotéku na 100 % vašich investic do bydlení.

Použijte hypoteční kalkulačku a svůj hypoteční úvěr si vyzkoušejte nanečisto.

Jak najdete banku, která je pro vás nejvýhodnější a do níž nebudete muset běhat s každou fakturou na stavbu domu?

Obraťte se na hypotečního specialistu. Spolu vyberete pro vás nejvýhodnější úvěr. Ušetřete peníze i mnoho času.

Ať se stavba daří!
  

Svůj hypoteční úvěr si vyzkoušejte nanečisto.

Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU

 

tlačítko porovnat hypotéky

  

Gepard s kalkulačkou

 

 

<< Všechny video návody

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

GEPARD NEWS 1/2022: Mimořádné splátky hypotéky a překlenovací úvěry stavebních spořitelen

V lednovém vysílání GEPARD NEWS odpovíme na důležité otázky k mimořádným splátkám hypotéky. Kdy může klient udělat mimořádnou splátku hypotéky? Jak je to například v případě prodeje nemovitosti? Jak je to s výší splátky v případě částečné mimořádné splátky?...

GEPARD NEWS 12/2021: ČNB zpřísnila ukazatele LTV, DSTI, DTI, stavební spoření na konci roku, příběh začínajícího makléře a další

Pojďme si povídat o hypotečních úvěrech, stavebních spořitelnách, o zajímavostech z profesního života našich makléřů. Vítejte u dalšího dílu GEPARD NEWS, kterým vás provede David Eim.

Celé video GEPARD NEWS 12/2021 najdete ZDE (25 min.):

  

GEPARD NEWS 11/2021: Vítězná soutěž o aplikaci roku, co znamená paušální daň pro OSVČ a další rozhovory ze světa hypoték a stavebního spoření

Co se skrývá pod pojmem paušální daň? A budou mít klienti podnikatelé v režimu paušální daně problém dosáhnout na hypoteční úvěr? Česká národní banka zvýšila úrokové sazby, jak se to projeví třeba v produktech stavebních spořitelen? Co si o růstu...