Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Jakou hypotéku na stavbu domu?

Stavíte dům? Pak při výběru hypotéky nehleďte jen na výši úrokové sazby. Budete totiž zřejmě úvěr čerpat postupně.

Média

 


Stavíte dům? Pak při výběru hypotéky nehleďte jen na výši úrokové sazby. Budete totiž zřejmě úvěr čerpat postupně.

Vybírejte si banku podle toho, jak moc vás bude administrativně zatěžovat. Některá chce vidět každou fakturu, jiná vám vyplatí zálohy předem.

Financování stavby domu hypotékou je složitější, zvlášť u svépomocného budování. Pro vás nejpříznivější je vybrat si banku, která vám vyplatí peníze i bez předkládání dokladů. Díky tomu ušetříte své vlastní prostředky a po výplatě můžete nakupovat materiál v hotovosti.

Každá banka samozřejmě požaduje dostatečné krytí úvěru zástavou. Tou bývá pozemek a rozestavěná stavba na něm. Nelze však do ní zařadit stavební materiál.

Vlastníte-li pozemek pod budoucí stavbou, jste ve výhodě. Můžete jej dát do zástavy hned. V opačném případě, kdy žádáte o hypotéku i na koupi pozemku, musíte na něj mít už nabývací titul, tedy například kupní smlouvu. Pro získání úvěru zároveň potřebujete i smlouvu o dílo ke stavbě, anebo stavební povolení a rozpočet stavby. Finance vám v takovém případě banka vyplatí skoro hned.

Jistě jste už slyšeli o takzvané 100procentní hypotéce. V ideálním případě pokryje celé vaše náklady spojené s výstavbou. Počítejte ale s vyšší úrokovou sazbou a tvrdšími podmínkami pro získání takového úvěru. Je proto výhodnější disponovat také vlastními finančními prostředky a nečerpat hypotéku na 100 % vašich investic do bydlení.

Použijte hypoteční kalkulačku a svůj hypoteční úvěr si vyzkoušejte nanečisto.

Jak najdete banku, která je pro vás nejvýhodnější a do níž nebudete muset běhat s každou fakturou na stavbu domu?

Obraťte se na hypotečního specialistu. Spolu vyberete pro vás nejvýhodnější úvěr. Ušetřete peníze i mnoho času.

Ať se stavba daří!
  

Svůj hypoteční úvěr si vyzkoušejte nanečisto.

Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU

 

tlačítko porovnat hypotéky

  

Gepard s kalkulačkou

 

 

<< Všechny video návody

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

GEPARD NEWS 07/2021: Síň slávy pro nejlepší makléře, zážitkové akce, koučink pro makléře, družstevní bydlení a další zajímavé rozhovory

Vítejte u červencového vysílání GEPARD NEWS. Kromě aktuálních čísel z trhu vám představíme interní novinky v rámci školení naší sítě GEPARD FINANCE. Mohl by vás také zajímat program péče o naše nejlepší franšízanty a makléře, který u nás máme. Těší nás,...

Gepard NEWS 06/2021: Zajímavé interní rozhovory a hosté Tomáš Valta (Komerční banka), Danuše Machačová, Petr Krejčí (Buřinka)

Tento díl je napěchovaný rozhovory nejen s interními hosty, ale i se zástupci bank a stavebních spořitelen. Máme pro vás novinky z hypotečního trhu, informace o exkluzivním produktu, a dozvíte se, jaké jsou výhody pro spolupracující makléře a franšízanty....

TV GEPARD 04/2021 - Divoká hypoteční jízda pokračuje :)

Na trhu se dějí neuvěřitelné věci, kdy nárůsty objemů hypoték překonávají veškerá očekávání a lámou rekordy. A jak se vyvíjejí sazby? Má makléř přístup ke školení a sebevzdělávání v rámci Gepard Finance? Podívejte se na aktuální zajímavosti a...