Jaký je podíl refinancování?

Jak je na tom refinancování hypoték v roce 2013...

Jaký je podíl refinancování?

Podíl refinancovaných hypotečních úvěrů rok od roku roste. V letošním roce by se mohlo jednat o celou třetinu hypoték. Přesná čísla však známa nejsou, neboť banky údaje o refinancovaných hypotékách nezveřejňují.

O refinancování se hovoří jako o “motoru růstu” a i v následujících letech jeho význam poroste. Hypoteční makléři v refinancování hrají často roli “vyjednávače”. Jejich nabídka často přiměje banku, aby svému klientovi dala takové podmínky, aby u ní nakonec zůstal.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Refinancování hypoték v závěru roku 2022

V minulém roce se z refinancování stal bezmála národní sport a dokonce jsme zaznamenali označení jako je "hypoteční turistika" či "refinancovací turistika". Rok 2022 se v oblasti refinancování hypotečních úvěrů nese v úplně jiném gardu.

Jaké jsou aktuální...

Na kolik vás vyjde předčasné splacení hypotéky?

Není to tak dávno, co si banky za předčasné splacení hypotéky mimo fixační dobu účtovaly vysoké poplatky. Od 1. prosince 2016 mohou lidé díky zákonu o spotřebitelském úvěru hypotéku doplatit snáze a levněji. Existují dokonce případy, kdy můžete...

Refinancování hypotéky v roce 2022: Jaké zvolit fixační období?

Na refinancování hypotéky se letos musí připravit desítky tisíc lidí, které bude čekat nelehký úkol. Správně zvolit délku fixačního období a rozhodnout se, jak dlouho budou mít pevně stanovenou úrokovou sazbu. Ty rostou již několik měsíců v řadě a...