Jarní propad úrokových sazeb hypoték

Úrokové sazby hypotečních úvěrů dále padají. Hned několik bank oznámilo s počátkem jara snížení nejen úrokových sazeb, ale nabízejí i nejrůznější slevové akce. Která banka snížila úrokové sazby nejvíce? A které banky se snižováním sazeb zatím váhají?

 

Včera byl pro klienty i potenciální klienty hypotečních bank veselý den. Nemohl za to pouze apríl a s ním spojené nejrůznější mystifikace a vyvádění ze zaběhlých kolejí, ale také oznámení snížení úrokových sazeb a slevových akcí týkajících se hypoték - zlevnění hypoték oznámila GE Money Bank a mBank.

Od posledního sledování minimálních nabídkových úrokových sazeb bank počátkem února snížilo některé hypoteční sazby celkem šest sledovaných bank. V přehledu změn se ale nepromítlo snížení sazeb mBank, u níž zůstaly jednoleté, tříleté i pětileté fixace nezměněné a snížila se variabilní sazba. Inzerované snížení na "od" 4,24 % se týká variabilní sazby pro hypotéky do 50 % zástavní hodnoty nemovitosti.

GE Money Bank kromě snížení úrokových sazeb tří a pětileté fixace nabízí hypotéky s fixací úrokové sazby na 3, 5 a 10 let bez poplatku za vyřízení hypotéky. Podmínkou je sjednání hypotéky nejpozději do 30. června 2010.

Snížení úrokových sazeb až o 0,5 procentního bodu, nejvíce ze všech zlevňujících bank, i odpuštění poplatků nabízí od konce března Wüstenrot hypoteční banka.

Akce hypotéky bez poplatku za vyřízení trvá i v ČSOB. Její konec je ale plánován na 7. dubna 2010, a tak případným zájemcům zbývá jen několik málo dnů na podání žádosti. Hypotéku bez poplatku u ČSOB mohou klienti získat pouze s pětiletou či delší fixací úrokové sazby.

 

Nové hypotéky

Banky ale nemění jen úrokové sazby. Zavádějí i nové hypoteční produkty. Od 1. dubna 2010 novinky spustila UniCredit Bank a Raiffeisenbank.

Převratná hypotéka od UniCredit Bank není nic jiného než hypotéka s variabilní úrokovou sazbou. Takovou sice nabízí více bank, ale aktuální úroková sazba je na trhu unikátní - od 3,93 % a s pojištěním schopnosti splácet ještě o tři desetinky procentního bodu levnější. Novinka ukazuje, že vyšší konkurence mezi poskytovateli je pro klienty přínosem.

Offsetová hypotéka od Raiffeisenbank má nejblíže k hypotéce s bilančním mechanismem od mBank. Pokud chce klient využívat možnost snížení placených úroků uložením volných prostředků na "bilanční účet", zaplatí za hypotéku o 0,3 - 0,4 procentního bodu více.

Jaro teprve začalo. S jarními měsíci zpravidla dochází k oživení na realitním trhu, které je doprovázeno i zájmem o hypotéky. Hospodářská krize pomalu přechází, a tak se banky vydávají do souboje o klienty, aby si zajistili dostatek zákazníků na dobré časy. Lze tedy čekat, že i nadále budou banky přicházet se zvýhodněnými nabídkami.

 

  


Více o slevových akcích bank se dozvíte u našich hypotečních makléřů (menu KONTAKTY)

 

Sdílejte článek