Je možné refinancování hypotéky mimo fixaci?

Stále více Čechů financuje své nové bydlení prostřednictvím hypotečního úvěru. V měsíci srpnu uzavřelo hypotéku více než 6 500 nových klientů a úrokové sazby opět dosáhly svého minima, které aktuálně činí 2,56 %. Stále více přibývá těch, kteří mají zájem o refinancování stávajícího hypotečního úvěru.

Je možné refinancování hypotéky mimo fixaci?

V letošním roce končila fixace více než 130 000 hypoték, značné procento klientů bankovních domů se proto rozhodlo využít výhodnějších podmínek u jiných bank a zvolit refinancování úvěru. Existují však i tací, kteří mají zájem o refinancování hypotéky mimo fixaci. Je to vůbec možné a vyplatí se takové rozhodnutí?

Proč refinancovat?

Důvodů je hned několik. Tím nejčastějším však zpravidla bývá změna sazebníku banky, u které máte svou hypotéku vedenou. Přestože můžete úvěr sjednávat za výhodných podmínek, banka tyto podmínky může v průběhu měsíců nebo let změnit a pokud nemáte danou úrokovou sazbu fixovanou přímo v obsahu smlouvy, pak vám nezbývá nic jiného, než vydržet, dokud nevyprší fixace hypotéky a poté refinancovat.

Lze refinancovat i mimo fixaci?

Samozřejmě, že lze, pokud tedy nemáte ve smlouvě ujednáno něco jiného. Ovšem takové refinancování mimo fixaci by se vám mohlo značně prodražit. Banky se proti masivnímu odchodu svých klientů ke konkurenci brání poměrně tučnými sankcemi, které jim mají vynahradit ušlé úroky. Často tyto sankce dosahují tisícových i desetitisícových částek, proto se takové refinancování v drtivé většině nevyplatí.

Jak řešit nevýhodnou hypotéku?

Většina bankovních domů je přístupná prosbám svých klientů a snaží se přizpůsobit jejich požadavkům. Pokud vám tedy stávající podmínky banky nevyhovují a do konce fixace vám ještě nějaký ten rok či měsíc zbývá, zkuste svou situaci řešit s hypotečním makléřem nebo přímo na pobočce daného bankovního ústavu a snažte se již předem vyjednat výhodnější podmínky pro další období fixace. Zda vám banka vyhoví, či nikoli však zpravidla nemůžete nijak zásadně ovlivnit.

Končí mi doba fixace – jak refinancovat?

Pokud patříte mezi ty, kterým doba fixace končí v letošním roce, podmínky banky vám nevyhovují, a proto jste se rozhodli refinancovat, nevsázejte hned na první nabídku, se kterou vás kontaktujte konkurence. Raději podmínky jednotlivých bank porovnejte mezi sebou a poté vyberte tu nejvýhodnější. S tímto výběrem vám pomohou hypoteční odborníci z GEPARD FINANCE, kteří vám rádi zodpoví veškeré dotazy týkající se refinancování a zároveň zpravidla nabídnou ještě o něco výhodnější podmínky, než které můžete sami vyjednat na pobočkách bank.

Refinancujte stávající hypoteční úvěr snadno a výhodně.

  
Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU

 

tlačítko porovnat hypotéky

  

Gepard s kalkulačkou

 

 

 

Sdílejte článek