Je výhodná hypotéka od KB? Aktuální sazby uvnitř článku!

O tom, že jsou úrokové sazby hypoték na své historicky nejnižší úrovni, si štěbetají už i vrabci na střeše. A to, že se jednotlivé sazby liší u každého bankovního poskytovatele, je také logické a snadno pochopitelné.

Je výhodná hypotéka od KB? Aktuální sazby uvnitř článku!

My se na následujících řádcích zaměříme na hypotéku od Komerční banky a podíváme se, jak se vyvíjely úrokové sazby hypoték KB od roku 2011, až do současnosti. Zároveň se budeme snažit odhadnout trend úrokových sazeb do budoucnosti.

Aktuální hypoteční situace u KB

KB je stabilní bankou na trhu, patří mezi největší tuzemské poskytovatele hypoték. V současné době lze u Komerční banky sjednat hypotéku s úrokovou mírou 2,79 % a výše. Rozdíl v hypotečních sazbách se samozřejmě odvíjí od výše hypotečního úvěru, míry LTV (poměr požadovaného úvěru k odhadní ceně nemovitosti), ale i účelu, pro jaký chcete získané finanční prostředky použít. Zpravidla vám u KB půjčí finanční prostředky, které mohou pokrýt až 100 % potřebné částky. Splátky jsou většinou anuitní, a to s možností fixace na různé časové období. Pokud si nevíte s vyřízením hypotéky rady nebo snad tápete, kterého hypotečního produktu využít, požádejte hypotečního makléře o bezplatné poradenství, v rámci kterého se dozvíte vše potřebné.

Co se týká hypotečních produktů, pak Komerční banka nabízí veškeré druhy hypotečních úvěrů, zejména hypotéku na koupi nemovitosti, výstavbu, modernizaci a vypořádání vlastníků. Kromě toho nabízí také možnost refinancování nebo zpětné proplacení již vynaložené investice.

Jaká byla hypoteční situace u KB v minulých letech

Zlevňování hypoték, potažmo snižování jejich úrokových sazeb započalo již v roce 2011 a promítlo se i do sazeb Komerční banky. Tehdy činil hypoteční úrok u KB 3,29 % p.a. Pokud si klienti KB sjednali hypotéku na deset let, pak mohli využít výhodného úroku od 3,99 % p.a. A snižování úrokových sazeb pokračovalo i v letech následujících. V roce 2012 se úroková sazba flexibilní hypotéky KB dostala dokonce pod 3 procenta. Konkrétně se jednalo o 2,99 %. K tomu KB navíc poskytovala výraznou slevu na pojištění. A ani v roce 2013 tomu nebylo jinak. V současné době činí úroková sazba 2,79 % a i do budoucna je počítáno s jejím - ne však příliš výrazným poklesem. Toto snižování úrokových sazeb ale nemůže trvat do nekonečna. Proto pokud o hypotéce vážně uvažujete, nenechávejte své rozhodnutí na poslední chvíli.

Hypotéku od KB můžete získat ještě výhodněji

Ovšem sazba 2,79 % pro vás nemusí být konečnou. Pokud se obrátíte na hypoteční experty ze společnosti Gepard Finance, můžete zpravidla počítat s ještě nižším úrokem, který vám ročně může ušetřit i několik desítek tisíc. Hypoteční makléři z Gepard Finance pro vás mohou navíc sestavit hypotéku ušitou doslova „na míru“, a to jak na samotnou koupi bytu či domu, tak na jeho výstavbu. Pro více informací o hypotéce nejen u KB si ZDARMA stáhněte e-book ve formuláři níže.

 

Sdílejte článek