Když se blíží konec fixace úrokové sazby…

Většina z majitelů hypoték má úrokovou sazbu fixovanou na určité období, obvykle na rok, tři, či pět let. Konec fixace úrokové sazby je významným obdobím, neboť v tomto momentu lze s hypotékou bez sankce „hýbat“. Propásnout tento okamžik bez povšimnutí se v době klesajících úrokových sazeb nemusí vyplatit.

Když se blíží konec fixace úrokové sazby…

Gepard finance - aktualita z finančního trhuÚrokové sazby hypoték lze fixovat na určité období, obvykle na rok, tři roky a pět let. Majitelé hypoték tak mají garantovanou stejnou úrokovou sazbu na celé toto období. Když tato „fixace úrokové sazby“ skončí, majitel hypotéky se rozhoduje, zdali u dané banky zůstane, anebo přejde ke konkurenci. Důvodem změny bývá nejčastěji výše úrokové sazby: rozdíl několika desetin procenta u průměrně vysoké hypotéky není z pohledu celkově zaplacených úroků nijak zanedbatelný.

Nepropásněte konec fixace úrokové sazby!

Abychom mohli hypotéku refinancovat, je potřeba včas podniknout patřičné kroky. Nemálo klientů propáslo možnost refinancovat kvůli tomu, že si včas nezjistili, kdy fixace úrokové sazby jejich hypotéky končí, a bankou na poslední chvíli zaslaný dopis je nemile překvapil. Tudíž zásadní je podívat se do úvěrové smlouvy na datum podpisu. To je pro zjištění konce fixace určující, nikoliv datum čerpání úvěru!

Štěstí přeje připraveným

Když se včas na refinancování hypotéky připravíme, bude pro nás refinancování snadné. Tedy zhruba 2 měsíce před koncem fixace je dobré se informovat o aktuálních nejlepších podmínkách konkurenčních bank. Ty snadno zjistíte u makléřů GEPARD FINANCE, kteří vám potřebné propočty bezplatně zpracují. Poskytnou vám i seznam potřebných dokumentů pro jednotlivé varianty. Pak už je třeba jen počkat na nabídku stávající banky. V případě, že konkurence nabízí výrazně lepší podmínky, není nač čekat. S makléři GEPARD FINANCE refinancování hypotéky zvládnete do dvou týdnů, a to bezplatně a s minimem papírování.

Blíží se konec fixace úrokové sazby vaší hypotéky? Kontaktujte některého z našich makléřů GEPARD FINANCE. Rádi vás procesem refinancování hypotéky bezplatně provedeme!

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Refinancování hypoték v závěru roku 2022

V minulém roce se z refinancování stal bezmála národní sport a dokonce jsme zaznamenali označení jako je "hypoteční turistika" či "refinancovací turistika". Rok 2022 se v oblasti refinancování hypotečních úvěrů nese v úplně jiném gardu.

Jaké jsou aktuální...

Na kolik vás vyjde předčasné splacení hypotéky?

Není to tak dávno, co si banky za předčasné splacení hypotéky mimo fixační dobu účtovaly vysoké poplatky. Od 1. prosince 2016 mohou lidé díky zákonu o spotřebitelském úvěru hypotéku doplatit snáze a levněji. Existují dokonce případy, kdy můžete...

Refinancování hypotéky v roce 2022: Jaké zvolit fixační období?

Na refinancování hypotéky se letos musí připravit desítky tisíc lidí, které bude čekat nelehký úkol. Správně zvolit délku fixačního období a rozhodnout se, jak dlouho budou mít pevně stanovenou úrokovou sazbu. Ty rostou již několik měsíců v řadě a...