Kolik si vyděláte založením vlastní franšízy?

Kdokoli, kdo uvažuje o tom, že si založí vlastní franšízu, jistě řeší otázku, na jakou sumu si měsíčně přijde, kolik mu franšíza vynese a zda mu za to stojí pouštět se do světa podnikání. Někoho lákají vysoké výdělky, jiného volnost. Vysoké výdělky se ale pojí s vyvinutím velkého úsilí a každý, kdo se do podnikání pouští, by to měl vědět.

Kolik si vyděláte založením vlastní franšízy?

Odpověď není jednoznačná

Je jednoduché ptát se, jakou částku si založením franšízy měsíčně člověk vydělá, odpovědět je však poměrně komplikované. Záleží totiž na několika aspektech:

  • Je franšízant sám zároveň makléřem, nebo má své makléře, s nimiž se dělí o provizi z jejich obchodů?
     
  • Jaký je poměr mezi vlastními obchody (za plnou provizi) a obchody realizovanými od doporučitelů (nejčastěji realitních kanceláří), kteří klienta předali? V případě převahy druhého typu obchodů je nutné vyplácet doporučitelskou provizi, která snižuje celkový zisk franšízanta.
     
  • Záleží na tom, kolik úsilí je do práce vloženo. Někomu stačí, když vyřídí 2 hypotéky během měsíce, protože má vlastní referenční obchody a jen nízké náklady na kancelář, jinému nestačí vyřídit ani 5 hypoték měsíčně, aby se obstojně uživil, protože musí platit vysoký nájem za kancelář a má obchody s vysokou doporučitelskou provizí.

 

Rozdíly ve výdělcích mezi franšízanty jsou mnohdy ohromné – jeden může vydělávat 20 000 Kč měsíčně a jiný i 10x tolik.

Jaké jsou fixní náklady a co franšízant získá do začátku

Mezi fixní náklady musí každý franšízant řadit mj. nájem za vlastní kancelář a s tou musí každý měsíc počítat. Kromě fixních nákladů musí být připraven i na jednorázový vstupní poplatek za franšízovou licenci a na průběžný měsíční poplatek, který je však prakticky zanedbatelný.

Při zakládání vlastní franšízy získává každý franšízant od Gepard Finance vstupní marketingový balíček, s jehož pomocí si vybaví kancelář marketingovými materiály, obrazy, certifikáty, vizitky, dostane také firemní desky navržené podle Design manuálu společnosti. V rámci balíčku dostává každý franšízant i online podporu obchodního místa franšízy na internetu.

Zajímá vás, kolik byste si vydělali a jak se stát franšízantem Gepard Finance? Rádi byste se dozvěděli podrobnější informace, jako jsou konkrétní provize a částky za poplatky? Neváhejte a kontaktujte nás!

Více informací na webu GEPARD SPOLUPRÁCE

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Comparator GEPARD FINANCE: Nejdůležitější nástroj pro hypoteční specialisty

Profese hypotečního makléře sebou obnáší velkou zodpovědnost, ale také značnou společenskou prestiž. Pokud svou práci děláte naplno, s chutí, odhodláním a kvalitně, lidé to ocení. Vy se stáváte uznávaným a vyhledávaným odborníkem a vaše značka nabývá...

Realitní byznys a výhody spolupráce s GEPARD FINANCE

Poptávka po vlastním bydlení každým rokem roste.Dosáhnout na hypotéku je však pro mnohé stále složitější. Přitom je v nejlepším zájmu každého realitního makléře, aby klient hypoteční úvěr získal a mohlo dojít k realizacirealitního obchodu,...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...