Komu svěříte svoji hypotéku, šarlatánům?

V rámci hypotečního trhu v ČR existuje s ohledem na jeho atraktivnost a růst stále více a více finančních poradců, kteří jsou schopni (respektive ochotni) zprostředkovat klientovi hypotéku.

 

Komu svěříte svoji hypotéku, šarlatánům?

 

Nikdo z laické ani odborné veřejnosti neumí, nebo nechce označit takové finanční poradce, kteří službu klientovi nezajistí kompletně a profesionálně. A to i z důvodu, že se problematice zprostředkování hypoték nevěnují makléřským způsobem, a už vůbec ne na 100% svého profesního času a zaměření.

Pokud se koukneme do medicínského prostředí, které zná každý z nás, kdo by si nechal operovat slepé střevo od chirurga, který nejenže nemá kompletní vybavení a informace, ale takovéto operace provádí dvakrát či třikrát za rok. Ruku na srdce, respektive na apendix (pro toho, kdo ho má), nikdo, nikdo z nás by toto riziko vědomě nepodstoupil.

A přece u životního obchodu při pořízení nemovitosti v řádu milionových investic z rodinného rozpočtu jsou klienti schopni svěřit se do rukou líbivým „šarlatánům“, kteří jim „pomůžou“ ve všech finančních produktech, co na trhu známe nebo i neznáme. Zejména pak v pojištění a investicích mnohdy nepotřebných nebo ztrátových, hlavně však nákladných, neboť nákladný produkt ze strany klienta generuje tučnou provizi.

Gepard Finance a.s. je zakladatelem Asociace hypotečních makléřů. Asociace se dlouhodobě snaží o kultivaci a zlepšování podmínek hypotečního trhu, zejména s ohledem na potřeby klienta. Asociace hypotečních makléřů přichází s novým počinem – značkou FÉR hypotéka, jejíž označení bude zárukou profesionality, odbornosti, poctivé práce a přidané hodnoty pro klienta.

Ing. Jan Kruntorád
předseda představenstva
GEPARD FINANCE, a.s.

Sdílejte článek