Kontejnerové domy jako cesta k dostupnějšímu bydlení

Asi každého, kdo bydlel někdy v nájmu, napadaly stejné myšlenky. Má smysl platit každý měsíc nájem za byt, který mi nikdy nebude říkat pane? Není výhodnější místo nájemného umořovat hypotéku na vlastní bydlení? Jenže pořízení bytu či domu je finančně náročnou disciplínou, ve které nemůže uspět každý. A tak není žádným překvapením, že rostoucí ceny nemovitostí nutí stále více Čechů přemýšlet nad alternativními způsoby bydlení. Velké oblibě se těší kontejnerové domy, na jejichž pořízení lze u vybraných bank čerpat hypoteční úvěr.

hypotéky budou dražší

Jak se žije v kontejnerovém domě?

Když se před pár lety začaly objevovat zprávy o lidech, kteří si své bydlení vytvořili z vyřazených kontejnerů původně využívaných v lodní přepravě, možná si nejeden z nás ťukal na čelo. Dnes je bydlení v kontejnerových domech jednou z hojně využívaných forem alternativního bydlení. Stavba se vytváří z několika bloků, přičemž je možné použít i větší množství kontejnerů a vytvořit různě dispozičně řešené bydlení. Kontejnery lze navíc stohovat na sebe, takže lze postavit i vícepatrový dům. Kontejnery lze různě polohovat, otáčet, upravovat jejich tvar i velikost. Ve spolupráci se zkušeným architektem tak můžete postavit v podstatě libovolný typ rodinného domu.

Dům jako každý jiný

Pokud vás nyní napadá, jak vlastně takový dům postavený z kontejnerů vypadá, možná budete naší odpovědí mírně zaskočeni. Konstrukce může být vybavena klasickou šikmou střechou s dřevěnou konstrukcí, může být doplněna o tepelnou izolaci a různé druhy povrchové úpravy fasády. Kontejnerový dům tak po dokončení nemusíte vůbec rozeznat od rodinných domů postavených z tradičních stavebních materiálů.

Bydlení hotové již za několik týdnů

Kromě ceny je další předností této alternativní formy bydlení rychlost realizace. V případě, že vám bude kontejnerový dům na klíč vyrábět některá ze specializovaných firem, můžete se do nového bydlení nastěhovat již za několik málo týdnů. Jen nezapomínejte na to, že jakmile budete mít své bydlení pevně spojeno se zemí betonovou deskou či pomocí betonových pilot, bude dům klasifikovaný jako pevná stavba a tudíž na jeho výstavbu potřebujete stavební povolení.

Kontejnerové domy a hypotéka

Pořízení kontejnerového domu, který budete využívat k trvalému bydlení, lze u vybraných bank financovat hypotečním úvěrem. Dům však musí být pevně spojen se zemí. Tím, že jsou tyto domy napojeny na inženýrské sítě a se zemí bývají nejčastěji spojeny pomocí betonového pásu, desky či betonových patek, splňují základní podmínky pro získání účelové hypotéky a většina bank je akceptuje jako plnohodnotnou zástavu. Do zástavy však lze bance nabídnout také stavební pozemek, případně jinou nemovitost. I v takovém případě je možné dosáhnout na financování hypotečním úvěrem.

Poraďte se s hypotečním specialistou

Hypoteční specialista vám pomůže s výběrem vhodného financování a probere s vámi veškeré vaše možnosti. Je to jednoduché. Sjednejte si schůzku s naším hypotečním makléřem a dozvíte se vše potřebné.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Rok 2023: Co nás čeká na trhu hypoték?

Zájem o nové hypotéky v roce 2022 prudce klesl. Důvodem byly hlavně vysoké úroky a rostoucí ceny nemovitostí. Se sny o vlastním bydlení se tak v loňském roce musela na čas rozloučit velká část lidí. Jak to bude v roce 2023? Budou úrokové sazby z hypoték...

Hypotéka a ztráta zaměstnání. Co dělat a na co se připravit?

Ztráta zaměstnání je sama o sobě velmi nepříjemnou životní situací, která může postihnout kohokoli z nás. Komplikace může výpadek v příjmech přinést v době, kdy splácíte hypotéku, protože v takovém případě ručíte svým majetkem a nikdo nechce přijít o...

Jak vybrat hypotéku v době vysokých úrokových sazeb?

Úrokové sazby z hypoték za poslední měsíce vyšplhaly k hodnotám daleko vyšším, než na které jsme byli poslední roky zvyklí. I proto si mnozí kladou otázku, zdali je v době vysokých úrokových sazeb rozumné uzavírat novou smlouvu o hypotečním úvěru....