Krásné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku 2019

Vážení a milí obchodní partneři, klienti, franšízanti, makléři, přátelé. Nastává poslední část adventu, a s ním také pro mnohé nejočekávanější období v roce, čas vánoční. Rádi bychom vám touto cestou poděkovali za vaši přízeň a spolupráci v tomto roce. Byl to rok plný změn, regulací a nových výzev. Do roku 2019 vstupujeme plni optimismu a zavázáni pokračovat v poskytování těch nejkvalitnějších služeb na špičkové úrovni.

Krásné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku 2019

Co se událo v roce 2018

Zvyšovaly se sazby

Letošní rok se skutečně nesl v duchu rostoucích úrokových sazeb. Bankovní rada České národní banky (ČNB) zvedla základní úrokovou sazbu, od které se částečně odvíjí úročení spotřebitelských a hypotečních úvěrů, celkem pětkrát. Naposledy se tak stalo na začátku listopadu, kdy došlo ke zvýšení dvoutýdenní repo sazby o 25 bazických bodů na 1,75 %.

Zavedeny požadavky na výši příjmu

Zřejmě nejdiskutovanějším krokem ČNB bylo zavedení požadavku na výši příjmu žadatele o hypoteční úvěr. Výše dluhu žadatele o hypotéku od října letošního roku nesmí překročit devítinásobek jeho ročního čistého příjmu (ukazatel DTI). Žadatel by měl současně na splátku dluhu vynakládat maximálně 45 % měsíčního čistého příjmu (ukazatel DSTI).

Naše hodnoty

Máme rádi hypotéky

Hypotečnímu byznysu opravdu rozumíme. Jsme lidé, pro které je služba klientům a makléřům koníčkem, prací i životním stylem. Svou hodnotu firmě i ostatním přinášíme tím, co nás naplňuje a baví. Každý rozvíjí své silné stránky v oblasti, ve které se nejlépe profituje a pro firmu má největší přínos. Vzděláváme se osobně i profesně.

Jsme inovativní

Každý den přemýšlíme, jak a co udělat lépe. Máme rádi inovace a nebojíme se změn, pokud přináší pokrok a zvyšují konkurenceschopnost nás a našich makléřů.

Chceme pracovat v prostředí, kde se cítíme dobře

Jednáme vždy korektně a slušně s našimi partnery i mezi sebou. Jsme transparentní, otevření a firmu stavíme na pevných základech.

Co přinese rok 2019

Je téměř jisté, že růst úrokových sazeb bude pokračovat i v příštím roce. ČNB se netají tím, že je připravena pokračovat s utahováním měnové politiky i v roce 2019, především pokud koruna výrazně neposílí. Odhadovat, kde se v příštím roce vyšplhá klíčová sazba je předčasné, přes 2 % se však dostaneme téměř se stoprocentní jistotou. Řešit se bude také novela zákona o ČNB, která je nyní v připomínkovém řízení a měla by dát ČNB zákonnou pravomoc určovat parametry úvěrů na bydlení. Tato zákonná úprava však v poslanecké sněmovně vyvolává velkou politickou diskuzi, je tedy opravdu otázkou, zdali vůbec, případně v jaké podobě se podaří novelu schválit.

Zůstaňte nám věrni i v příštím roce

Naším cílem je spokojený zákazník. I nadále vám budeme pomáhat plnit si své sny o vlastním bydlení. Pokud chcete být s námi na jedné lodi, můžete se stát naším franšízantem. Stanete se součástí franšízového systému GEPARD a vaše podnikání v hypotékách dostane nový rozměr.

Přejeme vám, abyste příští rok prožili ve zdraví, spokojenosti a obklopeni těmi, které máte rádi.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Hypotéky budou zase dražší. ČNB opět zvedá sazby

Od posledního navyšování úrokových sazeb neuběhly ani dva měsíce a Česká národní banka (ČNB) opět navyšuje základní úrokovou sazbu (2T repo sazba) o čtvrt procentního bodu na 1,5 %. Jde tak o třetí zvyšování úrokových sazeb v řadě. Co vede...

Program pro mladé vs. Hypotéka (odbornost*****)

Počínaje dnem 15. 8. 2018 začal Státní fond rozvoje bydlení přijímat žádosti o úvěry v rámci nového programu s názvem Program pro mladé. V tomto článku jsou podrobně vysvětleny rozdíly mezi Programem pro mladé a hypotékou. Najdete zde výhody a...

Financujete nemovitost hypotékou? Budete potřebovat odhad nemovitosti

Kupujete nemovitost a financování řešíte prostřednictvím hypotéky? V tom případě se bude banka ptát, jakou hodnotu daná nemovitost má. Určovat ji bude smluvní odhadce banky a při stanovování hodnoty se bude řídit danými postupy. Jak takové ocenění...