Krásné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku 2019

Vážení a milí obchodní partneři, klienti, franšízanti, makléři, přátelé. Nastává poslední část adventu, a s ním také pro mnohé nejočekávanější období v roce, čas vánoční. Rádi bychom vám touto cestou poděkovali za vaši přízeň a spolupráci v tomto roce. Byl to rok plný změn, regulací a nových výzev. Do roku 2019 vstupujeme plni optimismu a zavázáni pokračovat v poskytování těch nejkvalitnějších služeb na špičkové úrovni.

Krásné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku 2019

Co se událo v roce 2018

Zvyšovaly se sazby

Letošní rok se skutečně nesl v duchu rostoucích úrokových sazeb. Bankovní rada České národní banky (ČNB) zvedla základní úrokovou sazbu, od které se částečně odvíjí úročení spotřebitelských a hypotečních úvěrů, celkem pětkrát. Naposledy se tak stalo na začátku listopadu, kdy došlo ke zvýšení dvoutýdenní repo sazby o 25 bazických bodů na 1,75 %.

Zavedeny požadavky na výši příjmu

Zřejmě nejdiskutovanějším krokem ČNB bylo zavedení požadavku na výši příjmu žadatele o hypoteční úvěr. Výše dluhu žadatele o hypotéku od října letošního roku nesmí překročit devítinásobek jeho ročního čistého příjmu (ukazatel DTI). Žadatel by měl současně na splátku dluhu vynakládat maximálně 45 % měsíčního čistého příjmu (ukazatel DSTI).

Naše hodnoty

Máme rádi hypotéky

Hypotečnímu byznysu opravdu rozumíme. Jsme lidé, pro které je služba klientům a makléřům koníčkem, prací i životním stylem. Svou hodnotu firmě i ostatním přinášíme tím, co nás naplňuje a baví. Každý rozvíjí své silné stránky v oblasti, ve které se nejlépe profituje a pro firmu má největší přínos. Vzděláváme se osobně i profesně.

Jsme inovativní

Každý den přemýšlíme, jak a co udělat lépe. Máme rádi inovace a nebojíme se změn, pokud přináší pokrok a zvyšují konkurenceschopnost nás a našich makléřů.

Chceme pracovat v prostředí, kde se cítíme dobře

Jednáme vždy korektně a slušně s našimi partnery i mezi sebou. Jsme transparentní, otevření a firmu stavíme na pevných základech.

Co přinese rok 2019

Je téměř jisté, že růst úrokových sazeb bude pokračovat i v příštím roce. ČNB se netají tím, že je připravena pokračovat s utahováním měnové politiky i v roce 2019, především pokud koruna výrazně neposílí. Odhadovat, kde se v příštím roce vyšplhá klíčová sazba je předčasné, přes 2 % se však dostaneme téměř se stoprocentní jistotou. Řešit se bude také novela zákona o ČNB, která je nyní v připomínkovém řízení a měla by dát ČNB zákonnou pravomoc určovat parametry úvěrů na bydlení. Tato zákonná úprava však v poslanecké sněmovně vyvolává velkou politickou diskuzi, je tedy opravdu otázkou, zdali vůbec, případně v jaké podobě se podaří novelu schválit.

Zůstaňte nám věrni i v příštím roce

Naším cílem je spokojený zákazník. I nadále vám budeme pomáhat plnit si své sny o vlastním bydlení. Pokud chcete být s námi na jedné lodi, můžete se stát naším franšízantem. Stanete se součástí franšízového systému GEPARD a vaše podnikání v hypotékách dostane nový rozměr.

Přejeme vám, abyste příští rok prožili ve zdraví, spokojenosti a obklopeni těmi, které máte rádi.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Odklady splátek nebo nové bydlení?

Všichni jsme se ocitli rychle ve velmi zklidněném prostředí, kde se mění doporučení a předpisy poměrně turbulentně. Díky „zklidnění“ se mnozí z nás ocitli den ze dne s omezenými prostředky a možnostmi jejich získání. Vláda se snaží podpořit nastalé...

Snižování úrokových sazeb nejen na hypotékách

Předpoklad pro rok 2019 očekával růst úrokových sazeb hypoték. Bankovní rada ČNB 28. 3. 2019 na svém jednání ponechala úrokové sazby beze změn na úrovni z 2. 11. 2018. Dnes je duben, blíží se Velikonoce a stále více bank snižuje úrokové sazby...

Hypotéky budou zase dražší. ČNB opět zvedá sazby

Od posledního navyšování úrokových sazeb neuběhly ani dva měsíce a Česká národní banka (ČNB) opět navyšuje základní úrokovou sazbu (2T repo sazba) o čtvrt procentního bodu na 1,5 %. Jde tak o třetí zvyšování úrokových sazeb v řadě. Co vede...