mBank a jejich hypotéka Light. Jak si stojí?

Úrokové sazby hypoték stále nedosáhly svého absolutního dna. Prognózy předních finančních expertů a analytiků jsou i do budoucna velmi zajímavé. Pokud o hypotéce uvažujete, ale doposud vás nepřesvědčila žádná z nabídek bank, nepřestávejte číst následující řádky, na kterých vám představíme specifický produkt mBank - mHypotéku Light. Jaké konkurenční výhody nabízí?

mBank a jejich hypotéka Light. Jak si stojí?

Základní informace o mHypotéce Light

mHypotéku Light je možno využít pro účely refinancování, koupě, výstavby a rekonstrukce nemovitosti, konsolidace nebo vypořádání a vyrovnání s rodinnými příslušníky nebo bývalým manželem, popřípadě manželkou. Minimální výše mHypotéky Light činí 200 000 Kč, maximální výše účelové hypotéky je 80 % hodnoty zastavované nemovitosti. V případě hypotéky neúčelové je možno čerpat hypoteční úvěr do výše 65 % hodnoty zastavované nemovitosti. Doba splatnosti hypotéky začíná na 12 měsících a maximálně může činit 40 let. 

Kdo může o mHypotéku Light žádat?

O hypotéku u bankovní společnosti mBank může žádat výlučně osoba, která je starší 18 let a plně způsobilá k právním úkonům. Specifikem této hypotéky je skutečnost, že o ni mohou zároveň požádat až 4 žadatelé. To oceníte zejména v případě, je-li váš příjem nízký nebo nestálý. Stálý a dostatečný příjem je totiž jednou z dalších podmínek poskytnutí mHypotéky.

Čím se mHypotéka Light liší od ostatních hypoték?

První předností mHypotéky je bezpochyby skutečnost, že její vyřízení i samotné poskytnutí je zcela zdarma. Ke kladně vyřízené žádosti obdržíte v případě zájmu také bezplatný úvěrový nebo osobní účet. Hypotéku u mBank čerpáte zcela zdarma, to samé platí také pro elektronické výpisy, které vám bude banka pravidelně rozesílat. V případě, že se rozhodnete splatit větší část hypotéky, než kolik činí pravidelná měsíční splátka, pak v případě, že zaplacená částka nepřesáhne 20% jistiny úvěru, za předčasné splacení nezaplatíte ani korunu navíc. K tomu všemu navíc ještě získáte garanci výše úrokové sazby po dobu 30 dnů počínaje podpisem žádosti o hypotéku a také zcela zdarma.

Bojíte se neschopnosti splácet?

V případě, že máte obavy z budoucnosti nebo razíte heslo: „Nehoda není náhoda“, pak vás můžeme uklidnit. V případě mHypotéky Light je totiž možno sjednat pojištění proti neschopnosti splácet, které vás po určitou dobu uchrání před případnými problémy a nepříjemnými komplikacemi. Pokud si u mBank toto pojištění sjednáte, získáte slevu 0,25 % z platné úrokové sazby po celou dobu trvání hypotéky.

Jaké úroky a další poplatky jsou spojeny s mHypotékou Light?

U účelových úvěrů začíná úroková sazba mHypotéky Light na 2,49 % p.a. a to v případě, kdy si k hypotečnímu úvěru sjednáte také pojištění proti neschopnosti splácet. V opačném případě začíná úroková sazba na 2,74% p.a. U neúčelové hypotéky začíná úroková sazba se sjednaným pojištěním na 4,84 % p.a., pokud si pojištění nesjednáte, pak úroková míra činí minimálně 5,09 % p.a. Jak již bylo výše zmíněno, veškeré položky související s vyřízením a poskytnutím mHypotéky Light jsou zcela zdarma. Poplatek ve výši 4000 Kč platíte pouze v případě, že dojde ke změně smlouvy v souvislosti se změnou zástavy. Pokud máte ke změně smlouvy jiný důvod, pak si za tuto změnu připlatíte 2000 Kč. Pokud stojíte o odklad splátek jistiny, pak vás tento odklad vyjde na 1000 Kč. Vše ostatní je však u mBank zcela zdarma.

Máte zájem o mHypotéku Light? My vám nabídneme ještě výhodnější podmínky!

Zkuste nejprve porovnání všech hypoték na trhu v hypoteční kalkulačce.

 

Sdílejte článek